instalacja gazowa do v6

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
PrO.
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 19 lipca 2008, 15:55
Lokalizacja: Krajowice/Jasło

instalacja gazowa do v6

Post autor: PrO. »

Witam chcialbym dowiedziec sie gdzie najtaniej w naszym miescie badz okolicach mozna zalozyc gaz do forda silnik 2.5 v6 moze byc zwykły badz sekwencja .Chetnie tez odkupie jesli ktos ma na sprzedaz.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: nitro »

viewtopic.php?f=75&t=2611

Do V-ki sekwencja najlepiej
lukk
Guru
Guru
Posty: 103
Rejestracja: 16 lutego 2011, 10:50

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: lukk »

Poszukaj Multiserwis w Niwiskach. W naszym mieście to u nikogo. A tak w ogóle to zarejestruj się na lpg-forum.pl a tam już fachowcy w tej dziedzinie Ci doradzą.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Czoper »

Kupujesz 2,5 to nie licz że za półdarmo będziesz jeździł, nie szukaj gdzie najtaniej tylko gdzie najsolidniej i najlepszy serwis po montażu. Używki to lipa. Gość wysyła Ciebie do Niwisk :padam: licho nie śpi sprzęty się psują i co na paliwie na gwarancję będziesz dymał 80 km w jedną stronę ?? Kto Ci za to zwróci? BRC jest droższy lecz ja to miałem i nie miałem problemów. Szkłem d...y nie utrze, trzeba za 6 garów zapłacić i to słono.
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Public Enemy »

Ja bym do v-ki gazu nie dawał.Tu taki silnik,moc!! wspaniały sound... a tu co??Korek wstydu??? Nie no dajcie spokój.
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Primer »

W naszych okolichach tylko http://autogazprzysieki.pl
Podjedź, porozmawiaj, a zobaczysz że kolesie znają się na rzeczy. Jeżdżą do nich ludzie nawet z rzeszowa. Druga kwestia to nie myśl sobie że bęzie tanio bo tutaj musisz mieć więcej wtrysków niż w r4, lepszy reduktor i inny komputer. Tanio nie będzie, za to jeśli nie będziesz oszczędzał na instalce, nie będziesz miał problemów z użytkowaniem. Odwieczna zasata mówi: "Na lpg oszczędza się po założeniu instalki, nie wcześniej."
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: czarna30 »

Ja bym nie założyła gazu nawet sekwencyjnego pomimo, że gaz jest podawany do każdego z cylindrów i działa podobnie jak wtryskiwacze benzyny a zużycie gazu jest mniejsze.
Kiedyś miałam auto z gazem i porażka w dodatku montaż był żle zrobiony i wszystko poplątane !! I wiecznie podjeżdżałam do serwisu , nie wspominam tego mile a przy dużych mrozach nie chciało auto palić, szarpał. Teraz mam na ON i jestem zadowolona, zero problemów :) Jak dla mnie gaz powinien być w zapalniczkach i kuchenkach , nigdzie indziej !
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Primer »

Problem z instalacjami LPG występuje dlatego że 95% "fachowców" to amatorzy bez pojęcia. Na podkarpaciu są 2 serwisy gdzie nie bałbym się pojechać z samochodem w celu ogarnięcia LPG: Multiserwis koło Mielca i Zen system w Przysiekach. Jeszcze podobno w Rzeszowie jest jeden dobry zakład LPG. Kiepskie opinie o tym zasilaniu wywodzą się właśnie z błędnego montażu oraz słabej wiedzy serwisów. Dlatego jeden źle zamontuje drugi nie będzie potrafił wyregulować i później płacz że gaz do zapalniczek, bo auto sie dławi gdyż ma złą mieszankę. Inna kwestia że samochó zasilany LPG musi być w doskonałej kondycji gdyż instalka lpg ma mniejszą tolerancję na błędy niż zwykłe zasilani benzyną. Dlatego przed montażem LPG często wymienia się świece, kable WN. Ogólnie żaden szanujący się zakład nie założy instalki do samochodu który kuleje na benzynie bo LPG uwydatni tylko dany problem. Wracając do meritum, ludzie chcą żeby było tanio montują najtańsze instalacje w serisach które się na tym nei znają, samochody w których są te instalacje montowane są w kiepskiej kondycji i w ostateczności działąją kiepsko na tym zasilaniu. Tak jak napisałem we wcześniejszym poscie, polecam porozmawiać z ludźmi w przysiekach, są konkretni posiadają ogromną wiedzę można im zaufać. Po zamontowaniu instalacji u nich nie powinno być problemów z samochodem, jednak gaz w v6 nie będzie tanim przedsięwzięciem.
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Versal »

w przysiekach załozysz zwykły gaz za 1400 zł i do v lki zwłaszcza w fordzie polecam taki gaz , na sekwencji przejedziesz z 15 km zanim ci przezyci na gaz a pewnie bedzie kosztowac ponad 4 tys taka instalacjia ja mam w swojej v lce zwykły gaz juz jest tam 11 lat nadal w oryginale i wszystko hula i zrobioe 200 tys na nim. 11 litrach gazu na 100 km przy delikatnej jezdzie sie wyrobisz w miescie w 14 sie zmiescisz w godzinach szytu jezdzac . (mowa o zwyklej instalacji) i tez polecam w przysiekach załozenie
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Primer »

Skąd wy ludzie bierzecie te informacje? Jakie 15 km zanim sie przełączy na LPG? Instalacja sekwencyjna ustawiona jest tak, że startujesz na benzynie, gdy silnik osiągnie 30 stopni przełącza się na gaz. Kilometr, dwa jeśli są duże mrozy i jedziesz na gazie. Oczywiście sekwencje można ustawić tak żeby nie uruchmiała się z benzyny albo miała niższą tempetarure przełączenia jednak najbezpieczniej jest ustawić ją właśnie na 30 stopni. Druga kwestia, jeśli mówimy o samochodzie wyprodukowanym po 2000 roku to nikt o zdrowych zmysłach nie wsadzi tam zwykłej instalacji, tylko sekwencja.
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Lyba »

Ja bym nie założyła gazu nawet sekwencyjnego pomimo, że gaz jest podawany do każdego z cylindrów i działa podobnie jak wtryskiwacze benzyny a zużycie gazu jest mniejsze.
Kiedyś miałam auto z gazem i porażka w dodatku montaż był żle zrobiony i wszystko poplątane !! I wiecznie podjeżdżałam do serwisu , nie wspominam tego mile a przy dużych mrozach nie chciało auto palić, szarpał. Teraz mam na ON i jestem zadowolona, zero problemów :) Jak dla mnie gaz powinien być w zapalniczkach i kuchenkach , nigdzie indziej !
Podstawa to sprawdzić czy dany silnik w ogóle nadaje się do przeróbki na LPG. Niektóre silniki w ogóle nie powinny jeździć na LPG, a mimo to ludzie je "gazują". Jeżeli instalacja jest dobrej jakości, będzie dobrze dobrana do danego silnika oraz fachowo zamontowana, to nie powinno być żadnych problemów podczas eksploatacji.
Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić serwis Czakram w Tarnowie i instalacje sekwencyjne BRC. Mój samochód jeździ na BRC od trzech lat i zrobiłem na niej dziesiąt tysięcy kilometrów bez jakiejkolwiek ingerencji w instalację czy silnik.
Ja bym do v-ki gazu nie dawał.Tu taki silnik,moc!! wspaniały sound... a tu co??Korek wstydu??? Nie no dajcie spokój.
Piszesz tak widać dlatego, że nigdy nie miałeś samochodu i nie wiesz ile jego utrzymanie kosztuje. Sam osobiście widziałem auta klasy premium przerabiane na gaz i nie widzę w tym nic czego można się wstydzić. Paliwo jak każde inne.
dyziu
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 2 lipca 2013, 12:40

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: dyziu »

Oplowski v8 w 3 lata zrobił 80 tyś BRC
Obecnie V16 w 1 rok 30 tyś. Sekwencja

V8 potrafił jeździć tylko na gazie gdzie bym nie zatankował, czy zima czy lato. V16 odczuwa jakość gazu, i w sumie spalanie jest zależne od tego gdzie zatankuje.

Póki co warto instalować gaz, jednak z założeniem, że będziemy tym samochodem jeździć kilka dobrych lat. I nie mówię o wypadach na zakupy i do kościoła :cisza:
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: nitro »

dyziu pisze:Oplowski v8 w 3 lata zrobił 80 tyś BRC
Obecnie V16 w 1 rok 30 tyś. Sekwencja

V8 potrafił jeździć tylko na gazie gdzie bym nie zatankował, czy zima czy lato. V16 odczuwa jakość gazu, i w sumie spalanie jest zależne od tego gdzie zatankuje.

Póki co warto instalować gaz, jednak z założeniem, że będziemy tym samochodem jeździć kilka dobrych lat. I nie mówię o wypadach na zakupy i do kościoła :cisza:
Jaki to Opel, z silnikiem V16? :P Tu mowa o V6, nie o 16 zaworów Opla :hyhy:
dyziu
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 2 lipca 2013, 12:40

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: dyziu »

16V :rotfl:

Taki tylko przykład dałem, a że na gazie da się jeździć bez problemów :) a że noc była ciężka to trochę błędów się pojawia :D
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: instalacja gazowa do v6

Post autor: Versal »

Primer pisze:Skąd wy ludzie bierzecie te informacje? Jakie 15 km zanim sie przełączy na LPG? Instalacja sekwencyjna ustawiona jest tak, że startujesz na benzynie, gdy silnik osiągnie 30 stopni przełącza się na gaz. Kilometr, dwa jeśli są duże mrozy i jedziesz na gazie. Oczywiście sekwencje można ustawić tak żeby nie uruchmiała się z benzyny albo miała niższą tempetarure przełączenia jednak najbezpieczniej jest ustawić ją właśnie na 30 stopni. Druga kwestia, jeśli mówimy o samochodzie wyprodukowanym po 2000 roku to nikt o zdrowych zmysłach nie wsadzi tam zwykłej instalacji, tylko sekwencja.
do auta wartego 4 tys bys załozył gaz warty 4 tys ? zanim sie zwróci to auta nie bedzie
ja w mojej v mam zwykły gaz zrobione bardzo duzo kilometrów i zero awarii gazu
a co do brc do vałki i załozeniu jej w tarnowie w tym zakladzie kto ktos tam poleca to powodzenia (znajomy w ciagu roku podjezdzał 7 razy zanim wyregulowali tak jak powinno byc a za brc zapłacił tam 3300 na niby promocji

na zwyklym gazie zapalisz auto na -30 bez problemowo
na sekwencji zwłaszcza brc nie bardzo bo w wiekszosci modelach brc nie ma odpalania awaryjnego na samym gazie
w jakim aucie po przejechaniu jednego kilometra auto zlapie 30 stopni ? w 2,5v6 ? chyba ze piłujac go przez kilometr na 1 biegu
ODPOWIEDZ