Jaki samochód na początek?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów

Moderatorzy: paul_proteus, President

Postprzez sebmroz » 24 listopada 2014, 15:06

Witam, jako że od niedawna posiadam prawo jazdy rozglądam się za potencjalnym samochodem dla mnie. Najlepiej żeby samochód nie palił jak smok, bo chodzę jeszcze do szkoły i nie będę miał za co tankować zbytnio. Jeśli chodzi o sam koszt samochodu myślę, że dam rade zapłacić max. 7 tysięcy. Samochód będzie mi służył głównie w dojazdach około 25-30km od mojego domu 3x w tygodniu co daje około 150km/tydzień. Co myślicie o tym?:

http://moto.gratka.pl/tresc/mercedes-be ... aa37c126,1
sebmroz
Doświadczony
Doświadczony

Re: Jaki samochód na początek?

Postprzez solaris » 24 listopada 2014, 16:11

solaris
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez dracula666 » 24 listopada 2014, 22:05

jeśli o mnie chodzi to mam podobną sytuację i kupiłem fiata seicento w gazie pali mi koło 6 litrów gazu jak na razie mnie nie zawodzi oraz części na prawdę tanie w ciągu 4 miesięcy zrobiłem około 14 tysięcy kilometrów i tyle co zrobiłem to wymieniłem olej+filtr co kosztowało mnie 100zł a tak to nawet nie używam aktualnie paliwa tylko pale na gazie natomiast jak temperatura zejdzie poniżej zera to wtedy jedynie rozruch będzie na paliwie a tak to reszta gaz
dracula666
Mistrz
Mistrz

Postprzez piotrek » 25 listopada 2014, 07:14

jest jednak optymizm w narodzie wbrew ogólnej opinii, skoro początkujący użytkownik samochodu i prawie pracownik jako pierwsze autko wybiera meśka :)
piotrek
VIP
VIP

Postprzez rjarek » 25 listopada 2014, 08:02

Ja poleciłbym hondę civic z rocznika 1995-2000.
rjarek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez łodyniec » 25 listopada 2014, 11:25

łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Lyba » 25 listopada 2014, 14:18

Jeżeli nie będziesz posiadał zbyt dużych środków na utrzymanie auta to szerokim łukiem omijaj marki premium typu: Merc, BMW czy AUDI. W samochodach tych marek nawet starych egzemplarzach koszt naprawy\wymiany jakiejś pierdółki może być dużo, dużo droższy niż np w VW czy skodzie. Szukaj prostych konstrukcji z jak najmniejszą ilością elektroniki, dzięki temu nie powinny zaskoczyć cię jakieś gigantyczne koszty.
Poleciłbym toyotę lub hondę z lat 90, bo bywają naprawdę niezawodne lub coś z VAG.
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Kulfon » 26 listopada 2014, 01:31

http://kolumber.pl/upload/photos/0014/6 ... ef_big.jpg
Prosta konstrukcja. Polecam. Krzysztof Hołowczyc
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Margines » 18 grudnia 2014, 12:56

Polecam Ford Fieste z 1999 roku, mi się trafił lepszy model bo jeszcze z klimą :)
Margines
Początkujący
Początkujący

Postprzez sing » 1 stycznia 2015, 13:15

Jakoś fanem tej marki nie jestem.
sing
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Kulfon » 3 stycznia 2015, 16:56

ma czyraka na ropę
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez luc » 3 stycznia 2015, 17:23

Jakiś od Freda jakiś wydarty spod prasy by się nadał ;) Jak na początek,to i tak ma wszelkie szanse tam wrócić,więc nowego autka szkoda by było ;)

Ok.Bez żartów.

Co do Mercedesa: pewnie,gaz jest,młode to auto nie jest,tylko za ch... nie wiadomo ile tak naprawdę pali.Te cuda cudeńka z gazem zresztą są trudne do upilnowania - choć tańsze.Specjalnie się nie znam,ale w takim wieku (auta,nie twoim) może znalazłbyś coś w lepszej cenie. A "ładna karoseria" ? O ile nie kupujesz auta dla poderwania dziewczyny i tak twój największy problem to podwozie i struktura nośna,nie karoseria i bajery. Musisz popatrzeć co rdzewieje i jak rdzewieje, może nawet zrobić kilka metrów jazdy próbnej jeśli kupujesz auto za więcej jak 3-4 tysiące. Z ojcem albo wujkiem pogadaj jak będziesz kupował.

@łodyniec - to Euro. Przemnóż to sobie choć przez 4 złote.Do tego terenówki owszem,są dobre na każdy teren ale dużo palą (choć tu dieselek - no ale zima jest też).
W dodatku diesel to TERAZ staniał. No a z Putinem drzeć kotów wiecznie nie będą,a z kolei, w razie wojny terenówki pierwsze konfiskują na potrzeby wojska.
Żeby nie było,że tego przepisu już nie ma: http://natemat.pl/117403,wojsko-moze-pozyczyc-twoj-samochod-armie-interesuja-terenowki-i-suv-y
Mi się też podobają takie auta,ale w życiu takiego w Polsce nie kupię.Co to ja,dla armii garażować i serwisować auto miałbym.Moje auto miałbym oddać dla obrony tego reżimu :?: .I tak od kierowców to tylko "płać,płać,płać"...

Lyba napisał(a):Jeżeli nie będziesz posiadał zbyt dużych środków na utrzymanie auta to szerokim łukiem omijaj marki premium typu: Merc, BMW czy AUDI. W samochodach tych marek nawet starych egzemplarzach koszt naprawy\wymiany jakiejś pierdółki może być dużo, dużo droższy niż np w VW czy skodzie. Szukaj prostych konstrukcji z jak najmniejszą ilością elektroniki, dzięki temu nie powinny zaskoczyć cię jakieś gigantyczne koszty.
Poleciłbym toyotę lub hondę z lat 90, bo bywają naprawdę niezawodne lub coś z VAG.

Świetna porada,posłuchaj go,bo dobrze ci radzi i się widocznie trochę zna.
luc
VIP
VIP

Postprzez DarekM77 » 19 stycznia 2015, 19:09

Masz ochotę na na zakup made in france to odradzam, bo wcześniej czy później będziesz miał z kłopoty naprawą tylnej belki Dotyczy kilkuletnich aut peugeota, citroena. Koszty nie są niskie za takie naprawy.
Na początek opla, skodę, seata...to czego najwięcej na szrotach :)
DarekM77
Guru
Guru

Postprzez borsuk 1.8 » 19 stycznia 2015, 19:13

Coś w Tedeiku
borsuk 1.8
VIP
VIP

Postprzez ewelina546 » 15 października 2015, 11:21

Może jakiś używany Opel http://opel.autozoliborz.pl/samochody/samochody-uzywane/ ? Zwłaszcza, że możesz go kupić na raty. Ople poleca wiele osób - głównie ze względu na niską awaryjność tych pojazdów.
ewelina546
Bywalec
Bywalec

Następna strona

Powrót do Motoryzacja