xenon czy nie?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

xenon czy nie?

Post autor: grzybel »

Ziomalki mam pytanie na temat oświetlenia samochodu.

Ponieważ podczas mam słabe oświetlenie i strasznie się jedzie po zmroku, zastanawiałam się nad innymi żarówkami. Czy ktoś może mnie oświecić czy:

1. xenonowe żarówki są legalne?
2. h4 12V 100/90W + Krypton to dobry wybór do vw polo (1991:)?
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: xenon czy nie?

Post autor: Primer »

ksenonowe zarowki to tylko taka nazwa... nie maja nic wspolnego z ksenonowymi swiatlami montowanymi w lepszych autach. oczywiscie mozna sobie zalozyc oryginalne ksenony praktycznie do kazdego auta ale to wydatek ~1500 zl oile sie nie myle. kup sobie zaroweczki 100W ktore raczej do konca nie sa legalne ale ludzie jezdza na 100 watowcyh i chyba policja ich za to nie sciga. niestety tak to jest stare samochody maja strasznie slabe oswietlenie. najlepsze roziwazanie to zarowki mocniejsze bo kupno swiatel ksenonowych i wymiana wiazki zasilajacej mija sie z celem... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: xenon czy nie?

Post autor: grzybel »

Jeśli dobrze zrozumiałam to moje auteczko liczy za dużo latów, aby zamontować takie żarówki xnenonowe z prawdziwego zdażenia, bo trzeba by coś tam zmienić:))) A te 100 W żarówki to mogą być te co kupiłam???
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: xenon czy nie?

Post autor: Primer »

tak dokladnie... dobrze zrozumialas :D zamontuj zaroweczki i powinno byc cos jasniej niz na normalnych choc wiadomo ze super rewelacji nie bedzie... Pozdrawiam.
Pablodiablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 września 2006, 08:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: xenon czy nie?

Post autor: Pablodiablo »

Jest jeszcze inna mozliwość dla tych co chcą mieć xsenony, a nie stać ich na oryginalne.
Jest to zestaw HID xsenon (ok 300pln) http://www.allegro.pl/item340716385_hid ... dawca.html
Powinno podejsć pod Polo bez problemu. Oczywiscie nie bedzie to jak oryginalny xsenon ktory samopoziomuje sie i dlatego zle ustaiwiony bedzie raził ( pamietaj, ze to nie tylko ty masz dobrze widziać ale przede wszystkim nie oslepiać ludzi).
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: xenon czy nie?

Post autor: grzybel »

na razie zamontuję to co mam, a póki co dziękuję za wyjaśnionka

Pozdro
ODPOWIEDZ