cofniete liczniki

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

cofniete liczniki

Post autor: zimny11 »

witam ..
mam zamiar kupic samochod cos w segmencie van.
Interesuje mnie sharan lub alhambra z roku 2003-2008 .
Ale co ztymi przebiegami.
Samochody te mają ok.200000km.
natomiast samochody z tej samej półki które mają 3-4 lata mają juz przejechane blisko 200000km..
wiec co starsze auta mniej jezdzą i maja mniejsze przebiegi
:orany: :P
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: cofniete liczniki

Post autor: Kulfon »

Dokładnie tak, te auta stoją i czekają na kupca. Pierwsza lepsza Tigra z 95r. też ma na liczniku poniżej 200kkm.
Awatar użytkownika
Turbo
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 listopada 2015, 19:13

Re: cofniete liczniki

Post autor: Turbo »

podobno można zlecić odczytanie ukrytego przebiegu który w wielu markach jest zapisywany...
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: cofniete liczniki

Post autor: PL_ »

Dopłacić, a kupić pewne, nie od handlarza.
Awatar użytkownika
Turbo
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 listopada 2015, 19:13

Re: cofniete liczniki

Post autor: Turbo »

no to dopłacić i kupić nowe!
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: cofniete liczniki

Post autor: wścieklica »

Realny przebieg samochodu kupionego w polskim salonie to 12-16 tys. km rocznie. Oczywiście bywają odchyłki w górę i w dół, ale takich aut nie ma zbyt wiele. Chyba że są to auta flotowe. Wtedy roczny przebieg może wynosić i 40 tyś. km.
Natomiast auta sprowadzane z zagranicy, szczególnie z Niemiec i Francji mają przebiegi 2x, a i 3x wyższe niż w Polsce. A o dieslach to już szkoda gadać.
Czytałem o tym jakiś czas temu artykuł.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: cofniete liczniki

Post autor: Czoper »

wścieklica pisze:Realny przebieg samochodu kupionego w polskim salonie to 12-16 tys. km rocznie. Oczywiście bywają odchyłki w górę i w dół, ale takich aut nie ma zbyt wiele. Chyba że są to auta flotowe. Wtedy roczny przebieg może wynosić i 40 tyś. km.
Natomiast auta sprowadzane z zagranicy, szczególnie z Niemiec i Francji mają przebiegi 2x, a i 3x wyższe niż w Polsce. A o dieslach to już szkoda gadać.
Czytałem o tym jakiś czas temu artykuł.
Ja swoim flotowcem zrobiłem 46 tyś. w rok i co przegląd zdaję relację z usterek więc wymiana i nie patrzę na koszty. Prywatnie to inaczej.
Zadbany flotowiec nie jest taki zły, a z doświadczenia wiem, bo przelatałem już opla, toyotę, skodę.
NEFFAR
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 28 listopada 2011, 18:09

Re: cofniete liczniki

Post autor: NEFFAR »

zimny11 pisze:witam ..
mam zamiar kupic samochod cos w segmencie van.
Interesuje mnie sharan lub alhambra z roku 2003-2008 .
Ale co ztymi przebiegami.
Samochody te mają ok.200000km.
natomiast samochody z tej samej półki które mają 3-4 lata mają juz przejechane blisko 200000km..
wiec co starsze auta mniej jezdzą i maja mniejsze przebiegi
:orany: :P
Będziesz przebiegiem jeżdził czy samochodem ?? nie rozumie ludzi co interesuje ich licznik.Samochody tego typu mają w większości najechane już ponad 500tyś Ja mam Sharana tylko że w starszej budzie kupiłem go z 5 lat temu też zjeżdziłem się po całym podkarpaciu i małopolsce przez 3 miesiące żeby kupić coś sensownego.Diesel 1.9 przebieg wogóle mnie nie interesował bo wiedziałem ze i tak bedzie kręcony.Najważniejszy był stan samochodu,kiedy go zobaczyłem z zewnątrz w środku wiedziałem ze to jest ten egzemplarz miał przejechane 236 tyś sprowadzony z Włoch.Nie chciałem samochodu od dilera ani z Włoch,wyszło inaczej.Kupiłem niedaleko w komisie.Przy okazji okazało się że ma w schowku książkę serwisową po jakimś czasie w Krośnie sprawdziłem przebieg okazał się nie kręcony.Ma juz najechane 300tyś nie zamieniłbym się za niego za żadne inne auto w podobnej cenie albo nawet droższe.Wiem że nie ma się co napalać warto szukać aż się znajdzie ten egzemplarz.
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: cofniete liczniki

Post autor: Primer »

Bez problemu można kupić każdy samochód, z każdego rocznika, bezwypadkowy, z interesującym nas oryginalnym przebiegiem. Kwestia tylko zasobności portfela oraz wiedzy jak i gdzie to zrobić. Wiadomo że bezwypadkowe auto z oryginalnym potwierdzonym przebiegiem będzie trochę droższe niż średnia cena z otomoto. Niestety 95% osób poszukujących samochodów używanych, wybiera auto patrząc głównie na cenę dlatego też osoby sprowadzające samochody przywozi samochody pod klienta czyli tanie. A jeśli jest tanie jakiś powód tego musi być. Niestety polski rynek samochodów używanych jest chory ale ma to też związek z chorymi wymaganiami kupców czytaj 10 letnie niemalowane auto, 10 letnie auto które wygląda jak nowe, albo właśnie klasyczne przebiegi z 1 na przodzie.
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: cofniete liczniki

Post autor: kuba1975 »

co do przebeiegów diesli to miałem passata b4 sprzedając go miał 400000km i do tego czasu jeżdzi,
nastepnie galaxik miał też ok 400000km ..
przebiegami za bardzo nie ma sie co sugerowac
http://olx.pl/oferta/volkswagen-sharan- ... 083f8a4015

http://olx.pl/oferta/volkswagen-sharan- ... 083f8a4015

jak widac roznica w wieku 9 lat a w przebiegu 30000km :hyhy: :hyhy:
Amarezz
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 13:10

Re: cofniete liczniki

Post autor: Amarezz »

Oczywiscie ze wszedzie w wiekszosci sa oszusci i lepiej kupowac samochod w salonie a nie komisie. W komisie to oni ci tak przyszykuja to auto, ze z wygladu bedzie jak nowe, a w srodku mechanika to bedzie skorupa.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: cofniete liczniki

Post autor: Kulfon »

Ale będzie tanie. Tego chce klient. Resztę można przełknąć.
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: cofniete liczniki

Post autor: kuba1975 »

http://olx.pl/oferta/seat-alhambra-2-0- ... 1a7f98801f

i to jest cała prawda o duzych samochodach.
4 lata i pół miliona a w 10-15 latkach przebiegi 200-250tys
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: cofniete liczniki

Post autor: kuba1975 »

:ok:
NEFFAR
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 28 listopada 2011, 18:09

Re: cofniete liczniki

Post autor: NEFFAR »

kuba1975 pisze:http://olx.pl/oferta/seat-alhambra-2-0- ... 1a7f98801f

i to jest cała prawda o duzych samochodach.
4 lata i pół miliona a w 10-15 latkach przebiegi 200-250tys

W Niemczech czy Holandii przecietny użytkownik vana nie nawinie tylke kilometrów,co dopiero taki polaczek. Taki przypadek co podałeś też należy do rzadkości tak samo jak znaleść samochód z małym przebiegiem.
ODPOWIEDZ