problem z tyoyta 2.0 d4d

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: problem z tyoyta 2.0 d4d

Post autor: kleszczkleszcz »

a podpowie ktos czy trzeba wszystkie wyciagac czy tylko ten 3 i go zregenerowac ?
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: problem z tyoyta 2.0 d4d

Post autor: Tulix »

kleszczkleszcz pisze:a podpowie ktos czy trzeba wszystkie wyciagac czy tylko ten 3 i go zregenerowac ?
numer 3 jest do wymiany, pytanie ile chcesz za to dać. Masz kilka opcji, od najdroższej do najtańszej:
- Zwyczajnie kupic nowy wtryskiwacz, zamienic z tamtym (w nowoczesnych dieslach dochodza jeszcze miedziane podkladki a konkretnie ta jedna, reszty ruszac nie musisz, a jak jej nie wymienisz... to nic sie nie stanie:))
- Oddac ten trzeci wtrysk do regeneracji. Powinno byc taniej jak kupno nowego, gwarancje tez dostaniesz jakąś.
- Kupic uzywke z gwarancją sprzedającego, zrobić potem test przelewowy (jest duża szansa że będzie ok, nie to pokrywasz koszta zwrotu i szukasz następnej)

Nie wiem jak jest w Toyocie, (sam mam Opla w dieslu) ale myślę że będzie trzeba wpisac nowy tryskiwacz do ECU (czyli powiedziec komputerowi numerki nowego/zamiennego wtryskiwacza nr. 3, inaczej mogą być problemy)

Żeby zrozumieć co sie dokladnie dzieje w tym temacie masz tu fajny filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=NUvWnOd5lFw
Zwyczajnie wtryskiwacz to taki bolec w zelaznej obudowie który na zasadzie magnesu bardzo szybko rusza sie w dól albo w góre (w zaleznosci czy komputer podaje prąd czy nie) i tym sposobem odblokowuje wylotowe "dziurki" zeby strzelic do komory tłoka paliwo (common rail pucuje nawet 4x przed pojedynczym wybuchem na tloku). Wszystko wskazuje na to ze Twój numer 3 albo sie nieco przytarl, albo blokuje sie ponad miejscem zamkniecia wtrysku, i tym samym kropelki ropy spadaja na tlok i sie nie spalaja z mieszanka powietrza jak powinny, to trzeba zregenerowac.

Raz nacialem sie na Diesla i nie było uproś - albo nauka albo koszta. Zaden ze mnie mechanik ale mam nadzieje ze pomoglem:]
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: problem z tyoyta 2.0 d4d

Post autor: kleszczkleszcz »

super dzieki za opd
ODPOWIEDZ