Samochód nowy, czy używany?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: Samochód nowy, czy używany?

Postprzez brotet » 18 października 2016, 11:24

karest napisał(a):E tam...Nie zawsze tak jest.Na przykład jeśli ma się firmę to zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć samochód w leasing, bo dzieki temu raty można sobie wpisać w koszta firmy i kredyt nie jest aż tak kosztowny.
http://www.forum-kredytowe.pl/f137/najl ... 50543.html
Nie polecam natomiast leasingu konsumenckiego. Jest łatwy we wzięciu ale w ostatecznym podliczeniu wychodzi nawet drożej niż kredyt gotówkowy.

Leasing to fajna opcja. Można w ten sposób zamortyzować wydatki podatkowe.
brotet
Weteran
Weteran

Postprzez laszlobaszlo » 6 listopada 2016, 11:14

Sprawdź sobie ofertę na auta poleasingowe, potrafią zaskoczyć ceną i jakością. Sam znalazłem jakiś czas temu fajne oferty na aukcjach w raiffeisen, może jeszcze są jeśli ktoś byłby zainteresowany.
laszlobaszlo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Mixer987 » 29 listopada 2016, 15:23

Ja ostatnio miałem ten sam dylemat - kupić nowy czy używany samochód? W końcu wybór padł na nowy. Obawiałem się, że używany będzie po prostu po wypadku, a ja niczego nie zauważę podczas zakupu.
Mixer987
Debiutant
Debiutant

Postprzez jacek0987 » 1 grudnia 2016, 14:41

Pełna zgoda z przedmówcą :) Należy rozważyć wszelkie uwarunkowania i dopiero wtedy decydować ostatecznie. Ja osobiście bałbym się zakupu od zupełnie nieznanego sprzdawcy; bez polecenia !
jacek0987
Debiutant
Debiutant

Postprzez tkmaxx » 4 grudnia 2016, 22:17

jacek0987 napisał(a):Pełna zgoda z przedmówcą :) Należy rozważyć wszelkie uwarunkowania i dopiero wtedy decydować ostatecznie. Ja osobiście bałbym się zakupu od zupełnie nieznanego sprzdawcy; bez polecenia !

Owszem, ale ja ostatnio mierząc się z tym problemem skorzystałem z porady przyjaciela i zerknąłem na aukcje poleasingowe w raiffeisen. Tam masz podaną pełną historię pojazdu więc masz pewność, że wiesz co kupujesz. Samochody nie są nowe chociaż zdarzają się perełki :-) Sam jestem szczęśliwym posiadaczem (prawie)nowego audi a5 :-)
tkmaxx
Debiutant
Debiutant

Postprzez Róża-6334 » 9 grudnia 2016, 13:34

Ja uważam, że wszystko zależy od tego, ile masz środków na koncie i co cię interesuje. Ja chyba bym się zdecydowała jednak na używane. Nawet przeglądałam ostatnio artykuł na temat ogłoszenia aut używanych w sieci i natrafilam na wiele ciekawych wskazówek jak szukać auta. Dzięki nim na pewno coś ciekawego wybiorę.
Róża-6334
Weteran
Weteran

Postprzez kociamberek » 9 grudnia 2016, 13:40

kupuj używany jak chcesz go eksploatować w tym zaścianku, będzie ci mniej szkoda jak go wyobijaja na parkingu ze wszystkich stron
kociamberek
VIP
VIP

Postprzez brotet » 12 grudnia 2016, 09:56

Tak. Mowa o 15k zł w przeliczeniu na zł. Do tego doliczyć trzeba około 2-4 tys kosztów związanych z akcyzami, rejestracjami, badaniami technicznymi oraz ubezpieczeniem.
brotet
Weteran
Weteran

Postprzez BUDMAX » 7 stycznia 2018, 00:54

Zdecydowanie nowy albo premium coś amerykańskiego pozdrawiam
BUDMAX
Obyty
Obyty

Postprzez lusio » 16 sierpnia 2018, 22:29

Jeśli kogoś stać na nowy, to jasne, dlaczego nie. My postawiliśmy na używany samochód, ale z salonu firmowego. Mówię o Bawaria Motors BMW (pojechaliśmy do Katowic) i to była dobra decyzja. Z samochodem nie ma żadnych problemów, zresztą w salonie dają na każdy egzemplarz certyfikat. Mój facet zawsze mówił, że woli zapłacić nieco więcej, ale kupić dobrą markę, dobry (nawet jeśli używany) samochód i w sprawdzonym miejscu, wtedy mamy gwarancję, że nie będzie żadnych problemów.
lusio
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Marianna_P » 20 września 2018, 12:35

Przy kupnie używanego samochodu można się naciąć nawet w salonie dealera danej marki. Nie wiem jak teraz ale kiedyś był na tvn turbo taki program w którym dziennikarze pomagali poszkodowanym klientom dochodzić swoich praw. Bez telewizji nie mieliby żadnych szans.
Marianna_P
Debiutant
Debiutant

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja