Samochód nowy, czy używany?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: PL_ »

używka.
nowy spadnie po 3latach o ponad 50% z ceny a na przeglądy musisz jeździć do serwisu i płacić sporą kasę, a jak kupisz zadbane dobre auto to nie będzie się psuło i za 30 tyś już kupisz naprawdę wygodne, oszczędne i dobrze wyglądające auto, albo za 50 jakiegoś golasa od fiata itd.
Nawet w używce jak się coś popsuje to wymienisz i masz nową część, zależy jakie kupisz auta, ale moim zdaniem nie warto za nowy dopłacać, chyba że masz 100 tyś na nowy to możesz coś w klasie średniej już myśleć, kwestia czego oczekujesz od samochodu, ile będziesz nim jeździł (jak mega dużo to też nowy może być, ale kupić nowy i jeździć 5-10 tyś na rok ? ) zależy od kwoty. Pytałeś o nasze zdanie, moim zdaniem używka i ktoś może powiedzieć nie stać Cię na nowy to używka, ale taka prawda, że im starsze samochody to lepsze i mniej awaryjne były, mniej skomplikowane wystarczy popatrzeć na nowsze modele a te sprzed 2000 roku.
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: Kentucky »

A używane nie tracą na wartości ?

I nowy i używany stracą na wartości. Rożnica jest taka, że nowy przez kilka lat nie generuje kosztów, a używany od razu (czasami spore - sprzęgła, hamulce, wydech, wtryskiwacze, etc.). Potem przychodzi ten moment, gdy trzeba coś zainwestować w nowy i wówczas możesz go sprzedać. Pojeździsz spokojnie 7 lat i nadal będziesz miał młody samochód, ze znaną historią, pewny i siedmioletni, który ktoś chętnie odkupi. Kupując używany, po 7 latach jazdy będziesz miał auto kilkunastoletnie, a w międzyczasie jeszcze wydatki.

Kiedyś myślałem jak przedmówca, ale odkąd kupiłem nowy samochód, to widzę różnice. Zresztą warto się rozejrzeć po znajomych. Znacie kogoś, kto kupił raz nowe auto i potem wrócił do używanego ?
Ja też nie :)
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: PL_ »

jak się kupi dobre auto używane to wydatków wielu nie ma, prosto z niemiec od prywatnego właściciela a nie z komisu z magicznymi przebiegami, kupując często dostaje się faktury z potwierdzeniem wymian i sprzęgła czy inne rzeczy często są zrobione, poza tym dobre auto kupić można za 20 tyś a nowe ile 60? a co do utraty wartości nie wiem czy wiesz ale największa jest przez pierwsze 3 lata.
autor podał za mało informacji, zależy kto ile jeździ i ile ma kasy na to, ja wolałbym używkę i na wakacje niż nowe na kredyt.
Pozdrawiam i każdy kupuje co uważa i na co go stać ;)
karolminek
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 19 listopada 2014, 11:42

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: karolminek »

Można trafić dobre auto od prywatnego sprzedawcy. Jednak w Polsce jest to zadanie ciężkie.
gutek90
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 27 lipca 2016, 15:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: gutek90 »

Zawsze lepiej używany. Jak dobrze kupisz i dobrze sprzedasz, to po roku nic nie stracisz i wyjdziesz na zero. A wez kup nowy i sprzedaj po roku - stracisz kupę kasy.
Macadamia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2016, 17:34

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: Macadamia »

No czasem nawet i na używany potrzebny jest kredyt. Moim zdaniem to nic strasznego brać kredyt na samochód. Teraz nawet nie trzeba iść do banku - wchodzisz do sieci i wpisujesz Kredyt123 i w 15 minut możesz załatwić gotówkę. Na stronie jest symulator kredytu i rat wraz z opłatami. Wszystko jasno i przejrzyście wytłumaczone.
majaa862
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 3 czerwca 2016, 09:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: majaa862 »

Ja wybrałabym używany, ale tylko taki w naprawdę dobrym stanie, a więc jakiś kilkuletni z niewielkim przebiegiem od sprawdzonego sprzedawcy.
kubiq
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 11:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: kubiq »

Moim zdaniem lepiej kupić używane auto, maksymalnie pięcio-, sześcioletnie od prywaciarza.
Marian1
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 lutego 2016, 18:48

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: Marian1 »

Najlepiej kupic uzywany, tylko ciezko bedzie trafic na sprawdzona sztuke..
xaero
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 października 2016, 11:47

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: xaero »

Używany, unikaj aut z komisu, poszukaj na ogłoszeniach prywatnych, najlepiej z polskiego salonu z pełną historią serwisową :luka:
Paweł.?
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 października 2016, 09:28

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: Paweł.? »

jakie samochody polecacie za 30.000 :)
okhuti
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 marca 2007, 22:19
Lokalizacja: jasło

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: okhuti »

Dołożysz kilka tysięcy i masz pięknego Citroena C5 kombi w pełnym wyposażeniu z 2012 roku... od prywatnego właściciela
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: PL_ »

zależy czy potrzebujesz Vana czy będziesz jeździł sam itd.
Za 30 tyś możesz kupić BMW 3kę 2.0 163 KM albo Audi a4 b7 1.8 lub 1.9/2.0 tdi.
Oba auta będą z ok 2007 i dobrze wyposażone, chyba że wolisz innej marki a młodsze, każdy ma swoje upodobania, najlepiej znajdź na ogłoszeniu kilka różnych zupełnie aut i jedź oglądać, przejedź się i będziesz miał porównanie, możesz oglądnąć odcinki zakupu kontrolowanego czasem są z podobną kwotą i pokazują kilka aut w odcinku, może coś wypatrzysz.
Awatar użytkownika
Mixer987
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 2016, 14:07

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: Mixer987 »

Ja ostatnio miałem ten sam dylemat - kupić nowy czy używany samochód? W końcu wybór padł na nowy. Obawiałem się, że używany będzie po prostu po wypadku, a ja niczego nie zauważę podczas zakupu.
Awatar użytkownika
jacek0987
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 1 grudnia 2016, 13:26

Re: Samochód nowy, czy używany?

Post autor: jacek0987 »

Pełna zgoda z przedmówcą :) Należy rozważyć wszelkie uwarunkowania i dopiero wtedy decydować ostatecznie. Ja osobiście bałbym się zakupu od zupełnie nieznanego sprzdawcy; bez polecenia !
ODPOWIEDZ