Jakie opony na lato?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów

Moderatorzy: paul_proteus, President

Jakie opony na lato?

Postprzez kleszczkleszcz » 27 lutego 2017, 20:37

tak jak w temacie jakiej firmy polecacie opony?
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Jakie opony na lato?

Postprzez wiliams » 27 lutego 2017, 21:22

zalezy do jakiego samochodu
wiliams
Bywalec
Bywalec

Postprzez kleszczkleszcz » 27 lutego 2017, 21:52

Do samochodu osobowego
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kleszczkleszcz » 2 marca 2017, 20:37

zastanawiam sie nad hankook czy continental
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez T135 » 2 marca 2017, 21:04

Wszystko zależy jaki samochód. Nie pytam czy ciężarówka czy osobowy. Tylko jaka jest jego masa i pojemność silnika. Np jeśli to samochód, którym dojeżdżasz do pracy, mały, o pojemności np 1.6, to możesz kupić opony fulda ecocontrol. Są bardzo ciche, sprawdzają się na krótkich trasach, ale i w dłuższe nieźle dają rade.
Jeśli natomiast masz większy samochód, o pojemności 1.9 wzwyż i dość dużo jeździsz, to warto się zastanowić nad continental, lub michelin.
T135
VIP
VIP

Postprzez szmitu3 » 2 marca 2017, 21:37

Niedawno tez szukalem opon i duzo dobrych komentarzy znalazlem na temat opon Uniroyal Rainsport i Debica Presto UHP .
Jesli chodzi o nowe opony , to te sa ciche , maja rant ochronny na felge i mysle ze bylyby dobre.
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez himes » 27 sierpnia 2017, 10:15

Czy koniec sezonu letniego, to dobry czas na zakup opon letnich po taniości? Chodzi o przeceny?
himes
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez tatar » 30 sierpnia 2017, 10:22

himes napisał(a):Czy koniec sezonu letniego, to dobry czas na zakup opon letnich po taniości? Chodzi o przeceny?

Dobry, ale nie trzeba się spieszyć, bo z początkiem września zacznie się zwykle większy ruch w interesie i ceny zaczną rosnąć. Zawsze pojawia sie pytanie, czy iść w kierunku budżetowych opon, czy może dopłacić i kupić trochę lepsze, ze średniej lub najwyższej półki. Zależy jak i ile jeździsz. Nawet najgorsze zimówki będą i tak lepsze niż opony letnie.
Na http://www.testyopon.pl/zimowych masz test opon zimowych w różnych rozmiarach.
Pod względem cen kształtują się tak jak tutaj: https://www.oponeo.pl/opony/zimowe
tatar
Guru
Guru

Postprzez karolminek » 31 sierpnia 2017, 07:35

Ja polecę wam opony firmy Conti oraz Firestone.
karolminek
Bywalec
Bywalec

Postprzez wiliams » 31 sierpnia 2017, 12:36

Hankook
wiliams
Bywalec
Bywalec

Postprzez jasiek88 » 31 sierpnia 2017, 13:36

Nie wrzucajcie wszystkiego do jednego worka że hankooki i continentale wszystkie bez wyjątku są dobre, bo tak nie jest. Każdy producent ma w swoim portfolio opony lepsze i trochę gorsze. Poza tym nie wiem co w wątku o oponach letnich robią posty o oponach zimowych i testach do opon zimowych :super:

Tak więc przed zakupem poza podaniem większej ilości szczegółów takich jak rozmiar, widełki cenowe, auto czy styl jazdy dobrze jest przynajmniej zapoznać się z możliwościami jakie mamy na rynku oponairskim oraz opiniami innych kierowców na temat upatrzonych modeli opon.

Obowiązkową lekturą są testy opon letnich na blogu wulkanista.pl

W razie pytań o dobór opon służę pomocą.
jasiek88
Debiutant
Debiutant

Postprzez DarekM77 » 13 września 2017, 20:01

Do jakiego samochodu, do jakiej jazdy, gdzie jeździsz często, miasto, autostrada...?
DarekM77
Guru
Guru

Postprzez jakubgrabowski » 2 listopada 2017, 12:16

Hankook to dobra marka i nie ma co się bać kupować jej. Najlepszy sezon na kupowanie opon letnich, to początek roku.
jakubgrabowski
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez michalpodroznik » 3 listopada 2017, 23:20

Nieprawda. Zjeździłem komplety Hankooków zarówno letnich (215/50R17) jak i zimowych (205/55R16). Opony nie warte swojej ceny. Przereklamowane, bo udział Ronaldo i spółki piłkarzy Realu Madryt w reklamach opon tej firmy przecież kosztuje. Głośne, guma szybko twardnieje (ww. komplety miałem od nowości) i bieżnik szybko się zużywa, pomimo dobrego zawieszenia i prawidłowo ustawionej zbieżności.

W cenie Hankooka lub taniej można kupić o wiele lepsze opony, nie wydając majątku. Na podstawie doświadczeń z oponami różnych firm doszedłem do wniosku - lepiej częściej wymieniać opony na nowe, kupując nawet takie marki jak Dębica czy Kormoran (pomijając oczywiście "chińczyki" takie jak np. Zeetex czy inne Nankangi) niż inwestować Bóg wie jak duże pieniądze w kupno opon z górnej półki i jeździć na nich do łysego bieżnika. Chyba, że ktoś jest "snobkiem" i MUSI mieć zamontowane w swym np. 20-letnim bmw markowe opony, bo Kormoranów w życiu do takiego niemieckiego rzęcha nie założy - to już jego sprawa.
michalpodroznik
Guru
Guru

Postprzez irek90 » 7 listopada 2017, 11:23

Ja mam Dębica na lato u siebie i jestem zadowolony. Świetnie odprowadzają wodę :)
irek90
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Następna strona

Powrót do Motoryzacja