Instalacja LPG

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Instalacja LPG

Post autor: szmitu3 »

Panie Arku S.E. ja nie napisalem ,ze firma montujaca gaz w Jareniowce jest zla , niedobra , czy cos podobnego .
Napisalem tylko , jak sie powinno robic , zeby bylo dobrze zrobione , a nie spieprzone , zeby za chwile nie trzeba bylo tracic czas na zbedne naprawy ktorych mozna uniknac.
To jest temat o INSTALACJACH LPG w samochodach a nie o konkretnej osobie czy firmie.
Rozne sa firmy , i rozne naprawy , czy uslugi . Jesli ktos robi dobrze i sie stara to trzeba go chwalic i polecac , a jesli ktos bierze pieniadze i robi tak , zeby do niego za chwile wrocic z ta sama usterka lub naprawic cos co sie przy okazji zepsulo , to trzeba powiedziec ludziom , zeby go unikali.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Instalacja LPG

Post autor: wieśniak »

Znajomy sprzedaje tanio instalację LPG . Chętny niech pisze na priv.
lukk
Guru
Guru
Posty: 103
Rejestracja: 16 lutego 2011, 10:50

Re: Instalacja LPG

Post autor: lukk »

Jaka i za ile?
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Instalacja LPG

Post autor: borsuk 1.8 »

Samemu założyc przecież to aż takie trudne nie jest gorzej jest ją ustawić
banita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 25 marca 2010, 20:32

Re: Instalacja LPG

Post autor: banita »

Od ośmiu lat mam samochody tylko na gaz LPG.Pierwsza instalacja BRC dobra, ale nie bez wad,samochód ciężko przechodzi z benzyny na gaz.
Następną założyłem STAGA,pali jakby więcej i gaśnie na zimnym silniku do 70 stopni,tak ogólnie da się jeździć,ale mogło by być lepiej.
Trzy tygodnie temu założyłem LPGTECH w przysiekach,pierwsze wrażenie :hurra: na dzień dzisiejszy najlepsza z trzech,samochód śmiga jak rakieta,przechodzi na gaz po uzyskaniu 25 stopni,instalator po ciężkich negocjacjach zgodził się na tak niską temperaturę.
Dlaczego to piszę,bo troszkę bałem się nowości "LPGTECH"z Przysiek, ale dobrze że wybrałem instalację LPGTECH .Spalanie w stosunku do paliwa to tylko litr więcej.
Polecam nie zdecydowanym firmę z Przysiek,wykonanie bardzo estetyczne,nie widać pod maską że jest instalacja LPG.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Magnez
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 16 marca 2013, 12:14

Re: Instalacja LPG

Post autor: Magnez »

Czy mógłbyś napisać coś o cenie za taką instalkę? Jak ma się ona do wspomnianych przez Ciebie wcześniej firm?
NoFuckinName
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 20:10

Re: Instalacja LPG

Post autor: NoFuckinName »

banita pisze:Od ośmiu lat mam samochody tylko na gaz LPG.Pierwsza instalacja BRC dobra, ale nie bez wad,samochód ciężko przechodzi z benzyny na gaz.
Następną założyłem STAGA,pali jakby więcej i gaśnie na zimnym silniku do 70 stopni,tak ogólnie da się jeździć,ale mogło by być lepiej.
Trzy tygodnie temu założyłem LPGTECH w przysiekach,pierwsze wrażenie :hurra: na dzień dzisiejszy najlepsza z trzech,samochód śmiga jak rakieta,przechodzi na gaz po uzyskaniu 25 stopni,instalator po ciężkich negocjacjach zgodził się na tak niską temperaturę.
Dlaczego to piszę,bo troszkę bałem się nowości "LPGTECH"z Przysiek, ale dobrze że wybrałem instalację LPGTECH .Spalanie w stosunku do paliwa to tylko litr więcej.
Polecam nie zdecydowanym firmę z Przysiek,wykonanie bardzo estetyczne,nie widać pod maską że jest instalacja LPG.
Krzysztof
ale bzdury i tandetna reklama :) a tego STAGA chyba śrubokrętem Ci regulowali.. ;)

przed założeniem instalacji radze zajrzeć tutaj http://lpg-forum.pl/ a potem samemu kupić http://www.phjacus.pl/konfigurator.html przynajmniej jest pewność, że nikt kitu Wam nie wciśnie(a nie potem płacz że macie valteki i alaskę), a ceny też są dobre :)
banita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 25 marca 2010, 20:32

Re: Instalacja LPG

Post autor: banita »

Ceny instalacji LPG wiele się nie zmieniły,BRC to był koszt 2500zł.silnik 2.3 16v,STAG 2400zł. 1.4 16v,a aktualnie za LPGTECH zapłaciłem 2500zł.1.6 MPI.
Czy to reklama,na pewno tak,ale Ja to robię w celu pomocy dla tych osób co chcą jeździć za 20zł. do 25 zł. na 100km.,a boja się ryzyka montażu na przykład w firmie ZEN SYSTEM.
Krzysztof
lukas9314
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 30 listopada 2013, 07:41

Re: Instalacja LPG

Post autor: lukas9314 »

Jak aktualnie wyglada sytuacja na.jasielskim rynku LPG ? Bo nie chce.mi sie jechac do Mielca albo Lublina
Maciejko
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:05

Re: Instalacja LPG

Post autor: Maciejko »

Ja bym chyba wolał jednak zlecić to dobremu gazownikowi, a nie samemu próbować. Ja mam już 3 lata sq 32 od BRC i jestem zadowolony z tego. Auto to Megane 1.6 16V. Tak czy siak dostrojenie instalacji jest najważniejsze:)
banita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 25 marca 2010, 20:32

Re: Instalacja LPG

Post autor: banita »

Niech każdy zakłada instalację gazową gdzie chce,ja od maja mam z "AUTO GAZ Zen system Eryk Gomółka"zakład w przysiekach.
Jestem BARDZO ZADOWOLONY,na pewno BRC i STAG ,to systemy też dobre i sprawdzone,mam wszystkie trzy.W 2007 zakładałem BRC w Tarnowie i bywało różnie,przy zakładaniu wywalili mi mnóstwo osłon plastikowych i nie dali pokrowca na koło,a potem dwa lata jazdy do Tarnowa bo ciągle nie tak,to kup świece,to kable wysokiego napięcia,filtr,wreszcie wymienili reduktor i jeździ do dziś,2,3 16v ford.Staga mam z Jareniówki, cenę dostałem dobrą,ale za to gaśnie mi zawsze jak zapalę zimny do 90 stopni,an gorącym już jeździ i męczę się od 2009 roku,monterowi nie udało się tego zlikwidować. Nie jestem złośliwy ale jak zapłaciłem 2100zł.to powinno to być do jazdy normalnej nie zawsze sposobem.Dlatego trzecią instalację wybrałem LPGTEH,po zamontowaniu byłem mile zaskoczony, estetyka wykonania,w moim 1.6 volkswagenie,nie osunięto plastików,węże nie wiszą,nie cieknie płyn,wlew gazu pod pokrywą wlewu paliwa,a nie w zderzaku tam gdzie chlapie błoto.Po trzech ustawieniach, pali 10 lpg,a monter jest uprzejmy i z pokorą zniósł na początku moje uwagi,bo to nie pierwsza moja instalacja i tym razem to wiem jak ma wyglądać cała usługa.Zostawiłem samochód rano,a 14.00 było wszystko gotowe.Polecam tego Pana z przysiek,bo jest serdeczny,nie cwaniak,a instalacja LPGTEH,PO 10 tys.km.sprawuje się wzorcowo.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Instalacja LPG

Post autor: Czoper »

banita pisze:W 2007 zakładałem BRC w Tarnowie i bywało różnie,przy zakładaniu wywalili mi mnóstwo osłon plastikowych i nie dali pokrowca na koło,a potem dwa lata jazdy do Tarnowa bo ciągle nie tak,to kup świece,to kable wysokiego napięcia,filtr,wreszcie wymienili reduktor...
Skusiłeś się na 100 zł taniej zamiast założyć BRC w Jaśle, a na dojazdy wydałeś 400.
birowka1
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 grudnia 2015, 17:53

Re: Instalacja LPG

Post autor: birowka1 »

Zakładał ktoś gaz w firmie ZEN SYSTEM Eryk Gomółka?
Jakieś opinie?
kapustajestpusta
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 383
Rejestracja: 1 marca 2014, 23:24

Re: Instalacja LPG

Post autor: kapustajestpusta »

birowka1 pisze:Zakładał ktoś gaz w firmie ZEN SYSTEM Eryk Gomółka?
Jakieś opinie?
A Ty jełopie spamujesz czy czytać nie umiesz?
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Instalacja LPG

Post autor: Czoper »

Ten Gomółka instaluje kilka firm a to raczej znaczy że na żadnej się dobrze nie zna. Nie złapie się trzech srok za ogon.
ODPOWIEDZ