Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Guliwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2018, 18:41

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Guliwer »

Gratulacje :ok: ale gwoli ścisłości: samochód zabytkowy to taki na żółtych tablicach, w przeciwnym razie to youngtimer lub oldtimer - zastrzegam: to moje postrzeganie świata motoryzacji ;)
p.s. no może być jeszcze stary, ale to raczej wtedy, gdy właściciel o niego nie dba :zalamany:
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Kentucky »

Bardzo ładny maluch FL i spełnia wszystkie kryteria pojazdu zabytkowego, więc tak go wypada traktować. Widzę, że dobrze go zakonserwowano, czyli kolejne 30 lat jazdy przed nim ! Podoba mi się.
Czerwony jest wdzięcznym kolorem, bo odrobiną pasty można przywrócić mu pełen blask nowości. Mam nadzieję, że 3 maja odbędzie się tradycyjny jasielski zlot, to będzie okazja pooglądać maszynę na żywo.

Dorzucam jedno w miarę świeże zdjęcie, żeby nie było, że zimą tylko kisimy samochody w garażach :) Wręcz przeciwnie - jeździmy gdy się tylko da.

Obrazek
Guliwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2018, 18:41

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Guliwer »

Fajną zimę macie w Jaśle, w sąsiedniej gminie śniegu dosyć sporo ;) Ten czerwony to na pneumacie? :hyhy:
Mam nadzieję, że do 3 maja zdążę się ogarnąć, łącznie z blachami. Pojawił się drugi egzemplarz - czerwony, ale żona nie chce się zgodzić na dwa. Jedziemy go obejrzeć. Jak się nam bardziej spodoba niż srebrny, to sprawa się przeciągnie :szok: Osiołkowi ...
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: asterka »

myślę że 80% aut w Jaśle to,, zabytkowe pojazdy,, niestety taką mamy w Polsce rzeczywistość i jeszcze długo się to nie zmieni.
Guliwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2018, 18:41

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Guliwer »

Nie zabytkowych, tylko starszych wiekiem. Ja jakoś nie zauważam tych 80%, nawet u mnie na wsi jest większy % nie starszych niż 20 lat.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: asterka »

za 4 lata będą już zabytkami, pod jednym warunkiem że będą w oryginale . a to już inna bajka na polskim rynku motoryzacyjnym .
Guliwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2018, 18:41

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Guliwer »

"Zabytkami", chyba że założą żółte tablice, to wtedy zabytkami. Jak się z kimś mieszka przez 25 lat na kocią łapę, tytuł żony/męża raczej nie przysługuje ;)
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Kentucky »

Nie, czerwony Fiat nie ma żadnej pneumatyki, a prawdopodobnie jego resor jest inaczej sklepany więc stoi jakby wyżej, no i ma niższy profil opon, a to sprawia wrażenie, jakby rzeczywiście był podniesiony. Ponadto ma dół wymalowany na czarno, co go optycznie podnosi.

Obrazek

Obrazek
Guliwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2018, 18:41

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Guliwer »

Piękny klasyk między zabytkami. Liczę wkrótce na wspólne przejażdżki. Własnie wysłałem email ponaglający do mechanika :krzeslem:
kamikaze

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: kamikaze »

Fiat 500L - nie tylko na lato
https://www.youtube.com/watch?v=7ZEzOkkK6kY
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Kentucky »

Świetna ta "pięćsetka". Ma urok !

Pozostając w temacie starych Fiatów, przedwczoraj do miasta przybył kolejny zabytek - 45 letni Fiat 127p (1973r.).

Obrazek
Symyrdn
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 12 marca 2018, 21:44

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Symyrdn »

Ziomek ma e30 zabytkowa ale zwiesniaczyl ja strasznie
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Kentucky »

Sezon się zaczyna. Pierwsza okazja by przegonić klasyka już w sobotę w Rzeszowie:
https://www.facebook.com/events/1763018623999571/

tydzień później zlot w Brzesku:
https://www.facebook.com/events/2055044378108875/
Guliwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 3 lutego 2018, 18:41

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Guliwer »

Guliwer pisze:Piękny klasyk między zabytkami. Liczę wkrótce na wspólne przejażdżki. Własnie wysłałem email ponaglający do mechanika :krzeslem:
No i nie zdążę na 3 maja :cenzura: we wtorek odbieram felgi po renowacji, a silnik dopiero się składa, gdyż znienacka dopadła go UPG :mad:
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Zabytkowe auta z Jasła i okolic.

Post autor: Kentucky »

A właśnie, co ze zlotem 3 maja ? będzie ?
ODPOWIEDZ