Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
gumis138
Guru
Guru
Posty: 151
Rejestracja: 9 września 2011, 11:23

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: gumis138 »

Nie zastanawiaj się nawet tylko jedź od razu na 3-go maja za stadion rafinerii i bierz ZAPa. Nie wiem jaką kondycję ma Twój samochód ani jakiej wielkości zmieści się pod maską akumulator ale znajdziesz tam na pewno przy pomocy sprzedawcy coś z tej firmy dla swojej Astry. Jeśli nie będzie miał towaru na stanie to go dowiozą nawet w ten sam dzień. I cenę na pewno dobrą zrobi bo jest to jeden z rozsądniejszych sprzedawców który nie wystawia towaru w kuriozalnych cenach.

Jeśli chodzi o kondycje mojego auta, to pali od strzała raczej nowy akumulator nie będzie zbytnio obciążany przy odpalaniu. :ok: Pierwszy raz słyszę o akumulatorze ZAP miałem zamiar kupić CENTRE FUTURA :super:
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: mateusz2566 »

Ja polecam aku firmy KAGER. Mam go juz 6 lat i tylko raz go ładowałem od nowości i to z własnej głupoty. Na -30 rok temu zapalił bez problemu i w tym roku na -20 rownież nawet po kilku dniach stania bez palenia 3 lata gwarancji dobra firma. Polecam:D
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: wirgin »

Ostrzegam przed zakupem nowej Centry Futura. Gwarancja jest na 18 miesięcy, a mój wytrzymał 24 i padł.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: andrzej_ar »

Moja padła ta najnowsza niby z super bajerami assistance i wogóle cud miód i orzeszki.... po roku.... i oczywiście jak to bywa gwarancji nie podlega bo coś tam... ciekawe że ani wcześniej ani teraz nic nie robiłem z autem a kolejny akku działa... no cuda jakieś :)
Ogólnie ani centry ani bosh nie polecam. Bosh padł po 3 latach z czego rok auto garażowane było i codziennie używane...
dnagi13
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2012, 00:20

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: dnagi13 »

Miałem Bosch 5 gwiazdek, Centre Future dobre akumulatory polecam , teraz mam Fiam i jest tak samo dobry a kosztuje o 30% mniej - wiec poco przepłacać
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Wojtq »

Większość ludzi piszących tu rzuca tylko hasło że nie poleca bo mu padł po 1,2,3 latach. Ale nie pisze w jakim stanie jest jego samochód, jaki to jest samochód itp.
Każdy wie że niektóre modele cierpią na utrudniony zapłon w zimie przy mrozie jak np moje Mondeo II 1.8 TD (w ogóle ten silnik to fenomen i legendy się o nim pisze ;p )
Akumulatory nowej generacji jak np Centra Futura są bardzo dobre - nie będę pisał że nie bo bym skłamał. Ale nie nadają się do każdego samochodu - szczególnie sędziwego. Ja po pomiarach poboru prądu rozruchu w moim Mondeo mogę śmiało stwierdzić że ta Futura pada po PIERWSZYM ROZRUCHU na -20 stopniach mrozu - nie że się rozładowuje - PADA = KAPUT (powyginane płyty). Niestety taki prąd pobiera mój rozrusznik żeby obrócić starego Fordowskiego klekota. Natomiast akumulator firmy ZAP który posiadam (firma z Piastowa) wytrzymuje już 2 rok takiego kręcenia na mrozach i nic mu się nie dzieje. Wczoraj pierwszy raz go ładowałem od zakupu bo mu dało radę ;p ale z samochodu go nie wyjmuję na noc a stoi on bez garażu.
Co do gwarancji Centry to kilku znajomych sprzedawców odradzało mi już kilkukrotnie jej zakup bo z jakimikolwiek reklamacjami jest problem i to niemały. Centra na każdą usterkę potrafi znaleźć winę użytkownika odsyłając mu akumulator i proponując zakup nowego. Nieraz się już podobno zdarzyło że obciążali kosztami serwisu akumulatora reklamującego gdyż bezpodstawnie wysłał sprzęt na gwarancję bo usterka leżała po stronie użytkownika a nie producenta.
KykuPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 21:20

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: KykuPL »

Z droższych tylko VARTA. Spokój na dobrych kilka lat. (w moim przypadku już 7 rok jeździ...)
Z tańszych mogę polecić KAGERa. Produkuje je firma Bosch dla FOTY.
Mogę załatwić.
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: kociamberek »

Centra Varta Bosch to jest to samo w jednej obudowie kager to nowy wynalazek a polecam niezmiennie ZAP można kupić w salmarze - nie mam nic wspólnego z tą firmą ba nawet tam nic nie kupuje a z netu polecam firmę MOTOTech ze szczecina
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: andrzej_ar »

Wojtq - uśliślam

Tak masz rację - do silnika forda centra futura to złom, szajs, gniot jakich mało - właśnie do tego silnika tyle że w escorcie miałem ją zamontowaną i rok wytrzymała... rozrusznik 2kW nowiutki, wogóle prądowo wszystko grało - niestety silnik do rozruchu jest straszny.... Futura jest bardzo słaba - po 1-2 mocniejszych kręceniach po prostu pada - pół godziny na prostowniku i jakby na full naładowana - ogólnie beznadziejny akumulator...
Teraz mam drugą centrę - ale zwykłą (prezent bo ja bym nie kupił) i widzę że ten sam szajs

Natomiast akku bosh miałem z silnikiem opla isuzi 1,7 - chodził super , auto w pełni sprawne, codziennie jeźdżone w cyklu mieszanym i z 3 lat posiadania akku jeden rok auto było garażowane. Wszystko było super aż pewnego dnia jesiennego zwyczajnie nie odpalił. Nawet kontrolki się nie zapaliły - padł bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.

Do benzynowego autka z racji tego że od wyjazdu z salonu jest w rodzinie to przez 14 lat teraz mam 3 akku - tylko dlatego że auto prawie niejeżdżone jest przez ostatnie 2 lata - ale tam mam najtańsze co było w sklepie- firmy nie znam, niebieska taka naklejka - dzisiaj -24 st C miałem na termometrze w domu , auto cały czas na dworze i w zasadzie nawet nie zająknął się - zakręcił ze 3x wałem i odpalił... Ale akku widzę trzyma porządnie.

Tak więc - centra uważam że jest bardzo słaba - może i prąd rozruchu ma napisany ale strasznie szybko "puchnie" i awaryjność ponadprzeciętna.
Bosh - ogromny minus za padnięcie bez ostrzeżenia jakiegokolwiek
Jak narazie najlepszy widzę to akku najtańszy jaki był w sklepie - widać że porządne mrozy nie robią na nim wrażenia większego...
KykuPL
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 21:20

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: KykuPL »

kociamberek pisze:Centra Varta Bosch to jest to samo w jednej obudowie kager to nowy wynalazek a polecam niezmiennie ZAP można kupić w salmarze - nie mam nic wspólnego z tą firmą ba nawet tam nic nie kupuje a z netu polecam firmę MOTOTech ze szczecina
Jeśli porównujesz VARTĘ do Boscha (a tymbardziej do CENTRY :rotfl: ) to widać, że nigdy części nie sprzedawałeś i nie masz pojęcia na co są reklamacje, a na co nie. Więc po co wprowadzać kogoś w błąd?
Ale spoko. Każdy kupi i wybierze to co chce. Mi to akurat lata czy ktoś żydzi dać przysłowiowe 30zł więcej za porządną firmę i mieć SPOKÓJ NA LATA. KAGERA polecam bardziej niż CENTRĘ, ale do VARTY mu jeszcze brakuje. Sija.
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: kociamberek »

a skąd możesz wiedziec czy sprzedawałem czy nie, twoim zdaniem się myle ale to twoje zdanie
MarcinCz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 8 maja 2011, 10:24

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: MarcinCz »

luki666 pisze:mialem rowniez forda z silnikiem 1.8 td .... dobre swiece zaplonowe, dobry akumulator i palil nawet na mrozie -30
Dobrego miałeś tego diesla, jak miał świece zapłonowe :szok: :hyhy: :rotfl:
A jeśli chodzi o akumulatory, to tak jak już pisali odradzam centre future. Droga, a po 24 miesiącach nie nadaje się do niczego. Dużo sprzedaje się teraz tanich akumulatorów firmy ad i nawet reklamacji na to nie ma
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: Wojtq »

Noi mój ZAP się poddał :) Mondeo stoi pod blokiem i ani myśli zapalić mimo ładowania akumulatora do full ;p kasy na diagnostykę nie mam więc przerzucam się na niezawodny środek transportu - nogi ;p
gumis138
Guru
Guru
Posty: 151
Rejestracja: 9 września 2011, 11:23

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: gumis138 »

Po długich namysłach kupiłem GIGA WATT-a podobno to bosch ale pożyjemy zobaczymy może gwarancje przetrwa :ok: :piwo:
marcinliput
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 21:05

Re: Jaki akumulator i gdzie kupic ?

Post autor: marcinliput »

TYLKO FIAMM!!!
ODPOWIEDZ