Ris mot jasło

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Ris mot jasło

Post autor: _WHISKEY_ »

Rysa sama nie zniknęła. Rozebrali elewację całej ściany, żeby się dostać do uszkodzonego elementu na najniższej warstwie.
Nic nie mam do RisMotu, ale same chęci nie wystarczą, tam trzeba dobrej, doświadczonej ekipy, a nie mydlenia ludziom oczu imitacją profesjonalizmu w postaci odbierania kluczyków i wjeżdżaniu przez tzw. speca na kanał.
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Ris mot jasło

Post autor: Mańka18 »

boryna pisze:O twoim poziomie kultury - świadczy obrażanie gości którym dano na chrzcie Czesław.
To po pierwsze.

Po drugie, o twoim poziomie intelektualnym świadczy jakieś głupie założenie,
że każdy kto zrobi coś taniej - musi należeć do szarej strefy.

Nie wiem czy znane ci jest określenie "konkurencja".

Ja żądam wysokiej jakości za rozsądną cenę.
Jeśli ktoś ma wiedzę i sprzęt do naprawy,
a nie wpakował się w inwestycje za które muszą zapłacić klienci, to czy to coś złego.

I ty mi zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem :rotfl:
Z twojej tendencyjnej wypowiedzi wynika wniosek, że wszystkie warsztaty w Jaśle poza RiSmotem - to szara strefa!
Nooo .... a jak jeszcze ktoś robi coś taniej, to musi mieć na imię Czesiek.

Na seru mater ( czy jakkolwiek to sie pisze?..!)--chłopie-co ty wypisujesz????????????? :mur: :szok: :szok: :szok:
Czyzby CZESŁAW dano ci na chrzcie?? ;)))
Kazdy czytajacy ze zrozumieniem moje posty w tym watku, myslę, ze nie czepilby sie takich rzeczy, o ktorych ty piszesz--rozumiem polemikę na tle dobry-zly serwis, ale co ma do cholery pan Czesiu i ja kobieta z prl-u z tym wspolnego????.

A ja myslalam, ze to my-baby-jestesmy takie beznadziejne w pojmowaniu pewnych rzeczy..., klotniach...etc...kazdy facet wie o czym mowie.., no oprocz ciebie, bo facetem to ty dla mnie nie jestes!!!!!!!!!!! :cisza:
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Ris mot jasło

Post autor: obiektywnyObserwator »

_WHISKEY_ pisze:Rysa sama nie zniknęła. Rozebrali elewację całej ściany, żeby się dostać do uszkodzonego elementu na najniższej warstwie.
Nic nie mam do RisMotu, ale same chęci nie wystarczą, tam trzeba dobrej, doświadczonej ekipy, a nie mydlenia ludziom oczu imitacją profesjonalizmu w postaci odbierania kluczyków i wjeżdżaniu przez tzw. speca na kanał.
no faktycznie, odnośnie tego, że kluczyki do mojego auta odbiera koleś w wieku licealno studenckim, po czym ogląda je całe w koło, i później wjeżdza do środka jak dla mnie są nie do przyjęcia. To nie jest jednak żadne ale to żadne ASO! ile razy tam bylem, żaden ale to żaden nie zwrócił uwagi na wgniecenie na drzwiach od kierowcy (a przecież obchodzą auto wkoło zanim je wezmą do środka) ;) od momentu kiedy przysłowiowe spece przejmą moje auto, już raczej nie mam możliwości zabrania go stamtąd.
Pan który zabrał auto do zrobienia zbieżności wyszedł po chwili i dodał ze robią zbieżność także na tył, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
A ja oddając tam auto liczyłem się z tym że zbieżność zrobią na każde koło, niestety myliłem się ;) jak już pisałem kosztowało mnie to 108 zł.

Nie będę pisał jakie mnie spotkały przygody jak wymieniałem olej bo mi się po prostu nie chce.
Ale druga rzecz jaka mnie mocno zaskoczyła: wcześniej przychodziłem czekałem na auto i tą kawę czy herbatę za darmo z termosa zawsze mogłem wypić, a teraz chcesz się coś napić to musisz zamawiać. To chyba nie jest duży koszt zrobić ciepły termos kawy i herbaty z dozownikiem dla klientów???
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Re: Ris mot jasło

Post autor: boryna »

No... nareszcie mogę się z tobą zgodzić :
"A ja myslalam, ze to my-baby-jestesmy takie beznadziejne"

Z szacunku do Pań powiem, że tylko ty jesteś taka wyjątkowo........ beznadziejna,
bo 98% wypowiedzi w tym wątku jest innego zdania o tym serwisie niż ty.

Każdy opisuje swoje doświadczenia i ma do tego prawo. The End.
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Ris mot jasło

Post autor: borsuk 1.8 »

Cent to tam mają okropne,pytałem sie o sprzęgło do Laguny to gośc mi powiedział że sprzęgło 560 zł robocizna 400 jeśli wszystko pójdzie ok.Dla przykładu orginalne sprzęgło VALEO w sklepie to 380 zł a robocizna 250 zł
Awatar użytkownika
krzysi1991ek
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 9 stycznia 2010, 20:12

Re: Ris mot jasło

Post autor: krzysi1991ek »

Kolego, a jaki masz samochód że Ci zbieżność z tyłu ustawiali ? Pytam bo nie każdy samochód ma z tyłu ustawianą geometrię, czy czasem nie zrobili Cię w balona.
A cena. Wg. mnie za wysoko, jak za samą geometrię.
Awatar użytkownika
slawko1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 2 czerwca 2009, 14:26

Re: Ris mot jasło

Post autor: slawko1987 »

krzysi1991ek pisze:Kolego, a jaki masz samochód że Ci zbieżność z tyłu ustawiali ? Pytam bo nie każdy samochód ma z tyłu ustawianą geometrię, czy czasem nie zrobili Cię w balona.
A cena. Wg. mnie za wysoko, jak za samą geometrię.
też bym chciał za geometrie przodu i tyłu zapłacić 108 :) kolega sie albo przejęzyczył albo nie wiem że geometria a ustawianie zbieżności to nie to samo. ustawianie zbieżności jest jednym z elementów składających sie na prawidłową geometrię

A jak autko z dalekiego wschodu to całkiem możliwe ze i z tyłu ustawili, mówię oczywiście o zbieżności bo geometrie sie chyba w każdym aucie przód i tył robi

ceny za zbieżność jednej osi w Jaśle to ok 40-50 pln, także nad tymi 108 zł nie ma co aż tak płakać, chyba że auto sie dalej kiepsko prowadzi albo tnie opony
dawid8013
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 6 grudnia 2010, 21:25

Re: Ris mot jasło

Post autor: dawid8013 »

Do tej pory złego słowa na ten serwis powiedzieć nie mogłem... aż do teraz.
Nadeszła pora na wymianę rozrządu. Samochód Opel Omega B, silnik 2.0 16v. Więc jak zawsze udałem się wcześniej by zorientować się w kosztach robocizny.
Pracownik mówi, że koszt 140 zł + cena wkładu termostatu(49zł) i wymiana jakieś max 50 zł. Myślę że cena w miarę ok, za niska to nie jest, ale strasznie wygórowana też nie.
Po kilku dniach gdy już miałem części przyjechałem umówić się na wizytę i dla pewności upewniam się jeszcze raz jakie koszty będą.
Zmiana była inna, bo nie ci sami pracownicy. I nagle okazało się, że wymiana będzie kosztować nie 140 zł, a 240zł bo kolega rzekomo musiał samochody pomylić(choć wyraźnie zaznaczyłem jaki to samochód i jaki silnik, nawet sam pracownik się upewniał), a cena termostatu też okazała się dwukrotnie wyższa, bo rzekomo nie występują wkłady do termostatu, tylko całe z obudową(mimo że kilka dni wcześniej pracownik drugiej zmiany mówił co innego). :chytry:
Reasumując ,wymiana rozrządu i termostatu (bez części) kosztowałaby mnie jakieś 300 zł, a tak rozrząd wraz z termostatem wymieniłem za 120 zł, a wkład kosztował mnie 30 zł.
Nie będę nikogo zniechęcał do tego zakładu, bo na jakość usług nie narzekam, ale ceny to mają zdecydowanie wygórowane, a i jak widać pracownicy poszczególnych zmian mają całkowicie różne poglądy. :dobani:
Enero3
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 4 grudnia 2011, 14:14

Re: Ris mot jasło

Post autor: Enero3 »

Ta firma zatrudnia pracowników na okres próby ok 2-3 tygodni i po wykonaniu pracy proponuje jeszcze tydzień pracy i baczna obserwacje przez szefa firmy celem potwierdzenia go o solidności pracownika. Po tym okresie pracownik zostaje nie przyjęty do pracy i co najważniejsze nie dostaje za to zapłaty. Tak postąpiono z moim kolegą. Chcieliśmy to nagłośnić w mediach ale kolega sie wycofał.
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Ris mot jasło

Post autor: dawideqq »

obiektywnyObserwator pisze:tak się zastanawiam ile kosztuje ustawienie zbieżności na tył i przód?
byłem tam i za jakieś 40 minut roboty skasowali mnie 108zł...
chyba duuuużo za dużo, co o tym myślicie ile to w jaśle kosztuje?
Ja sie pytałem raz chyba na trans-wiercie to powiedzili mi 50zł za ustawienie zbieżności

Do ros motu to ja moge jedynie pojechac do tego mini baru co tam jest aalbo na myjnie.Bo samochodu w zakładzie bym tam nie zostawił. Słyszałem rozne opinie a szczególnie , że ceny z kosmosu :wstyd:
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Ris mot jasło

Post autor: obiektywnyObserwator »

to Peugeot 406 i to było ustawanie zbieżności na przód i tył, no i tyle właśnie wzięli za te chwilkę pracy... ;)
teraz już tylko jeżdżę tam na myjnie i odkurzacz :D
żywiec
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 13:45

Re: Ris mot jasło

Post autor: żywiec »

RisMot to zdziercy i naciągacze. Pojechałem aby ustalili braki w płynie chłodniczym - 50ml/300km. Oznajmiłem, że obawiam się pęknięcia uszczeli pod głowicą ale nie zauważyłem żadnych objawów typu olej w płynie chlodniczym czy płyn chłodniczy w oleju, szarpania, dławienia czy choćby dymienia, ale też nie było śladów na kostce na parkingu żadnych wycieków. Zabrali samochód, badali 6 godzin i stwierdzili, że choć spaliny nie występują w układzie chłodzenia to wyraźnie słychać świsty na pierwszej głowicy (silnik V ). Jednak mechanik, który badał auto nic nie słyszał ale upierał się że to uszczelka, lecz nie potrafił odpowiedzieć na pytanie co na nią wskazuje. Zaproponowali mi naprawę po rabacie w wysokości 4500 zł Podziękowałem i odjechałem. Pojechałem do Marlonu (Jana Pawła II na przeciwko Galerii) i po 10 minutach okazało się że płyn spieprza po weżu po czym spada na rurę wydechową i odparowywuje dlatego nie ma śladów na ziemi. Dokręcili opaskę i wzięli ode mnie.... 0zł. Przejechałem 10tyś nic nie dolałem.
Awatar użytkownika
madellina
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 16:27

Re: Ris mot jasło

Post autor: madellina »

Myjnia jest good :ok:
dudixx
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 22 grudnia 2011, 20:18

Re: Ris mot jasło

Post autor: dudixx »

chyba dużo tracą takim profesjonalizmem :krzeslem:
dreed111
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 2011, 17:58

Re: Ris mot jasło

Post autor: dreed111 »

Mogę śmiało powiedzieć, że Rismot to jedno z najlepszych i profesjonalnych centrum motoryzacyjnych na Podkarpaciu . Nic dodać, nic ująć. Wszystko na miejscu, wszystko jak trzeba.
Zablokowany