Ris mot jasło

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
danielek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 6 stycznia 2010, 12:35

Re: Ris mot jasło

Post autor: danielek »

Jeżeli chodzi o myjnię i stcje kontroli pojazdów (badania techniczne) jak najbardziej polecam :ok: Z serwisu nie korzystałem więc się nie wypowiadam. Serwis jaki zdecydowanie mogę polecić na terenie Jasła to AUTO MARLON SERWIS na Jana Pawła. Fachowość 100%. :super:
A ceny myślę że przyzwoite.
vag.dienst
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 18 września 2012, 20:24

Re: Ris mot jasło

Post autor: vag.dienst »

Enero3 pisze:Ta firma zatrudnia pracowników na okres próby ok 2-3 tygodni i po wykonaniu pracy proponuje jeszcze tydzień pracy i baczna obserwacje przez szefa firmy celem potwierdzenia go o solidności pracownika. Po tym okresie pracownik zostaje nie przyjęty do pracy i co najważniejsze nie dostaje za to zapłaty. Tak postąpiono z moim kolegą. Chcieliśmy to nagłośnić w mediach ale kolega sie wycofał.
Potwierdzam i szkoda, że ten post czytam dopiero teraz więc Polak mądry po szkodzie. Nie polecam szukać tam pracy, straciłem tam 3 tyg. czasu i dużo kasy na paliwo. Za pracę nie zapłacone mam do dzisiaj choć upominałem się niejednokrotnie. Także pewnie teraz muszę podjąć inne działania. Podpisywanie umowy tam wygląda tak, że mówią "będzie w czwartek jak sekretarka będzie na miejscu". Mija czwartek idziesz się pytać- "będzie w poniedziałek". Szkoda, że to taki kolejny "uczciwy" pracodawca w tych rejonach. Ale to była moja pierwsza "poważna" praca więc pewnie przewidziane było, że się musiałem przejechać, także teraz mam solidne wnioski na przyszłość.
awion
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:58

Re: Ris mot jasło

Post autor: awion »

Witam!
Tego pracodawcę trzeba dodać do czarnej listy!!! Niestety jest tak jak opisują to koledzy w postach wyżej! Według mnie właściciele mają za dużo znajomości w naszyj rejonach i nie ma kto się do nich dobrać....ale myślę że zawiadomienie rzeszowskich urzędów będzie miało jakiś sens...
Jeśli chodzi o naprawy to ceny mają naprawdę najwyższe w Jaśle....także serwis nadaje się jedynie do obsługi flot innych firm:P Za wymianę Filtra paliwa we Fiacie Punto 1.2 wzięli 80zł...to chyba jakaś przesada! NIE POLECAM USŁUG TEJ FIRMY!! Jedynie po co można tam jechać to na myjnie i odkurzacz:P
jaro9900
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 61
Rejestracja: 18 września 2012, 10:15

Re: Ris mot jasło

Post autor: jaro9900 »

Hej a wiecie, że jak się uczy w ŻAKu przy Karmelickiej to ma się zniżki u nich ???!!!!

Wystarczy się do nich zapisać i odebrać kartę słuchacza i od razu dostaje się zniżkę na części oraz naprawę !!!!
a zapis do tego ŻAKa nic nie kosztuje oraz nauka też jest za darmo. nie wiem czym to idzie ale warto zapisać się do żaka chociażby dlatego żeby mieć zniżki w rismocie :)
Awatar użytkownika
tomziom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 7 maja 2012, 00:13
Lokalizacja: Tu i tam :))

Re: Ris mot jasło

Post autor: tomziom »

@ awion
nie przesadzaj! może nie mają najlepszych cen w całym powiecie, ale na pewno nie zdzierają tak jak to niektórzy tu opisują (czyt. koloryzują).

Ja zawsze przyjeżdżam do nich ze swoimi częściami i tak przedstawiają się koszty za samą robocizę:
- wymiana oleju ze wszystkimi filtrami: 35zł
- sworzeń + tulejka wahacza: 40 zł
- zbieżność: 60 zł (cała geometria chyba 100zł, ale nie jestem pewien)

Wymieniałem też tarcze + klocki hamulcowe i jeszcze parę drobiazgów u nich, ale było to tak dawno, że już nie pamiętam jakie dokładnie koszty, nie mniej jednak nie były one na tyle duże żeby mnie zniechęcić do tego warsztatu :)
Raz po wizycie u nich było coś nie tak, ale jak przyjechałem z reklamacją to zrobili mi diagnostykę komp. za free i wyleczyli problem bez żadnych wykrętów. To co na plus, to na pewno profesjonalizm i wygoda bo w 1 miejscu mamy poczekalnię z toaletą oraz TV, stację kontroli pojazdów oraz myjnię samochodową. Dodatkowo stali klienci mają upusty, a przy większych sumach można liczyć np. na darmową myjnię.
Na minus jest , to o czym już tu ktoś wcześniej wspominał, a mianowicie: W recepcji jest dwóch panów którzy przyjmują klientów na zmianę (TZN. PRACUJĄ NA ZMIANĘ) i często jak umawiam się z jednym co do ceny i później przyjeżdżam na drugi dzień i jest na recepcji ten drugi pan, to lubią być wahnięcia i różnice w cenie. Ja już tam jestem stałym klientem, więc zdążyłem poznać kierownika (taki szpakowaty, bardzo sympatyczny i kulturalny pan z brodą w podeszłym wieku) i zawsze z nim umawiam się co do ceny bo te studenty za kasą zapominają co to stały klient i z nimi nie można się potargować :kwasny: Jeśli przy płaceniu mają wątpliwości, to zawsze powołuję się na kierownika i nie ma z tym większego problemu ;)

Ogólnie pozytywnie oceniam to miejsce i mam wyrobione swoje zdanie na ich temat którego nie zmieni żaden malkontent :cwaniak:
Major Kożuch
Guru
Guru
Posty: 172
Rejestracja: 21 lutego 2012, 20:44

Re: Ris mot jasło

Post autor: Major Kożuch »

Ja wymieniałem filtry i oleje przy peugeocie 206. Za calość zapłaciłem 430 zł. Sama usługa to 70!!!!!!! Najdrożej w Jaśle.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Ris mot jasło

Post autor: Jozin »

a ja u mojego Cześka, za wymianę oleju, filtrów i klocków hamulcowych zapłaciłem za robotę...............90 pln :) A klocki , filtry i olej kupił mi najtaniej jak się dało w Jaśle :)) I wziął na mnie faktury. Dodam tylko, że na wizytę u mojego Cześka trzeba się zapisywać co najmniej miesiąc wcześniej.
Roel_1910
Guru
Guru
Posty: 187
Rejestracja: 1 sierpnia 2007, 19:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: Ris mot jasło

Post autor: Roel_1910 »

Wystarczy pojechac Na Hankówke do tego sklepu obok myjni bezdotykowej i macie wymiane oleju i filtrów w cenie zakupionych produktów.
sidnej
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 26 października 2006, 11:43
Lokalizacja: komp

Re: Ris mot jasło

Post autor: sidnej »

nie polecam !!
chcialem ustawic zbieżność, to mi zaproponowali za darmo diagnostyke nadwozia, po czy okazalo sie ze za same cześci do wymiany bede musial 814 zl zaplacic i auto bedzie 2 dni musialo stać. wiec pojechalem na inna stacje diagnostyki i wyszlo ze tylko 1 czesc do wymiany a nie 6. innym razem okazalo sie ze linka od maski urwana ale naprawią tylko ze policzyli sobie od godziny za robote i za wymiane klamki.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Ris mot jasło

Post autor: T135 »

Nie polecam! Bardzo drogo, za niektóre usługi liczą za godzine 70zł, a robią tak opieszale, specjalnie żeby jak najdłużej wyszła robota. Pozatym wynajdują usterki których tak na prawdę nie ma. A cały kierownik jest przemądrzały i niemiły, myśli że jest najmądrzejszym człowiekiem. Nie polecam, to samo można zrobić za 1/3 ceny na innych stacjach w Jaśle
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Ris mot jasło

Post autor: kociamberek »

tomziom pisze:@ awion
nie przesadzaj! może nie mają najlepszych cen w całym powiecie, ale na pewno nie zdzierają tak jak to niektórzy tu opisują (czyt. koloryzują).
Ogólnie pozytywnie oceniam to miejsce i mam wyrobione swoje zdanie na ich temat którego nie zmieni żaden malkontent :cwaniak:
A co masz napisać jak pewnie tam pracujesz :piwo:
spokojnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 20 listopada 2012, 18:52

Re: Ris mot jasło

Post autor: spokojnie »

NIe polecam! porządnie oleju nie umieja wymienic jak zawsze wystarczylo mi 4 l i byl max to jak pokazalem sie u nich okaszalo sie ze wlali prawie 5 l juz nie chodzi o ta litre za ktora mosialem zaplacic ponad 40 zeta ale o to ze pojecia nie maja o pdstawowej wymianie . pewnie nie chcialo im sie sprawdzic stanu na bagnecie lub poprostu chcieli to ukryc by nie robic sobie problemu z opuszczaniem do prawidlowego max . wszyscy wiemy jakie sa skutki takiej nieodpowiedzialnosci ale "szpecunie" z ris motu oczywiscie umyli by od tego rece NIE POLECAM !!!
Daniel3
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 20:16

Re: Ris mot jasło

Post autor: Daniel3 »

Również NIE POLECAM byłem u nich niedawno bo mi samochód strasznie przerywał, czekałem chyba ze 4 godziny, zapłaciłem kupę forsy i ledwo do domu dojechałem. Tacy niby fachowcy a samochodu nie potrafią naprawić, po ich ,,naprawie'' było zdecydowanie gorzej.
Z Ris mot-u polecam tylko przegląd .
on-1986
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:04

Re: Ris mot jasło

Post autor: on-1986 »

Również nie polecam tej firmy, robiłem tak zbieżność i tak ustawili że po miesiącu jazdy ścieło jedną oponę, pojechałem złożyć reklamację to wzieli auto na warsztat i zaczeli sprawdzać co jest, po około poł godziny powiedziano mi że zbieżność jest ok, a że wybity został jakiś sworzeń i stąd to scięcie opony. Więc im poprostu podziękowałem i pojechałem do innego warsztatu i tam sprawdzili i okazało się że żadnych luzów w zawieszeniu nie ma i że trzeba było tylko poprawić zbieżność, bo była źle ustawiona. Teraz po roku jazdy opony są ok i nic złego się nie dzieje.
W Rismot polecam jedynie jak mój poprzednik przegląd samochodowy, przypominają smsem kilka dni wcześniej o kończącym się badaniu technicznym. Do tego dorzucają jakiś bon do mrówki albo płyn do spryskiwaczy.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Ris mot jasło

Post autor: Wojtq »

Ja na tym całym RiS Mocie byłem tylko raz. Na diagnostykę przy zakupie samochodu (40zł za przejazd przez linię diagnostyczną) po czym się okazało że wydruku nie mogę dostać bo im coś nie działa i nie chce się wydrukować. Myślałem że mnie krew zaleje bo chciałem targować cenę samochodu ze sprzedającym na podstawie usterek z wydruku. Ostatecznie nie urwałem ani złotówki bo nie miałem kwitu "bo coś drukarka nie chciała drukować".
Jedyne co to myjnię bezdotykową mogę polecić bo dobre ciśnienie mają. Automatyczna myje fajnie ale suszenie ma do bani bo dmuchawa nie ma zmiennego kąta nadmuchu tak jak np na Bliskiej. Auto mokre i plamy zostają mimo tego ich suszenia.
A klocki hamulcowe to sobie dziś w 20 minut wymieniłem sam pod blokiem. Jak na osobę bez wykształcenia zawodowego całkiem sprawnie mi to poszło. Nie widzę więc sensu płacić za coś co można zrobić samemu. Na wymianę oleju polecam jeździć na Towarową zaraz obok myjni. Wymiana oleju i filtra oleju gratis. Wymiana filtra paliwa od 5zł :) jeśli coś bardzo skomplikowanego to troszkę więcej ale bez przesady :) Ceny olejów niskie (nie dam głowy że najniższe w Jaśle bo nie sprawdzałem). No to tyle na temat tego RiS Szrotu :)
Zablokowany