Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
aldona75
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2012, 14:49

Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: aldona75 »

Byłam niedawno po kolejnej rejestracji w tutejszym jasielskim UP i postanowiłam podzielić się z Wami opinia na temat funkcjonowanie tegoż Urzędu.
Obsluga klienta:
-fatalna na tzw. Pośrednictwie pracy pracownicy są opryskliwi, nieuprzejmi - jak wchodzi się do pokoju na ekranie widać pasjansa lub oglądają fimy
Pozytywnie zaskoczyła mnie natomiast Pani na informacji – konkretna i zyczliwa

Czy Wasze odczucia są podobne?
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Wojtq »

1. Pani z informacji owszem miła, ale pomoc w uzyskaniu angielskiej "kuroniówki" skończyła się na wręczeniu pliku papierków do wypełnienia bo "ona po angielsku za bardzo nie umie" a ja jak pracowałem to sobie dam radę lepiej bez niej.
2. W rejestracji chłód po plecach człowieka przechodzi jakby wszedł do ciemnej mrocznej jaskini.
3. U pośrednika pracy jestem tylko się podpisać i w życiu nie przedstawiono mi żadnej oferty pracy. Ich działanie kończy się na wskazaniu miejsca gdzie należy zostawić autograf.
4. U doradcy zawodowego dowiedziałem się tyle o kursach że są te co na ekranie za drzwiami. (odniesione wrażenie - poczytaj se na korytarzu a mi nie przeszkadzaj)
5. Staże zawodowe - kobiety mimo wrażenia jakie stwarzają na wejściu (zgroza) to są całkiem ok. Jak się również jest w porządku na stażu to pomagają w razie powikłań lub niemiłych przygód z pracodawcami.

Wynik końcowy - minus jak stąd do ja pierrrr.....
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: jjaa18+ »

co do tych kursow to sie zgadzam(telewizor na korytarzu)poczytaj zastanow sie i przyjdz zapisalam sie na taki kurs w tamtym roku w maju kurs mial byc w sierpniu(trzeba zapisac sie wczesniej)bylo ok10 miejsc na kurs a ludzi przyszlo 50 i selekcja kto juz raz korzystal z pomocy pup (staz itp.)nie moze brac udzialu w kursie bo to kursy dla tych ktorzy jeszcze nie korzystali z zadnej pomocy uprzejmy pan nie mogl na samym poczatku w maju jak sie bylam zapisac powiedziec o tym glowy bym sobie nie zawracala i im w urzedzie tym kursem no i skonczylo sie na tym ze w ciagu dalszym raz na 3 miesiace autograf zostawiam w uprzednio miejscu wskazanym porazka....od tego czasu zadnych propozycji juz ani nie chodze ani nie patrze bo szkoda moich nog i ich cennego czasu
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: poppy »

Temat rzeka...podobnie jak większość nigdy nie otrzymałam przy podpisywaniu żadnej oferty pracy. Z góry uprzedzam - nigdy nie liczyłam, że UP znajdzie mi pracę. Sama szukałam i nie uważam żeby ktoś miał mnie w tym wyręczać. Jeżeli mam coś do zarzucenia jasielskiemu UP to brak normalnego, ludzkiego podejścia do bezrobotnego. Jak wspomniałam przy podpisywaniu kilkakrotnie bez słowa położono przede mną kupkę papierów do podpisania - przedstawianie jakichkolwiek ofert pracy jest fikcją, przynajmniej w moim przypadku. Nie wiem jak Wy, ale ja przy rejestracji podawałam podstawowe informacje, nie pytano jaką pracę chciałabym podjąć, jakie znam języki i jakie mam dodatkowe certyfikaty itp. W UP w Rzeszowie te pytania są standardowe, nie wiem czy to coś daje później ale przynajmniej tam stwarzają jakieś pozory realizacji nałożonych na nich obowiązków ustawowych. Bezrobotni po pierwszej rejestracji mają szkolenie dot.samodzielnego szukania pracy itp. Jakoś to wygląda inaczej, zawsze coś człowiek może na tym skorzystać. Jasło - porażka, nie stwarzają nawet żadnych pozorów :kwasny:
Podkreślam, nie chodzi mi o prowadzenie za rączkę i szukanie pracy ale o realizowanie obowiązków, które na UP nakłada ustawa. Bo w moim przypadku, żaden z nich - poza złożeniem podpisu nie został zastosowany.
Na koniec mojego narzekania a raczej uświadomienia sobie jak beznadziejnie marnowane są pieniądze podatników - znalazłam pracodawcę, który w razie skierowania mnie do niego na staż, zagwarantował mi zatrudnienie na min. rok. Niestety, otrzymał decyzję odmowną i podziękował mi za współpracę. Zasilam zatem ku zadowoleniu UP szeregi bezrobotnych i dzięki tej wspaniałomyślnej, niczym nieuzasadnionej decyzji będę mogła przyjść znowu się podpisać i wysłuchać ofert pracy, które dla mnie przygotowano.
ulkka21
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 21:55

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: ulkka21 »

witam, byłam w naszym jasielskim PUP jakis czas temu sie zarejestrować, zastanawiajac sie po co wogóle istnieje ten organ. N a telewizorach o ile wyswietlaja sie jakies oferty dla kobiet to obok widnieje info- wymagane orzeczenie o niepełnosprawnosci....Poza tym Panie które tam Pracuja i spaceruja po korytarzu nie sprawiaja wrazenia jakby były czymkolwiek zapracowane. Poza tym, jesli chodzi o rejestracje to bywa tak ze tylko jedna rejestruje i sie czeka dłuuuugo. Ogólnie wrazenie negatywne i to bardzo
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Wojtq »

jjaa18+ pisze:[...] kto juz raz korzystal z pomocy pup (staz itp.)nie moze brac udzialu w kursie bo to kursy dla tych ktorzy jeszcze nie korzystali z zadnej pomocy [...]
Dobrze że znalazła się tutaj ta informacja że osoby które odbyły staż z PUP są jako drugie w kolejce na kurs. Nie będę sobie zatem głowy nimi zawracał bo jak się okaże że faktycznie mnie z kwitkiem odeślą to tylko czasu mojego będzie szkoda. Staż już mam za sobą i jeśli jest tak jak piszesz to c'est la vie...
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: jjaa18+ »

bylam w tamtym roku 2011 i tak sie dowiedzialam ze ktojuz bral w czyms udzial z up to niestety odpada podobnie ze stazem jak bylas to juz nie mozesz mimo tego ze kandydatow nie ma(w tamtym roku byl staz na sprzedawce poszlam zapytac pani sie bardzo ucieszyla ze przyszlam bo chetnych nie ma wcale ale jak sie dowiedziala ze w 2010skonczylam staz to bardzo milo mnie wyprosila i powiedziala ze nie moze mi pomoc)skoro nie ma kandydatow zadnych a ktos bardxo chce to dlaczego odmawiaja...za duzo kasy by na mnie poszlo czy co powinni sie cieszyc ze ktos sie interesuje a nie odsylac z kwitkiem bo juz mialam staz porazka
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: poppy »

To niestety wynika z bezpośrednio z ustawy o promocji zatrudnienia. Jeśli już raz odbyłaś staż, nie mogą Cię na niego skierować ponownie.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: winiarz171 »

nie będę wypowiadał się na temat PUP JASŁO. napisze tylko tyle że os miesiąca nie jestem uwiązany na ich sznurku, sam sie wyrejestrowałem.
aldona75
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2012, 14:49

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: aldona75 »

poppy pisze:Temat rzeka...podobnie jak większość nigdy nie otrzymałam przy podpisywaniu żadnej oferty pracy. Z góry uprzedzam - nigdy nie liczyłam, że UP znajdzie mi pracę...
Jak to nie ma pracy w UP. Tam ciągle jest rotacja, może warto złożyć podanie :). Osobiście znam kolesia którego wywalili z pośrednictwa a na jego miesjce przyjęli protegowaną laleczkę z tego co wiem z doktorskiej rodziny.
kontroler
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 19 stycznia 2012, 15:47

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: kontroler »

Tak tak słyszałem. Chyba mamy wsplnego kumpla :).

... który kiedyś tam pracował mówi, że jest nowa od niedawna pracuje i to uwaga znane w Jasle nazwisko B... d Ciekawe jak dostała tam prace….
Lolek45
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 15 lutego 2012, 14:55

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: Lolek45 »

Potwierdzam. :kwasny: Obsługa fatalna!!! Szczególnie jedna Pani przeniesiona na tą dużą salę jest nieuprzejma, ale jak ktoś wcześniej wspomniał w innym wątku ona już nie ma „forów” u szefa i pewnie dlatego mści się na bezrobotnych.
aldona75
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2012, 14:49

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: aldona75 »

Wiadomo jak tam przyjmują…masz plecy to masz…
ewa10
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 17 stycznia 2012, 13:26

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: ewa10 »

Tak ona teraz jest na pośrednictwie pracy
poppy
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 15 października 2010, 11:26

Re: Powiatowy urząd pracy w Jaśle

Post autor: poppy »

Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby zapytać czy w UP pracownika nie potrzebują ;) Poza swoimi własnymi - pleców u mnie brak :)
ODPOWIEDZ