Mamuśki

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Czy są tu jakieś mamuśki, mamy, maminki, które chętnie opowiedziałyby o trudach dnia codziennego...
Sama jestem mamą 11-miesięczniaka i chętnie czasami ponarzekałabym sobie na swój żywot, bo narzekać trzeba ;)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Mamuśki

Post autor: jędza »

Narzekaj kochana ile wlezie :D
czasem trzeba
Też mam synka jest świeżo upieczonym dwu- latkiem, tak rozkosznym że zajmuje mi 24 godziny na dobę, ale w tym pozytywnym znaczeniu tego słowa,
właśnie mu się zasnęło na chwilkę więc szybki rekonesans po domu wszystko ogarnięte i chwila oddechu :rotfl:
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Mój Rozkoszniak też uciął sobie komara więc mam chwilę dla siebie... Czytaj: sprzątam, robię obiad, piorę, myję naczynia, bo zatkałam zmywarkę więc ktoś ten stos naczyń musi umyć... Ale od marca zaczynam żyć "samodzielniej"! Szykuje się na zumbe fitness, bo słyszałam, że jest fajnie :) Nie da się ukryć- zapuściłam się ;)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Mamuśki

Post autor: jędza »

No to niedobrze,
trzeba zadbać o siebie bo niezadbana mama to nieszczęśliwa mama i smutny dzidziuś,
warto znaleźć dla siebie chwilkę żeby uciec do jakiejś samotni,
może to być godzinka z książka, fajny film w sumie do kina w Rzeszowie nie tak daleko (dzidziusia zawsze można w ramach zapoznawania z dziadkami im podrzucić ;) )
kawa z koleżanką czy choćby pomalowanie paznokci.
Cokolwiek żeby na chwilkę się odciąć,bo pomimo całej miłości do dziecka trzeba pamiętać że mamusia to też, a może przedewszystkim kobieta, która chce się czuć i wyglądać kobieco,
A jakże łatwo czasem o tym zapomnieć pomiędzy zmaną pieluszki, przygotowaniem obiadu i tysięcznym razem składania zabawek,
Ale kochana byle do końca zimy, wiosną jest o wiele łatwiej,
więcej czasu, słońce świeże powietrze jakoś łatwiej się ogarnąć,
Twój łobuz już pewnie śmiga ładnie, więc jak tylko się nam ociepli można wziąśćsmyka na podwórko czy na jakiś plac zabaw i już jest łatwiej.

Z tym praniem, sprzątaniem, gotowaniem zmywaniem - to chyba każda z nas tak ma,
mi już o tyle łatwiej że mam anielskie dziecko które potrafi zająć się i zabawić nawet przez 3 godziny więc mogę spokojnie ogarnąć wszystko i wtedy mamy czas dla siebie,

Czasem jak ma dzień tulenia się do mamusi a muszę coś ugotować to idziemy razem do kuchni, sadzam przy stole daje plastikowe talerzyki i masę różności typu mąka, bułka tarta, woda wszystko to co mi się gdzieś tam nawinie podczas gotowania, mały jest przeszczęśliwy mogąc gotować zupkę dla mamusi a ja mogę spokojnie sobie wszystko przygotować.
Fakt że bałagan jest potem niesamowity, ale ile radości (tylko to już oczywiście zabawa dla dzidziusia co nie pakuje wszystkiego do buźki)
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

No witajcie dziewczyny ja mam córeczkę 21 m-cy :-) w domu to normalnie zapuściłam korzenie. Nic tylko dziecko, sprzatanie, gotowanie i znów dziecko. Zero czasu dla siebie a jakby tego było mało to w okolicy nie mam żadnej innej fajnej dziewczyny z która dałoby się porozmawiać o dzieciaczkach albo na spacer z dziećmi wyjść . Teraz zaczęłam ćwiczyć żeby pozbyć się brzucha który mi został po porodzie :wstyd: po 42 dniach a6w, brzuszkach, ćwiczeń na smukłe nogi i "tańców" z hula hop mogę powiedzieć że wyglądam lepiej niż przed porodem :D a brzuszek ładnie wyrzeźbiony i nawet "kaloryferek" jest :hyhy: szkoda tylko że nie mam żadnej towarzyszki do ćwiczeń. Fajny ktoś ten temat założył :super: my mamuśki musimy trzymać się razem :ok:
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

No właśnie, gdybym dała Kubulkowi cokolwiek do rączki do zaraz wylądowałoby w buźce, idą trójki, ojjj idą... Ale pomysł jest dobry, u nas znajdzie zastosowanie :)
Pomalowane paznokcie- obecne. Fryzura zrobiona, ale chińska, czyli jakotako, choć wczoraj sama podcięłam sobie grzywkę ;) Strój- dres, ale wygodny, niestety nie podkreślający moich atutów.

Z koleżankami! Słuszna uwaga... Nie mam koleżanek, bo dopiero przeprowadziliśmy się tutaj właśnie z Rzeszowa, a na wiosnę czekam, jak na zbawienie by wyjść, pobawić się z moim małym Facetem na placu zabaw i poplotkować z jakąś mamusią :) Kiedy ja zmywam, czy gotuje moje dziecko znajduje się... przy mojej nogawce, ponieważ dzień przytulania, to dla niego każdy dzień powszedni, ale za to mam to szczęście, że Tata uwielbia bawić się z Synkiem, a ja mogę wtedy wybrać się na długą kąpiel w wannie i pomalować te nieszczęsne łamliwe paznokcie :)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Mamuśki

Post autor: jędza »

Moniś z tymi korzeniami to fakt,
moje już też całkiem niezłe,
najgorsze jest to że pomimo iż mam gdzie iść to mi się po prostu nie chce,

A a6w - gratuluję świetny wynik, ja dałam rady tylko do 30 dnia dociągnąć, potem zabrakło mi samodyscypliny żeby się dopilnować i tak dzień opuściłam, potem dwa i w końcu dałam sobie z tym spokój,
teraz znowu mam problemy z kręgosłupem (przez noszenie synka przesunął mi się jeden kręg i boli niestety) więc ćwiczenia typu brzuszki czy pilates po prostu odpadają.

Jak ktoś zna inny sposób na wyćwiczenie brzuszka to chętnie posłucham rad,

Tenshi
- też sobie sama podcinałam grzywkę efekt jest do dziś prześmieszny :rotfl:
domowy strójteż niestety dres - ale męża mam tylko weekendowo więc dla niego staram się założyć coś ładnego,
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

Tenshi nic się nie martw to taki etap w życiu każdego dziecka, moja córeczka robiła dokładnie tak samo. A teraz potrafi się sama bawić a ja mam czas na te moje ćwiczenia czasami to nawet kładzie się ze mną i udaje że ćwiczy :rotfl:
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Mamuśki

Post autor: jędza »

bo to jest właśnie najfajniejsze, taki dzieciaczek w wieku już od mniej więcej 18 miesięcy lubi robić to samo co my, cieszy się jak jest pomocny, jak się go chwali można to fajnie "wykorzystać" i dać dziecku zajęcie, samemu robiąc coś co akurat mamy do zrobienia
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

jędza podziel się swoim imieniem bo nie chcę się tak chamsko do ciebie zwracać :) piszesz że nie chce Ci się na spacerek wychodzić a to świetna sprawa i ile pożytku daje no a przecież ładna figura to podstawa :oczami: co do a6w to pod koniec też brakowało motywacji ale jak zerkałam na efekty to i motywacja się znalazła a warto było się pomęczyć.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Też mam problemy z kręgosłupem, bo Kuba był ułożony poprzecznie więc nie mogłam urodzić naturalnie i zrobili mi cc.
Od momentu zabiegu, mój kręgosłup nie woła, a drze się o pomstę do nieba, czasami jest tak, że nie mogę dziecka podnieść, a podczas większych zmian pogodowych to już nie wspomnę...

Moje korzenie hodowałam 11 miesięcy, ale jak patrzę na siebie, to stwierdzam, że o 11 miesięcy za dużo i pukam się w ten łeb, (już po sesji więc mogę pukać, nic nie wybiję), jak mogłam tak postąpić! Teraz powiedziałam dość. Urodziny z każdym dniem są co raz bliżej więc i ja się motywuję (wow)... Dlatego od marca poniedziałek i czwartek zumba, a wtorek i środa basen- o tak! Jeszcze chciałabym zagodospodarować czas na piątek, myslałam o jodze, ale w Jaśle chyba nie ma.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Kocham te chwile, kiedy raczkuje do mnie i się tuli, trzyma się mojej nogi wiem, że jestem jego oparciem i to daje mi siły, na następne dni i nieprzespane noce :)
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

jak jest ktos kto zajmie się dzieckiem to super sprawa ja niestety nie mam takiej osoby a do babci ciągle nie będę zawozić :( ale daję sobie radę :D mam różne pomysły jak zająć małą by zrobić cos dla siebie. A na codzień wcześniej też głównie dres ale teraz to się zmieniło bo była ze mnie taka typowa kura domowa. Teraz staram się wyglądać ładniej głownie dla siebie żeby się lepiej czuć ale po troszku też i dla męża :)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Monia, dzidzia zostaw z tatą i zmykaj ze mną na zumbę!
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Mamuśki

Post autor: Laura Diaz »

Tenshi pisze:Kocham te chwile, kiedy raczkuje do mnie i się tuli, trzyma się mojej nogi wiem, że jestem jego oparciem i to daje mi siły, na następne dni i nieprzespane noce :)

Pięknie napisane, sama bym teo lepiej nie ujęła :padam:
Wprawdzie moja 6-cio mięsieczniaczka jeszcze nie raczkuje, ale kocham ten moment, gdy idę do niej rano, a ona strzela mi uśmiech taki dookoła głowy ;)
Eh, codzienność, pranie, sprzątanie, gotowanie, pieluchy, mleko, zupki - ale wystarczy jeden taki uśmiech i człowiek odżywa, no nie?
ODPOWIEDZ