Ortodonta -Słowacja

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Ortodonta -Słowacja

Post autor: jędza »

Witajcie

Mam pytanie, interesuje mnie założenie stałego aparatu na zęby
a słyszałam że taki "zabieg" jest sporo tańszy na Słowacji
dokładnie gdzieś w Bardejovie bodajże przyjmuje ortodonta

czy ktoś może wie coś więcej w temacie?
Chciałabym się wybrać nawet z ciekawości zapytać a nie bardzo wiem do kogo udeżyć,
loginspl
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 24 maja 2010, 20:07

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: loginspl »

dr tibor molnar
bardejów rynek
tel 00421544748947 :)
loginspl
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 24 maja 2010, 20:07

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: loginspl »

nie mam strasznych zebów a z założeniem aparatu zwlekam juz 3 lata i pewnie sie nie zdecyduje ale też przerazaja mnie koszty też szukałem kontaktu :)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: jędza »

:) wielkie dzieki za namiary. Ale nie wiesz jak to wyglada finansowo? Tez nie mam strasznie krzywych zebow ale górne pasowaloby poprawić. Niestety tu zawsze wszystko bedzie rozbijalo sie o koszta. Taki kraj. Ze wrześniu sie wybiore nawet z czystej ciekawości. Jak cos to dam znac co i jak tam wyglada.
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: jędza »

Qurna sorry za błędy ale z tel klikam a to malo wygodne.
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: Jester »

To ja też poproszę o jakieś info o cenach. Pierwszy raz o tym słyszę, a wygląda, że rewelacyjna sprawa.
kurczebalde
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 14 maja 2011, 19:17

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: kurczebalde »

Ja też proszę ceny. A z dziekiem (12 lat) też można się wybrać?
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: obiektywnyObserwator »

Jestem świeżo po założeniu apararatu i też myślałem nad Słowacją. Niby nie daleko
i ceny mniejsze ale...
U mnie wygrała wygoda a nie cena, bo po pierwsze tutaj w Jaśle czy nawet Krośnie
jest bliżej. Dwa, niech Ci się odepnie/odklei zamek od zęba i już masz wycieczkę
żeby to naprawić. Pół biedy jeśli jest w takim miejsu, że w niczym nie przeszkadza
i niczego nie uraża, gorzej gdyby coś raniło. Sam miałem taką sytuację, mam usuniętą
siódemkę na dole więc tam jest przerwa a druty i tak idą. Na grilu poczułem się za pewnie
i przygryzłem tym drutem spaloną kiełbasę, oczywiście drut wysunął mi się z ostatniego
zęba i prosto w policzek. Na drugi dzien poszedłem to naprawić interwencyjnie a nie wiem
czy bym z taką zakrwawioną szczęką do Bardejowa w miare normalnie jechał.
Ja stary chłop to wytrzymam a jak rodzic dziecku wytumaczy, że jeszcze trzeba półtorej
godziny jechać, żeby coś w szczęce naprawić a jego tam na prawdę może boleć?
Trzy, to nie wiem czy to aż taka duża oszczędność. Do Bardejowa jest 70km razem 140km,
niech auto łyknie 10litrów więc 60zł do każdej wizyty i tak trzeba doliczyć.
Dla każdego aparat to kwestia indywidualna i każdemu co innego się może przytrafić,
dobrze jednak mieć wtedy ortodontę niedaleko ;)
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: jędza »

A nie wiesz ile tam kosztuje założenie?
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: obiektywnyObserwator »

Nie wiem, nie dzwonilem tam w końcu wcale ;)
Tylko, że mi się wydawało, że to jest w Świdniku a nie w Bardejowie ale mogę
się mylić.
primadonna
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 13 lutego 2017, 18:05

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: primadonna »

Czy ktos ma jakies swieze informacje odnosnie aparatu zebowego na Słowacji?
jaka jest cena za luk za wizyte ?
malutka93
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 2 czerwca 2017, 14:51

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: malutka93 »

primadonna pisze:Czy ktos ma jakies swieze informacje odnosnie aparatu zebowego na Słowacji?
jaka jest cena za luk za wizyte ?
W styczniu zakładałam aparat stały na Słowacji. Ja jednak nie zakładałam w Bardejovie a w Svidniku.

Cena za jeden łuk metalowy, to bodajże 1200/1300 zł, natomiast za estetyczny (ja mam taki) - 1600 zł. Wizyty są BEZPŁATNE, podobnie jak i wszelkie uszkodzenia, naprawy itd. ;)
Aparat możesz spłacać w ratach. Nie obchodzi go ile będziesz płacić, byle do końca leczenia spłacić całość.
Czyli raz możesz sobie zapłacić 100 zł, raz możesz zapłacić 500 zł - na ile w danym momencie Cię stać. Wizyty są co ok. 2 miesiące.
Tak więc za aparat Cię wyjdzie na czysto dajmy na to 2600 za dwa łuki, bez żadnych dodatkowych opłat ;) U nas za każdą wizytę trzeba płacić +/- 50 zł a z dwoma łukami +/- 100 zł ;) Tyle, że tutaj znowuż trzeba sobie doliczyć koszty dojazdu, ale z tego co się orientuje, to kilka osób z Jasła i okolic się tam leczy, więc zawsze można się zgadać, umawiać sobie wizyty w tym samym czasie i jeździć grupowo.

Dodatkowo płatne na koniec leczenia są tylko nakładki retencyjne jeszcze, ale to jak wszędzie.

Ogólnie polecam mocno! Atmosfera spoko, efekty widać szybciutko (chociaż to zależy od wady) i z tego co zauważyłam przez to pół roku, jego pacjenci to w szczególności Polacy ;)

Marian Hutnan, nr: +421 54 752 1236
mateuz94
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 2018, 14:50

Re: Ortodonta -Słowacja

Post autor: mateuz94 »

Jest tu ktoś kto zakładał aparat w Svidniku? Jeśli tak to proszę o kontakt na priv ponieważ mam kilka pytań :)
ODPOWIEDZ