Salon Optyczny Vision Optyk

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
kos
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 18:50

Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: kos »

Podczas przeglądania jaslo4u zauważyłem reklamę salonu optycznego Vision Optyk. Fajnie, że otwiera się coś nowego co stworzy konkurencję dla naszych jasielskich optyków.
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: lenkamii »

Chyba już maja wystarczającą konkurencję...
zibiosa
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2011, 22:22

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: zibiosa »

Gdzie będzie ten salon?
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: julia1978 »

lenkamii pisze:Chyba już maja wystarczającą konkurencję...
Chyba nie bardzo... W całym Jaśle są zakłady optyczne trzech właścicieli.
kos
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 18:50

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: kos »

zibiosa pisze:Gdzie będzie ten salon?
W reklamie jest napisane, że w Supersamie na Kościuszki, czyli pewnie tam obok Europy.
julia1978 pisze:Chyba nie bardzo... W całym Jaśle są zakłady optyczne trzech właścicieli.
Dokładnie jestem tego samego zdania co Julia. Jako, że sam posiadam okulary i jestem na etapie ich wymiany to wstrzymam się jeszcze z ciekawości. Z tego co wyczytałem jest to sieciówka czyli możliwe, że będą mieć lepsze ceny niż u naszych optyków, u których wydatek rzędu 350+zł to żaden problem. Pożyjemy zobaczymy.
jartys

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: jartys »

Nie dajcie się zwieść reklamie, marketing czyni cuda i żeruje na naiwności ludzi, widziałem reklamę: 3 pary okularów w cenie jednej, śmiechu warte...Chętnie sie przekonam coż to za 3 pary w cenie jednej, i w takim razie w jakiej cenie. Reklamują sie ostro z badaniem ostrości wzroku, z tym, że nie będzie tam okulisty tylko popularny i omylny "komputer", który niestety nie wykrywa chorób, więc takie badanie nie zastąpi wizyty u specjalisty... I jeszcze jedno: moim zdaniem kompletnie nie trafione mniejsce - supersam...Ale powodzenia, każdemu wolno próbować :]
kos
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 18:50

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: kos »

Z tego co wiem to w takich salonach pracują optometryści, czyli osoby, które fachowo badają wzrok. Okulista jest od leczenia wzroku a optometrysta od badania wzroku i doboru odpowiednich okularów.
jartys

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: jartys »

Bada ostrość wzroku. Znanych jest wiele przypadków, gdy niedoświadczony lub niedouczony optometrysta nie wykrył poważnego schorzenia w oku...U okulisty przy badaniu ostrości wzroku, przy okazji badane są inne kwestie... I jeszcze jedno: w Polsce każdy może "badać" ostrość wzroku, wystarczy kupić odpowiedni sprzęt. Niestety nie jest to uregulowane żadnym prawem i w wielu przypadkach zamiast pomagać to szkodzą ludziom.
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: lenkamii »

jartys pisze:Bada ostrość wzroku. Znanych jest wiele przypadków, gdy niedoświadczony lub niedouczony optometrysta nie wykrył poważnego schorzenia w oku...U okulisty przy badaniu ostrości wzroku, przy okazji badane są inne kwestie... I jeszcze jedno: w Polsce każdy może "badać" ostrość wzroku, wystarczy kupić odpowiedni sprzęt. Niestety nie jest to uregulowane żadnym prawem i w wielu przypadkach zamiast pomagać to szkodzą ludziom.

Pięknie to ująłeś ;)
kos
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 18:50

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: kos »

Optometrysta jest osobą wykształconą w okresie 5-letnich studiów i bada na foropterze, autorefraktometrze i kasecie okulistycznej. Sam studiuję optometrię podyplomowo we Wrocławiu na PW więc wiem, że jest to badanie jak najbardziej profesjonalne i nikomu nie szkodzące.
jartys

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: jartys »

Czyżbyś był już zatrudniony w nowym "salonie", skoro tak go reklamujesz?? :] Rozumiem, że będziesz potrafił za pomocą ww. urządzeń zdiagnozować nieprawidłowości i ewentualnie będziesz odsyłał pacjentów do specjalisty??

ps. optometrystą można zostać także po 3 letnich studiach licencjackich, 2 letnich podyplomowych, a także istnieją odpowiednie kursy. Tak więc nie wszyscy optometryści są po 5 letnich studiach..
kos
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 sierpnia 2010, 18:50

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: kos »

Nie nie jestem zatrudniony i jak na razie nie szukam pracy ponieważ nadal się uczę. Chcę jedynie uświadomić, że starasz się wprowadzić ludzi w błąd pisząc nieprawdę.
Czemu tak negatywnie opisujesz takie badania skoro jeszcze niedawno sam chciałeś zatrudnić osobę na tym stanowisku?
Maja23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 15:32

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: Maja23 »

kos pisze:Nie nie jestem zatrudniony i jak na razie nie szukam pracy ponieważ nadal się uczę. Chcę jedynie uświadomić, że starasz się wprowadzić ludzi w błąd pisząc nieprawdę.
Czemu tak negatywnie opisujesz takie badania skoro jeszcze niedawno sam chciałeś zatrudnić osobę na tym stanowisku?
Odpowiedź jest prosta:
1. Konkurencja pod samym nosem - ul. Kościuszki..
2. Brak okulisty oraz komputerowego badania wzroku (u konkurencji w mieście jest) :)
jartys

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: jartys »

Niestety żadna konkurencja, po prostu sam zastanawiałem się nad otwarciem takiego franczyzowego salonu, jednak bez doświadczenia w branży optycznej nie chciałem ryzykować. Ot i cała filozofia.

ps. a w kwestii wprowadzania w błąd: w którym miejscu to zrobiłem?? I dlaczego Cie to tak oburzyło?
Maja23
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 27 sierpnia 2012, 15:32

Re: Salon Optyczny Vision Optyk

Post autor: Maja23 »

Cały ten temat mnie zastanawia...

Najpierw Zibiosa szuka optometrysty, Jartys pisze, że w Jaśle nie ma ale jak jest to też oferuje pracę ( tylko po co jak się dopiero zastanawia nad otwarciem salonu ale nie ma doświadczenia). Potem Kos cieszy się, że będzie nowy optyk i będzie mógł kupić sobie super okularki w sieciówce z anty-refleksem za mniej niż 350 zł i pewnie liczy, że dostanie jeszcze dwie pary gratis. A całkiem przypadkiem studiuje optometrie... A Zibiosa, który zamieszcza ogłoszenie, że szuka optometrysty pyta gdzie będzie ten nowy salon. Słaba reklama salonu Panowie :P

PS: Jeszcze nie widziała,żeby ktoś za darmo coś dostał chyba, że w Caritasie albo w MOPSie :D
więc nie wierzę w reklamę 3 w cenie 1 ale możecie mnie jeszcze zaskoczyć :)
ODPOWIEDZ