Dieta Dukana

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Dieta Dukana

Post autor: Tenshi »

A może ktoś chce sprzedać tą książkę??
The Nun

Re: Dieta Dukana

Post autor: The Nun »

Absolutnie nie dla tej diety. Chudnięcie jest jedynym plusem. Dieta ta wyniszcza organizm, ponieważ opiera się głównie na produktach białkowych. Spożywanie białka w takich ilościach jakie zaleca dieta obciąża bardzo nerki. Nie polecam.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Dieta Dukana

Post autor: Tenshi »

Już nieaktualne, mam książkę :)
wikone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 26 października 2010, 16:37

Re: Dieta Dukana

Post autor: wikone »

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mam do sprzedania dwie książki
- Nie potrafię schudnąć- dr Dukana
- Nie potrafię schudnąć- 150 nowych przepisów - dr Dukana
Z własnych doświadczeń wiem, że nie trzeba (no i dla własnego zdrowia nie powinno) w 100 % stosować się do zaleceń a i tak można schudnąć :)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Dieta Dukana

Post autor: Tenshi »

150 przepisów, ile kosztuje? :)
wikone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 26 października 2010, 16:37

Re: Dieta Dukana

Post autor: wikone »

sprzedam za 18 zł, w księgarni kosztuje 30zł. A moja wygląda jak nowa :)
dorota87
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 marca 2012, 21:33

ktoś wie gdzie można kupić tanie tuje szmaragd?

Post autor: dorota87 »

jestem na kupnie tuji tylko nie wiem gdzie można dostać je za dobrą cenę może ktoś wie interesują mnie ok,1metra wysokie.
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Dieta Dukana

Post autor: mała111 »

dorota87 pisze:jestem na kupnie tuji tylko nie wiem gdzie można dostać je za dobrą cenę może ktoś wie interesują mnie ok,1metra wysokie.
już był wątek tego typu viewtopic.php?f=109&t=4417&p=68815#p68815
Awatar użytkownika
KoMa
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 17 lipca 2012, 00:15

Re: Dieta Dukana

Post autor: KoMa »

Nie stosowałam diety dukana, ani żadnej innej diety i pewnie nigdy żadnej nie zrobię. Najlepiej jest mieć cały czas prawidłowe nawyki żywieniowe i dostarczać organizmowi stale wszystkiego w odpowiednich ilościach- wtedy łatwo zachować zdrowie, o sylwetce nie wspominając ;)
dorcia
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 4 września 2012, 21:52

Re: Dieta Dukana

Post autor: dorcia »

KoMa pisze:Nie stosowałam diety dukana, ani żadnej innej diety i pewnie nigdy żadnej nie zrobię. Najlepiej jest mieć cały czas prawidłowe nawyki żywieniowe i dostarczać organizmowi stale wszystkiego w odpowiednich ilościach- wtedy łatwo zachować zdrowie, o sylwetce nie wspominając ;)
dokładnie, jestem tego samego zdania
Wystarczy chociażby unikać tłuszczów, słodyczy, słodkich napojów, niestety tez soków ( cukier ! ) i nie jadać kolacji zbyt obfitych , a waga zacznie spadać :)
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Dieta Dukana

Post autor: Architekt »

dorcia pisze:Wystarczy chociażby unikać tłuszczów, słodyczy, słodkich napojów, niestety tez soków ( cukier ! ) i nie jadać kolacji zbyt obfitych , a waga zacznie spadać :)
Nie trzeba unikać a zachować zdrowy rozsądek.
Od tego ile powinniśmy spożywać sa kalkulatory kalorii w necie oraz zestawienia zawartości kalorii w pożywieniu.
krol pisze:Też uważam, że jeśli chce się schudnąć to można zrobić to bez żadnych diet i suplementów, wystarczy prawidłowo się odżywiać i wykazywać minimum aktywności fizycznej. Efekty może nie będą widoczne tak szybko, ale dieta będzie przynajmniej zdrowa.
Mało tego że diety nie są potrzebne ale są wręcz szkodliwe. Porozmawiajcie z lekarzami oni na pewno zetknęli się z amatorami diet.
Aktywność fizyczna jest konieczna jeżeli chcemy mieć dobrą kondycję fizyczną. Ale z chudnięciem nie ma to nic do rzeczy. Jeżeli ćwiczymy naturalnym jest, że nasz organizm będzie domagał się zwiększonych racji żywnościowych.

Jedzmy zgodnie z zapotrzebowaniem, może ciutek mniej przez okres chudnięcia (ca. 1kg tygodniowo) i wszystko wróci do normy. Zniknie potrzeba obżarstwa na noc, obżerania się słodyczami itp. Nie można chudnąć również zbyt szybko bo to również jest zagrożeniem dla zdrowia. Z tego co ja wiem jest to ok 1kg na tydzień czyli 150 dkg dziennie.
http://portal.abczdrowie.pl/bezpieczne-tempo-chudniecia
Katia35
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 8 września 2012, 15:30

Re: Dieta Dukana

Post autor: Katia35 »

ja trochę się biję takich mocno monotematycznych diet jak wspomniany Dukan
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Dieta Dukana

Post autor: viktoria11 »

ja osobiście nie stosowałam ale moje dwie koleżanki i tak jedna schudła 15 kg i po kilku miesiacach przytyła nawet więcej a druga taż schudła 10 kg w krótkim czasie ale po pół roku miala okropne problemy z wątrobą nerkami i coś z koścmi bolały ją okropnie ręce przestała ćwiczyć i wróciła do poprzedniej wagi......... lekarz jej mowił że ta dieta mogła sie do tego przyczynić dodam że stosowały ja rygorystycznie także więcej złego niz dobrego
Symyrdn
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 12 marca 2018, 21:44

Re: Dieta Dukana

Post autor: Symyrdn »

Ja brałem dietę od znajomego ma 45cm w łapie, japczan kreatyny przed i po, polecam.
pomafa
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2018, 19:07

Re: Dieta Dukana

Post autor: pomafa »

ja jej nie stosowałam, ale widziałam u koleżanek,
jak dla mnie wyniszcza organizm, trzeba do niej wracać by utrzymać wagę,
poza tym skóra wiotczeje, brakuje jej witamin
ODPOWIEDZ