Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: Pemek94 »

Ostatnio natknąłem się w Internecie na artykuł o zakręcie w Zarzeczu, na którym co chwilę dochodzi do wypadków. Reportaż można było oglądać w telewizji TTV, która cieszy się coraz większą popularnością. Wg mnie nie ma już co dywagować czy problem istnieje tylko jak go rozwiązać bo coś z tym zakrętem chyba musi być.

http://ttv.pl/aktualnosci/59631,niebezp ... ret,0.html
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: Robson89 »

A ja jestem mieszkańcem Zarzecza i uważam, że zakręt jest w porządku, tylko ludzie nie zwracają uwagi na znaki. Jest ograniczenie do 50 km/h, niebezpieczny zakręt, uwaga wypadki? No to trzeba zwolnić. Ten zakręt można przejechać bezpiecznie nawet z prędkością 60, 70 czasem nawet 80 km/h samochodem z twardszym zawieszeniem. Problem w tym, że większość ludzi go ścina i robią to nie tylko kierowcy ciężarówek ale i osobówek. I taki oto jest efekt. Do tego dochodzą trudne warunki pogodowe, deszcz, śliski asfalt, aż strach pomyśleć co będzie się działo tam w zimie...
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: dawidyo66 »

Zakręt nie jest w porządku, proponuje jechac tam jak pada deszcz, wyjsc z auta i sei przejsc po gorce/ zakręcie, da sie na butach slizgac.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: wieśniak »

Robson89 pisze:A ja jestem mieszkańcem Zarzecza i uważam, że zakręt jest w porządku, tylko ludzie nie zwracają uwagi na znaki. Jest ograniczenie do 50 km/h, niebezpieczny zakręt, uwaga wypadki? No to trzeba zwolnić. Ten zakręt można przejechać bezpiecznie nawet z prędkością 60, 70 czasem nawet 80 km/h samochodem z twardszym zawieszeniem. Problem w tym, że większość ludzi go ścina i robią to nie tylko kierowcy ciężarówek ale i osobówek. I taki oto jest efekt. Do tego dochodzą trudne warunki pogodowe, deszcz, śliski asfalt, aż strach pomyśleć co będzie się działo tam w zimie...
W porządku jest kolejny zakręt jadąc w kierunku Jasła,ale ten jest wyprofilowany tak jak droga,czyli ze spadkiem na obie strony.Jadąc w kierunku Jasła swoim pasem drogi przy 70-80 po deszcze wypadasz na 100% i nawet honda nie da radę :P Poczekamy do zimy i sprawa nabierze tępa gdy droga co dzień będzie zamknięta z powodu wypadku...
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: Robson89 »

Przejechałem dziś dwukrotnie przez ten zakręt z prędkością powyżej 70 km/h i miałem jeszcze dużo rezerwy :) A jest dosyć mokro. Można? Ano można
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: wieśniak »

Robson89 pisze:Przejechałem dziś dwukrotnie przez ten zakręt z prędkością powyżej 70 km/h i miałem jeszcze dużo rezerwy :) A jest dosyć mokro. Można? Ano można
widać chojrak z ciebie jakich mało :rotfl: :rotfl: :rotfl: żal mi cię człowieczku z grzechotką :( ostatnio dość często POlicaje stoją pod górką to ci się może nie udać , a swoja drogą - wracając z Jasła nie ma opcji wejść ponad 70 na mokrej nawierzchni :hyhy:
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: Robson89 »

To po prostu kwestia poprawnej techniki wejścia w zakręt i tyle. Nie rozumiem dlaczego ci mnie żal, czuję się bardzo dobrze. Nie jestem chojrakiem, tylko jeżdżę tą drogą co najmniej 4x dziennie, od 5 lat i nie uważam, żeby trzeba było wyśrubowanych umiejętności, żeby pokonać ten zakręt z taką prędkością. Każdy z moich znajomych uważa podobnie. A że są wypadki, cóż... Jeśli ktoś nie czuje się na siłach niech zwolni i niech jedzie 50, nawet do 40.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: wieśniak »

Robson89 pisze:To po prostu kwestia poprawnej techniki wejścia w zakręt i tyle. Nie rozumiem dlaczego ci mnie żal, czuję się bardzo dobrze. Nie jestem chojrakiem, tylko jeżdżę tą drogą co najmniej 4x dziennie, od 5 lat i nie uważam, żeby trzeba było wyśrubowanych umiejętności, żeby pokonać ten zakręt z taką prędkością. Każdy z moich znajomych uważa podobnie. A że są wypadki, cóż... Jeśli ktoś nie czuje się na siłach niech zwolni i niech jedzie 50, nawet do 40.
Łamiesz prawo i TYLE w temacie...
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: Robson89 »

To tylko drobne wykroczenie :) Odkąd pamiętam nie było żadnego ograniczenia prędkości w tym miejscu, dopiero po remoncie drogi po kilku wypadkach dali znak 50 km/h. To dziwne, że wcześniej na o wiele gorszej nawierzchni nic się nie działo, dopiero teraz jest wypadek za wypadkiem. No nic, trzeba niestety będzie jechać te 50-60, bo co z tego, że ja prawidłowo wejdę w zakręt, skoro ktoś od drugiej go zetnie i się we mnie właduje... :/
Odnośnie łamania prawa to ograniczenia prędkości w wielu miejscach ustawione są nieadekwatnie do poziomu zagrożenia. Przykład? A zakręt po drugiej stronie górki, który można pokonać spokojnie i przy 110 km/h (a jest tylko 50). Kolejny przykład to piękna prosta przed samym Jasłem w Żółkowie. Zagrożenie znikome, bo jest dosyć szeroki chodnik, ale 50 trzeba jechać. A panowie z radarem schowani za sklepem :) Tak samo ulica Grunwaldzka. Można tak wymieniać i wymieniać. Cóż, jakoś trzeba załatać dziurę w budżecie. No ale to nie twój problem, bo ty zawsze jeździsz zgodnie z przepisami :) O ile masz prawo jazdy :)
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: wieśniak »

trudno jest mi rowerem rozpędzić się do 50 km/h :P i ciężko jest mi łamać przepis rowerem :P
Awatar użytkownika
Robson89
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 9 października 2010, 14:33
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Feralny zakręt w Zarzeczu - reportaż

Post autor: Robson89 »

Tak też myślałem ;)
ODPOWIEDZ