Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: Architekt »

To nie jest tak, że nie można stworzyć struktury społecznej wyłaniającej elity z danego społeczeństwa oraz mechanizmu bezpośrednio kontrolującego te elity.
O takim systemie plemiennym opowiada ten facet: http://www.youtube.com/watch?v=PsiK4YzFiic
i choć rozpowszechnia kilka bzdur to wg mnie w tej sprawie mówi bardzo sensownie.

Każdą strukturę czy to moralną czy gospodarczą należy oprzeć na bezustannej walce. Takim mechanizmem moralnym jest wiara a trochę bardziej wykoślawionym religia a mechanizmem gospodarczym np. socjalizm. To walka o świadomość, udoskonalanie w pracy i co się z tego bierze rozwój nauki, wiedzy kultury itp. Oczywiście nie jest to struktura idealna bo taka być nie może ale w ramach tej walki i zachowywania równowagi na szali głupota/destrukcja a samodoskonalenie/budowa mielibyśmy szansę jako cywilizacja na znalezienie namiastki szczęścia na ziemi. A kiedy gonimy za zyskiem i ulotnymi dobrami, które starzeją się szybciej niż to jak spłacamy raty zapętlamy się w coraz to gorszy labirynt z którego zwyczajnie nie ma wyjścia.
Zakręcona
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 września 2012, 11:30

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: Zakręcona »

antykieckowy pisze:
Regulator pisze:Zakręcona widzę, że Twoje zainteresowanie teoriami spiskowymi idzie w zła stronę. Niektóre teorie spiskowe naprawdę oparte są na jakichś logicznych przypuszczeniach i przesłankach. No ale sorry, demoniczny rząd światowy to jeden wielki pic na wode, niestety tworzą się jakieś sekty wyznające te teorie... Nie wierzysz w to co mówią w TV? I bardzo dobrze, ale czemu w takim razie wierzysz w każdy głupi film na Youtube? :zdegustowany: Niestety ludzie są podatni na takie wariactwa, a kiedyś naprawdę się wkurzyłem, gdy jakiś gimbus w sieci nazwał profesora Brzezińskiego "parszywą reptiliańsko-demoniczną gadziną" Smutne..
Rzeczywiście, zwolennicy teorii spiskowych nie wierzą TV ale jednocześnie niemalże ślepo wierzą we wszystko co siedzi w internecie. A myślę, że co bardziej rozsądniejszy człowiek jest świadomy tego, że internet to przynajmniej w 90% jeden wielki stek bzdur i nonsensów jeśli chodzi o jakąkolwiek sprawę.

Co do rządu światowego to niekoniecznie musi to być pic na wodę. To nic więcej jak naturalna kolej rzeczy. Ludzie od zawsze skupiali się w coraz to większe społeczności co idealnie pokazuje historia naszej cywilizacji. Finałem zatem może być tylko rząd globalny cz też światowy. Kwestia do rozmyślań to przede wszystkim "co zrobić żeby nas nikt nie wydymał".

Wątpię jednak, że dożyjemy czasów rządu światowego więc "who cares" :]

Czy ja napisałam że we wszystko wierze co jest w tym filmie i innych filmach ? Ja tylko wstawiłam link do filmu. Żeby ludzie mogli trochę z innej strony na świat patrzeć . Wszystkie info się zbiera i może wyjdzie całość :)
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: antykieckowy »

Nie wymieniłem chyba nikogo z imienia i nazwisko, a raczej z nicka :]
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: Architekt »

zabawnym jest, że kiedy wymieniamy opinie na temat materiałów z mediów mainstreamowych nikt nie oskarży nas, że w to wierzymy ;) a kiedy w necie mamy możliwość dowolnego wyboru wiedzy w przeróżnych konfrontacyjnych konfiguracjach dla weryfikacji zaraz oskarżani jesteśmy o fobie na dany temat.
świat niewidzialny istnieje więc istnieje też forma kontaktu naszej rzeczywistości z inną. dlaczegóż by ktoś miał na tym nie skorzystać?
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: yorker »

Zaprezentowany tu film o illuminatach uważam za przezabawny, wyłączyłem po 10 minutach... za znacznie ciekawszy uważam film o spisku żarówkowym http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU polecam ;-)
jest tu opisany swego rodzaju spisek ogólnoświatowego kartelu, nie jest to co prawda rząd, ale nie mogę się zgodzić, że 'rząd światowy' nie bedzie niczym nagannym, nie uwierze w twierdzenia, że jakaś światowa elita wielkich mądrych głow byłaby skłonna rządzić mądrze dla dobra ludzi i środowiska..zawsze będą interesy, wystarczy popatrzec na politykę USA
juve_fan pisze:A co do "rządu światowego" to nie jest to coś nagannego. W debilnym systemie zwanym demokracją przydałaby sie jakaś elita, która nad tą głupotą by panowała. Jeśli taki twór funkcjonuje i działa z perspektywy tylnego siedzenia, wykorzystując przy tym kapitał, będący efektem ich inteligencji i przedsiębiorczości to nie widzę w tym nic złego.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: antykieckowy »

Architekt pisze:zabawnym jest, że kiedy wymieniamy opinie na temat materiałów z mediów mainstreamowych nikt nie oskarży nas, że w to wierzymy ;) a kiedy w necie mamy możliwość dowolnego wyboru wiedzy w przeróżnych konfrontacyjnych konfiguracjach dla weryfikacji zaraz oskarżani jesteśmy o fobie na dany temat.
świat niewidzialny istnieje więc istnieje też forma kontaktu naszej rzeczywistości z inną. dlaczegóż by ktoś miał na tym nie skorzystać?
Zwróciłeś uwagę na rodzaj źródła? To youtube, portal video gdzie KAŻDY może zamieścić dowolny film. Dosłownie KAŻDY. To samo ma się z wikipedią.
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: Architekt »

antykieckowy pisze:
Architekt pisze:zabawnym jest, że kiedy wymieniamy opinie na temat materiałów z mediów mainstreamowych nikt nie oskarży nas, że w to wierzymy ;) a kiedy w necie mamy możliwość dowolnego wyboru wiedzy w przeróżnych konfrontacyjnych konfiguracjach dla weryfikacji zaraz oskarżani jesteśmy o fobie na dany temat.
świat niewidzialny istnieje więc istnieje też forma kontaktu naszej rzeczywistości z inną. dlaczegóż by ktoś miał na tym nie skorzystać?
Zwróciłeś uwagę na rodzaj źródła? To youtube, portal video gdzie KAŻDY może zamieścić dowolny film. Dosłownie KAŻDY. To samo ma się z wikipedią.
No właśnie o tym mówię. Na ulicy też każdy może powiedzieć ci że zapomniałeś włożyć ubrania idąc do pracy ale skoro nikt tego nie robi znaczy, że nie zapomniałeś.
Jeżeli dalej nie łapiesz to jest to zaletą i to bardzo istotną a nie wadą. Poza tym trzeba umieć oddzielać wiedzę od manipulacji a po jakimś czasie nie jest to trudne.
Ja akurat tego rodzaju filmy mam za sobą a obecnie istotne dla mnie są statystyki, zestawienia i wykresy bo to one mówią najwięcej.

W telewizji dalej mówią że kapitalizm jest dla wszystkich dobry a socjalizm be kiedy na przykładzie miasta Łodzi wiemy że jest odwrotnie bo jedno jest dobre dla wąskiej garstki a utrapieniem dla pozostałych i jakoś nikt tego nie kwestionuje.
Co do źródeł to źródłem tych wszystkich informacji o których mówimy są ludzie z których każdy ma w tym jakiś interes, to żadna tajemnica :D
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: antykieckowy »

@statystyka

Statystycznie rzecz biorąc ja i mój pies mamy po trzy nogi.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: Sun Tzu »

antykieckowy pisze:@statystyka

Statystycznie rzecz biorąc ja i mój pies mamy po trzy nogi.
Mylisz arytmetykę ze statystyką...
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Iluminaci - Konspiracja Antychrysta (cały film PL)

Post autor: Architekt »

a ja polecę to:
http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/ ... torytetow/
z prawej mamy też inne ciekawe tematy, miałem okazję rozmawiać z tym blogerem i być świadkiem jego zablokowania na forum prawda w momencie kiedy miażdżył manipulatorów w temacie o gospodarce. odpowiedzi na stawianie pytania nigdy nie usłyszał.

i każdy kto chce na forach poczytać choć trochę prawdy i nie dać zaprowadzić się w ślepy zaułek powinien przeczytać, warto również mieć świadomość zabiegów erystycznych bo choć nikogo nie wypada oskarżać o celową dezorganizację dyskusji pewien stopień świadomości trzeba mieć
http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka

a potem można sobie pogadać wiedząc na co jest się narażonym.
Ja zakładam, że każdy wypowiadający się na forum ma te same narodowe interesy co ja ale dopuszczam, że niekoniecznie tak musi być ponieważ historia Polski i wpływ mniejszości na losy naszego narodu jest wszystkim świetnie znane. Znane też jest że istnieje nacja świetnie się w tym wszystkim poruszająca i nie zważająca na logikę w uporze powracająca do punktu wyjścia pomimo przedstawienia namacalnych spostrzeżeń lub założeń do dyskusji.
ODPOWIEDZ