bohater w habicie lub sutannie

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
agush9359
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 12:06

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: agush9359 »

dzięki wielkie :)
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Mieszko_1985 »

wścieklica, warez, MarioPuccini, antykieckowy - problemy z czytaniem ze zrozumieniem? w których utworach literackich występują ci bohaterowie?
MarioPuccini
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 listopada 2012, 20:32

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: MarioPuccini »

Mieszko_1985 pisze:wścieklica, warez, MarioPuccini, antykieckowy - problemy z czytaniem ze zrozumieniem? w których utworach literackich występują ci bohaterowie?
Literatura faktu- czyli proza życia...
Można by na podstawie podanych bohaterów zbudować prezentacje maturalną, która nie byłaby wtórna, powielająca, kopiująca i schematyczna. Cos rewolucyjnego, świeżego i oryginalnego zarazem.Pewna piątka, 100% , 100 pkt albo 1 promil.Nie wiem jak teraz ocenia się matury:)
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Winetou »

A ten klecha z Osobnicy co sutki kobiecie podgryzał czy odgryzł to co ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: dragoness »

1 promil.Nie wiem jak teraz ocenia się matury:)
Biorąc pod uwagę pochodzenie olbrzymiej większości prezentacji i podejście do nich komisji egzaminacyjnych (bez obrazy dla autora wątku) to ocena trafna. :rotfl:
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Mieszko_1985 »

MarioPuccini pisze:
Mieszko_1985 pisze:wścieklica, warez, MarioPuccini, antykieckowy - problemy z czytaniem ze zrozumieniem? w których utworach literackich występują ci bohaterowie?
Literatura faktu- czyli proza życia...
Można by na podstawie podanych bohaterów zbudować prezentacje maturalną, która nie byłaby wtórna, powielająca, kopiująca i schematyczna. Cos rewolucyjnego, świeżego i oryginalnego zarazem.Pewna piątka, 100% , 100 pkt albo 1 promil.Nie wiem jak teraz ocenia się matury:)
proszę Cię. dobrze z tego wybrnąłeś i widać przez to przynajmniej, że wiesz, że nie masz racji
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Sun Tzu »

podgryzał czy odgryzł
Eeee... Gdybyś napisała, że "zagryzł" to dopiero byłaby drmataurgia :rotfl:
Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Strange Love »

Jak mogą być historyczni to może Jan Fischer?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Jozin »

ksiądz Marcin Kozyra-absolutny debeściak :)))
MarioPuccini
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 13 listopada 2012, 20:32

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: MarioPuccini »

Mieszko_1985 pisze:
MarioPuccini pisze:
Mieszko_1985 pisze:wścieklica, warez, MarioPuccini, antykieckowy - problemy z czytaniem ze zrozumieniem? w których utworach literackich występują ci bohaterowie?
Literatura faktu- czyli proza życia...
Można by na podstawie podanych bohaterów zbudować prezentacje maturalną, która nie byłaby wtórna, powielająca, kopiująca i schematyczna. Cos rewolucyjnego, świeżego i oryginalnego zarazem.Pewna piątka, 100% , 100 pkt albo 1 promil.Nie wiem jak teraz ocenia się matury:)
proszę Cię. dobrze z tego wybrnąłeś i widać przez to przynajmniej, że wiesz, że nie masz racji
Ale Ja ani przez moment nie upierałem się, że mam rację:)Nie mogłem się powstrzymać. Prośba o pośba o podanie "bohatera w habicie lub sutannie" w dobie internetu w domu i możliwości "wygooglowania" wszystkiego łącznie z tym jak zrobic bombe z nawozu sprawiła, że poszło i miało byc bardziej głupio i śmiesznie niż pomocnie. Taka lekcja samodzielności.
Z drugiej strony napiszesz, że jak nie pomagasz to nie przeszkadzaj bo może inni chcą pomóc. Też racja.To było silniejsze. Przepraszam.Nie miejcie żalu.Tzn. Ty, założyciel wątku i inni urażeni.
Ale mój post to sama prawda. Wiem jednak, że proboszcz ze Sławęcina nie jest postacia literacką...Jeszcze... ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: dragoness »

Zawężenie tematu do "literackiego lub filmowego bohatera w habicie lub sutannie" załatwiłaby sprawę, a tak... hulaj dusza, piekła nie ma i może wyjść naprawdę twórcza nietuzinkowa prezentacja za 100% na maturze. A że komisja egzaminacyjna będzie się musiała trochę dokształcić, to tylko dla niej z korzyścią.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: piotrek »

antykieckowy pisze:Juliusz Paetz - umiłował dzieci.
Torquemada jak wspomniała dragoness.
Marcial Maciel Degollado - ulubieniec JPII i założyciel równie uwielbionego przez JPII Legionów Chrystusa.
Kardynał Alojzije Stepinac - bohatersko nawracał chorwackich innowierców przy użyciu miłości i takich tam.
To raczej zagraniczne towarzystwo. Dla mnie ciężko jest wymienić bohatera w sukience gdy widzę jak okradają nasze społeczeństwo. A dla tych którzy dumnie twierdzą że kościół to Polskość zalecam zapoznanie się z postaciami historycznymi. Im wyżej i większa władza tym większy łajdak :( Po kliknięciu na link proszę rozwinąć wątek, nie przeklejam tu bo to jest sporo tekstu (niestety) http://wiadomosci.onet.pl/forum/rzeczni ... zytaj.html
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: Winetou »

Sun Tzu pisze:
podgryzał czy odgryzł
Eeee... Gdybyś napisała, że "zagryzł" to dopiero byłaby drmataurgia :rotfl:
Dramaturgią jest to że takie coś jak ty ma dostęp do internetu. :wsciekly:
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: yorker »

dragoness pisze:Zawężenie tematu do "literackiego lub filmowego bohatera w habicie lub sutannie" załatwiłaby sprawę, a tak... hulaj dusza, piekła nie ma i może wyjść naprawdę twórcza nietuzinkowa prezentacja za 100% na maturze. A że komisja egzaminacyjna będzie się musiała trochę dokształcić, to tylko dla niej z korzyścią.
skoro jesteśmy przy filmie to musi być w tym zestanieniu Ksiądz Marko z kiczowatej "Bitwy pod wiedniem" to jest dopiero bohater!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: bohater w habicie lub sutannie

Post autor: dragoness »

yorker pisze:
dragoness pisze:Zawężenie tematu do "literackiego lub filmowego bohatera w habicie lub sutannie" załatwiłaby sprawę, a tak... hulaj dusza, piekła nie ma i może wyjść naprawdę twórcza nietuzinkowa prezentacja za 100% na maturze. A że komisja egzaminacyjna będzie się musiała trochę dokształcić, to tylko dla niej z korzyścią.
skoro jesteśmy przy filmie to musi być w tym zestanieniu Ksiądz Marko z kiczowatej "Bitwy pod wiedniem" to jest dopiero bohater!
Nie miałam okazji oglądać, ale ciekawa jestem, co by było, gdyby faktycznie ktoś sprokurował taką prezentację? Miny komisji...bezcenne. Podobne do tych, które pojawiły się na nauczycielskich paszczach, gdy dostali spis lektur od mojej córki, a tam m.in. Dion, Tacyt, Swetoniusz i Brantomme :hyhy:
ODPOWIEDZ