program do tworzenia prezentacji zdjęć - efekt ruchu kamery

Pstrykasz, rysujesz?? pokaż nam swoje prace

Moderatorzy: paul_proteus, President

program do tworzenia prezentacji zdjęć - efekt ruchu kamery

Postprzez yarpen » 16 kwietnia 2013, 11:55

Szukam jakiegoś prostego programu do tworzenia prezentacji zdjęć. Możecie jakoś pomóc? Chciałbym wrzucić w tło jakąś muzyczkę i zrobić prezentację z efektem "przesuwającej się kamery". Dokładnie chciałbym osiągnąć tego typu efekt:

http://www.youtube.com/watch?v=8a4sEnaKnQc

Nie chcę, by to był zwykły pokaz slajdów z rozpadającymi się zdjęciami na 1kk kawałków, przejścia typu paseczki, świderki itp. Dokładnie tak jak na tym filmie powyżej. Muzyka, delikatny "ruch kamery" i jak najbardziej subtelne przejścia...

Wiem, że na pewno można takie rzeczy robić we flashu ;) ale szukam czegoś prostszego. Jakieś sugestie?
yarpen
Doświadczony
Doświadczony

Re: program do tworzenia prezentacji zdjęć - efekt ruchu kam

Postprzez juve_fan » 16 kwietnia 2013, 12:38

Sony Vegas. Program do ogarnięcia. Jak coś to za symboliczną flaszkę mógłbym Ci coś takiego zrobić tylko potrzebowałbym zdjęć w odpowiedniej kolejności i wymaganego podkładu muzycznego.

Gdybyś się zdecydował zrobić to na własną rękę to mogę podpowiedzieć, że potrzebne do tego są dwie opcje programu zwykłe "Transition" (efekt przejścia pomiedzy zdjęciami) oraz odpowiednia zabawa funkcją Vido EVENT Pan/Crop, która daje efekt "ruchu kamery".
juve_fan
VIP
VIP

Postprzez yarpen » 16 kwietnia 2013, 13:30

Dzięki za propozycję juve, jednak chciałbym właśnie sam się tego nauczyć. Wiesz, tak na przyszłość, by później z każdą prezentacją choćby i z imprez rodzinnych nie musieć do kogoś lecieć. Szukam czegoś prostego... nie wiem jak ten Sony Vegas, ale przyglądnę się na dobry początek :)
yarpen
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez President » 16 kwietnia 2013, 15:07

Dobrym programem również do prezentacji zdjęć jest Ulead Video Studio 11 możesz go pobrać z stąd :
http://www.dobreprogramy.pl/Ulead-VideoStudio,Program,Windows,12095.html

Tutaj masz przykładową pracę wykonaną w tym programie :
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=38irNDcgdSY
Filmik znaleziony w internecie, nie jest mojego autorstwa.:) kiedyś się nim bawiłem, oglądniesz kilka poradników na YT i skleisz prezentacje jak będziesz chciał. ;)
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Drapichrust » 17 kwietnia 2013, 09:32

Dobrym programem jest ProShow Gold. Bardzo prosty w obsłudze. Tworzy prezentacje w różnych formatach. Kiedyś się nim bawiłem. Polecam.
Drapichrust
Guru
Guru

Postprzez igom » 7 października 2013, 14:14

przyznam szczerze, że wielu z tych podanych przez was programów nie znałam, ale już chyba w takim razie wiem na co przeznaczę kolejny weekend :P
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez piterb » 22 maja 2014, 16:38

Z tego co wiem ta takie rzeczy można także robić w After Effects, Pinnacle lub Cinema 4D. Są to programy powszechnie stosowane do edycji filmów. Jeżeli nie znajdziesz w nich szukanych funkcjonalności to pozostaje jeszcze photoshop - ale w tym przypadku jest zdecydowanie więcej pracy. Odsyłam też do tych kursów z obsługi powyższych programów: http://strefakursow.pl/kursy/edycja_wideo.html
Pomagają ogarnąć poszczególne funkcjonalności.
piterb
Guru
Guru

Postprzez rkoh » 22 maja 2014, 16:50

jak już musisz reklamować i odkopywać tematy, to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w błąd, a jak się nie znasz, to sobie daruj
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Powrót do Fotografia i grafika