PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: antykieckowy »

Jozin pisze:
antykieckowy pisze:Takie małe przypomnienie i podsumowanie "dlaczego Rydzyk nie dostał miejsca na multikleksie" http://wystap.pl/jak-ks-tadeusz-rydzyk-polegl-w-sadach/
Bogdan, przecież każdy prawdziwy polak doskonale wie, że to jest spisek żydomasonerii :)
poprawka: lewackiej żydokomynomasonerii ! :ok:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

Uwielbiam Boguś twoje źródła:)
wystąp.pl :) Maciuś Psyk teraz twoim guru?

Co do spraw finansowych i koncesji na multipleksie to polecam jedynie ten link: https://www.youtube.com/watch?v=uf5jnR_4AWo

Teraz może przejrzysz troszkę na oczy, jak to wszystko fajnie wygląda. Jak widzę na swoim telewizorze kanały typu Polo TV, ATM Rozrywka, TV6 (WTF?) gdzie lecą głupawe powtórki serialów z Polshitu i hity disco z lat 90. to podziwiam ludzi, którzy mówią o ofercie programowej TV Trwam. Boguś, wake up! Przestań się osłabiać linkami do artykułów jakiś dzieciaków, którzy się obrazili na księdza za to, że ma fajniejszą brykę od tatusia.

Ofkoz moje zdanie jest takie, że nawet te odmóżdżające programy z głupawymi audycjami mogą sobie istnieć, bo społeczeństwo powoli dobija do norm zachodnioeuropejskich w poziomie intelektualnym, jednak z uwagi na wolność w przestrzeni medialnej TV Trwam ta koncesja należy się jak psu buda. Bez względu na to, jakie poglądy polityczne ma Pan Dworak i cała ta śmieszna świta w KRRiT. Jestem pewien, że ostatniego akapitu nie zrozumiesz, ale jak już kiedyś dorośniesz to może powrócisz do tych postów, doceniając wartość edukacyjną dyskusji ze mną. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakimś wielkim fanem TV Trwam, bo ostatnio przerzuciłem się całkowicie na Republika TV, ale moje zdanie byłoby takie samo nawet gdyby sprawa dotyczyła produktów medialnych Pana Waltera i towarzyszy z TVN. Chciałbym żyć w kraju, gdzie istnieje pluralizm a jakaś grupka przypadkowo wybranych decydentów nie posiada monopolu na to, co Kowalski i jego żona oglądają sobie w chacie.

100zł za wykład na temat wolności w mediach we współczesnych demokracjach możesz przelać mi na konto (zagadaj na pw podam szczegóły).
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: antykieckowy »

Powiedział śmieszek co za źródła podaje demotywatory i kwejki, ewentualnie trwam co by mogła być sędzią we własnej sprawie...

Obrazek

Wnioskuję, że jegomość cierpi na bardzo poważne schorzenie umysłowe bo nie zauważać u siebie tak ogromnej hipokryzji dosłownie na każdym kroku, nie jest normalne.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: zielony87 »

Juve-Fan pisze:100zł za wykład na temat wolności w mediach we współczesnych demokracjach możesz przelać mi na konto (zagadaj na pw podam szczegóły).
Tak z ciekawości Juve-Fan - próbujesz wprowadzić odpłatność jak Youtube :?: ;) Swoją drogą jak by jednak @Antykieckowy faktycznie coś ci zapłacił (albo ktoś inny) to potwierdź to - do tej pory myślałem,że poza sklepami internetowymi, zleceniami dla grafików tudzież programistów (głównie Java i PHP) oraz webmasterów na zaawansowanym poziomie oraz oprócz zarabiania groszy na reklamach cała reszta opcji "zarabiania przez internet" to różne oszustwa typu nigeryjskiego przekrętu i piramidy MLM albo inne nielegalne sztuczki (zresztą w pokera i tak nie umiem grać,więc...).Bo komputer mam za słaby by liczyć,że wykopię jakieś bitcoiny...

Ja wiem,że udzielenie rozbudowanej odpowiedzi nie jest pewnie za free więc chociaż krótko: Antykieckowy/Ktoś inny serio zapłacił za coś takiego ? Tak/Nie :)
Juve-Fan pisze:Chciałbym żyć w kraju, gdzie istnieje pluralizm a jakaś grupka przypadkowo wybranych decydentów nie posiada monopolu na to, co Kowalski i jego żona Chciałbym żyć w kraju, gdzie istnieje pluralizm a jakaś grupka przypadkowo wybranych decydentów nie posiada monopolu na to, co Kowalski i jego żona oglądają sobie w chacie.
Jako człowiek związany z Politykami nie wiem czy ucieszyłbyś się z recepty na to.A brzmi ona prosto (niestety realizacja jest znaaaacznie trudniejsza i tu jest właśnie haczyk) :
1.Odzyskanie podmiotowości przez społeczeństwo Polskie (o tym nie ma co dyskutować,mamy niezłą "demokrację" taaa :hyhy: )
2.Zakaz zajmowania się polityką dla dotychczasowych polityków i czystka (owszem - może być i bezkrwawa) wśród wszystkich prezesów z politycznego nadania,a następnie uniezależnienie tak wielu instytucji i firm jak się da od wpływów politycznych (które powinny być dopuszczane tylko gdy obcy kraj lub jego agentura chce wpływać u nas) To 2 może wyniknąć raczej z tego 1,bo żadna partia nie ma interesu w tym nie ma i mieć nie będzie. Oczywiście nie mówię tu np. o jakiejś kolejnej wielkiej wyprzedaży ("prywatyzacji").Nie.Mówię o tym,że wpływ polityków np. na politykę kadrową firm państwowych i różnych rad powinien być ograniczony do zera,a próby takich wpływów dotkliwie karane (mogło by się tym zająć po reorganizacji i odpolitycznieniu oraz zwiększeniu uprawnień CBA).Bo inaczej kończy się to właśnie obsadzaniem rad nadzorczych przez każdą partię lojalnymi ludźmi i znajomymi często bez kwalifikacji (lub z kiepskimi).Państwo powinno zachować wpływ na gospodarkę czy kulturę i mieć również inne dochody niż podatki.
Ale nie może być tak,że firmy państwowe i instytucje,różne rady itd traktowane są jako prywatny folwark partii będących u władzy w których można robić co się podoba.Dywidenda + Wetowanie obcych wpływów - tyle to powinno być.

@Antykieckowy - emotikony są obsługiwane przez to forum,po co to robisz ? Swoją drogą całe szczęście że ta Koreanka (prawie na pewno to jest napisane w Hangul,Katakana jednak wygląda trochę inaczej a z Kanji czy Hiraganą nie ma porównywać) to raczej z Południa bo byś był podejrzewany o sprzyjanie reżimowi.(ps. Dowcip: "Kim jest co 5 Koreańczyk") Też potrafię używać obrazków a co:

Obrazek
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

antykieckowy pisze:Powiedział śmieszek co za źródła podaje demotywatory i kwejki, ewentualnie trwam co by mogła być sędzią we własnej sprawie...


Wnioskuję, że jegomość cierpi na bardzo poważne schorzenie umysłowe bo nie zauważać u siebie tak ogromnej hipokryzji dosłownie na każdym kroku, nie jest normalne.
Co nie zmienia faktu, że się osłabiasz na każdym kroku, podając jako źródła nawiedzonych blogerów z liceum. Dorośnij.
zielony87 pisze: Ja wiem,że udzielenie rozbudowanej odpowiedzi nie jest pewnie za free więc chociaż krótko: Antykieckowy/Ktoś inny serio zapłacił za coś takiego ? Tak/Nie :)
Twoje wyczucie sarakzmu/ironii czasami mnie powala na kolana..
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

zielony87 pisze: 2.Zakaz zajmowania się polityką dla dotychczasowych polityków i czystka (owszem - może być i bezkrwawa) wśród wszystkich prezesów z politycznego nadania,a następnie uniezależnienie tak wielu instytucji i firm jak się da od wpływów politycznych (które powinny być dopuszczane tylko gdy obcy kraj lub jego agentura chce wpływać u nas) To 2 może wyniknąć raczej z tego 1,bo żadna partia nie ma interesu w tym nie ma i mieć nie będzie. Oczywiście nie mówię tu np. o jakiejś kolejnej wielkiej wyprzedaży ("prywatyzacji").Nie.Mówię o tym,że wpływ polityków np. na politykę kadrową firm państwowych i różnych rad powinien być ograniczony do zera,a próby takich wpływów dotkliwie karane (mogło by się tym zająć po reorganizacji i odpolitycznieniu oraz zwiększeniu uprawnień CBA).Bo inaczej kończy się to właśnie obsadzaniem rad nadzorczych przez każdą partię lojalnymi ludźmi i znajomymi często bez kwalifikacji (lub z kiepskimi).Państwo powinno zachować wpływ na gospodarkę czy kulturę i mieć również inne dochody niż podatki.
Ale nie może być tak,że firmy państwowe i instytucje,różne rady itd traktowane są jako prywatny folwark partii będących u władzy w których można robić co się podoba.Dywidenda + Wetowanie obcych wpływów - tyle to powinno być.
Gdyby wycisnąć tą wielozdaniową wypowiedź do uzyskania konkretnej treści to chyba nic by z tego nie zostało. Jedną z największych moich pretensji wobec PiS było to, że w latach 2005-07 nie mieli cojones by pozbyć się ludzi nie ze swojego nadania. Węgierskiej czystki, podczas której byli UBecy drżeli by ze strachu nie było i to jest największa wada tamtego rządu. Nawet tak słabe środowisko w Polsce jak profesorowie wyższych uczelni wygrali w starciu z nowa polityczną siłą i utrzymali swoje posadki, na które pracowali w czasach PRL. Dlatego twoja wypowiedź nie przystaje do wszystkich przypadków a ja mam nadzieję, że gdy JK dojdzie do władzy w najbliższym czasie to będzie miał więcej odwagi. Platforma się z tym nie patyczkowała i przejęła cały aparat państwowy. Dodatkowo wydali odgórne zalecenie by nie tworzyć żadnych lokalnych koalicji z PiS, co doprowadziło do sytuacji, w której partia zwyciężająca w województwie jest w mniejszości (ku chwale demokracji). Ekipa Tuska wyczyściła wszystkich PiSowców do sprzątaczki i z punktu widzenia politycznego postąpili słusznie.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

Płonne twe nadzieje Adrianku, dla Kaczyńskiego władza jest celem samym w sobie. Jedyne co zrobi jak dorwie się do władzy to będzie próbował pozbyć się opozycji a swoje szeregi zostawi w spokoju. Przykład ? Sędzia Kryże - jego obecność w rządzie Kaczyńskiego uwłaczała idei IV Rzeszypospolitej - chyba, że od początku to miało tak wygladać :hyhy:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

Jozin pisze:Płonne twe nadzieje Adrianku, dla Kaczyńskiego władza jest celem samym w sobie. Jedyne co zrobi jak dorwie się do władzy to będzie próbował pozbyć się opozycji a swoje szeregi zostawi w spokoju. Przykład ? Sędzia Kryże - jego obecność w rządzie Kaczyńskiego uwłaczała idei IV Rzeszypospolitej - chyba, że od początku to miało tak wygladać :hyhy:
Jak ktoś przejmuje władzę to czyści sobie poletko. Skoro uważał, że Kryże się mu przyda to nie widzę tutaj problemu.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

podobnie jak Lepper i spółka :))

Jak to leciało ???
Kamil Durczok: "Panie Prezesie, Jarosław Kaczyński premierem, Roman Giertych wicepremierem, a Andrzej Lepper ministrem rolnictwa. Pan by dopuścił taki rząd?"
Jarosław Kaczyński: "Panie redaktorze, no to są właśnie te objawy zdenerwowania naszych kolegów. No przecież oni świetnie wiedzą, że taki rząd nie może powstać."
(pytanie do Jarosława Kaczyńskiego, Radio RMF FM, 22.09.2005 r.)

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także." powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki."
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on:
"Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów".

Jarosław Kaczyński, Sejm, 13 czerwca 2003:
"A jeżeli chodzi o te nieustanne ataki ze strony Samoobrony, to my się z tego cieszymy, bo wiemy, że dzięki temu rozgarnięci Polacy wiedzą, kto jest w Polsce uczciwy, a kto jest bandą jak wy."

W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził:
"Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię".

Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3:
"My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju."

Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
"Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

Marzec 2005 rok / antena RMF FM:
RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".

RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."


Jak to się fachowo nazywa? Hipokryzja ????

PiS z Wami...
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: juve_fan »

Spójrz co o PSL mówili chłopaki z PO przed koalicją:)

Oskarżać polityków wysokiego szczebla o hipokryzję to tak, jakby oskarżać krowę, że mleko daje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Polityk to specjalny gatunek homo, z wybiórczą moralnością i lojalnością. Jedyne, na czym mu zależy to permanentne utrzymanie się przy korycie. Idealistów szybko ściąga się na ziemie, albo się pozbywa, żeby nie przeszkadzali.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin »

Adrianku, a kiedy ja usprawiedliwiałem arbuzów z PSL czy pinokiów z PO ???

Mam wrażenie, że do perfekcji opanowałeś już sztukę golenia się z zamkniętymi oczami....







------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także." powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: zielony87 »

Dragoness pisze:Polityk to specjalny gatunek homo, z wybiórczą moralnością i lojalnością.
Jeśli chodzi pani o biedrońkowate,to ewentualnie mógł bym się zgodzić,inaczej jednak traktowanie jak człowieka Polityka... no hmm... Na to to bym się nie poważył,najpierw niech oni zaczną nas traktować jak ludzi a nie jak dojne krowy...
Juve-Fan pisze:Gdyby wycisnąć tą wielozdaniową wypowiedź do uzyskania konkretnej treści to chyba nic by z tego nie zostało.
Błąd.Zostało by - niech może państwo zostanie właścicielem,ale trzeba wreszcie odpolitycznić kadry w cholerę
Juve Fan pisze:Twoje wyczucie sarakzmu/ironii czasami mnie powala na kolana...
Cóż,skoro moje poczucie sarkazmu/ironii jest jak 1/x gdzie x będące liczbą naturalną dąży do nieskończoności,to fakt,politologa to powalić musi ;)
Juve-Fan pisze:Jedną z największych moich pretensji wobec PiS było to, że w latach 2005-07 nie mieli cojones by pozbyć się ludzi nie ze swojego nadania.
Mniejsza o to,że pochwalasz taki system,bo gdybym miał użyć adekwatnych słów na jego ocenę,to chyba bym obudził wreszcie tutejszego moderatora z przedłużającego się zimowego snu ;) Tu nie chodzi o "brak cojones",tu chodzi o 2 rzeczy: Brak ludzi którzy by nie rozwalili tego wszystkiego w jesz,cze szybszym tempie jak ci z PO,co więcej wrogo nastawione media które na takie kroki zareagowały by tak,że po rządzie PiS nie było by czego zbierać,bo oni by nie odważyli się na konfrontację z mediami demokratami i s-ką na zasadzie "My albo oni". Niestety ale PiS ma to do siebie,że nie jest partią antysystemową tylko "reformatorską".Skutek jest taki,że IV RP to był bardziej chwyt PR jak realne działanie. Nie było żadnej IV RP :!: Nie było nawet realnej walki o nią,była dalej III RP ubrana w nowe wdzianko.A to dlatego,że PiS chce ten stary gmach III RP ze zmurszałym dachem i popękanym betonem zbrojonym kompletnie skorodowanymi prętami remontować - pojmujecie :?: To się i tak zawali bo musi,jedynym rozwiązaniem jest albo wynieść się z tej rudery albo wyburzyć wreszcie i postawić nową... Dla nie rozumiejących przenośni: Polski nie da się w obecnym kształcie zreformować.Za dużo interesów i interesików,za dużo układów i układzików, za dużo zrobiono już szkód.Albo upadnie,albo trzeba będzie jakiegoś totalnego przewrotu (którego raczej nie ma się co spodziewać)

Co do tego co komentował Pan Jozin...
Jozin pisze:Jak to się fachowo nazywa? Hipokryzja ????
Sun Tzu - ten z dawnych Chin nie z PiSu ;) pisze:Wojna jest sztuką wprowadzania w błąd
Carl von Clausevitz - O Wojnie - pisze:Wojna jest tylko kontynuacją polityki innymi środkami.
Zatem polityka jest z drugiej strony również po części rodzajem bezkrwawej wojny i hipokryzja w niej mnie akurat nie dziwi i nie jest wg mnie tam niczym złym.Złym jest natomiast oszukiwanie wyborców i wykorzystywanie władzy dla osiągnięcia prywatnych i partyjnych korzyści...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019387,tit ... aid=1109bd
i to jest dopiero... Sorki,ale sprawa wbrew pozorom jest prosta. Wysłać dziennikarzy i albo udowodni się Prezesowi,że przesadza,bo naprawdę instalację trafił szlang,albo udowodni się,że miał on rację.Co w tym tak trudnego ?
Nie wierzymy w przyczyny techniczne. Jestem głęboko przekonany, że przyczyny były inne.
No i co z tego ? Prezes nie jest Einsteinem - a Einstein nie wierzył nie w takie drobiazgi,lecz w to, że w mechanice kwantowej naprawdę rządzi przypadek. Za to Einstein nie dożył udowodnienia mu że nie miał racji z EPR,a prezesowi można udowodnić że z tą salką to on się myli bardzo prosto za jego życia...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: antykieckowy »

juve_fan pisze:Oskarżać polityków wysokiego szczebla o hipokryzję to tak, jakby oskarżać krowę, że mleko daje.
cytuję tą wypowiedź tylko po to by pokazać forumowiczom kto aspiruje do polityki w naszym regionie. Zero honoru, moralność na poziomie szlamu w kanałach, hipokryzja sięgająca himalajskich szczytów i totalna bezideowość.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6275
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

"Dziewice" po hymenoplastyce zabierające głos w sprawach wstrzemięźliwości seksualnej są niezwykle zabawne...
ODPOWIEDZ