STUDIA

Forum o Jasielskich szkołach
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: STUDIA

Post autor: Magladenka »

W Pl studia sa kiepskie, a potem trudno dostać pracę. Jak ktoś może to wyjeżdżać stąd czym prędzej i tam osiadać na stałe.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: STUDIA

Post autor: dragoness »

Magladenka pisze:W Pl studia sa kiepskie, a potem trudno dostać pracę. Jak ktoś może to wyjeżdżać stąd czym prędzej i tam osiadać na stałe.
Jak się studiuje na kiepskiej uczelni i kiepski kierunek...to co tu jeszcze robisz?
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: STUDIA

Post autor: Magladenka »

No, zastanawiam się właśnie. Nie takie to proste stąd wyjechać, i co - zaczynać życie od nowa, kiedy się ma prawie 40 lat?
ewahm
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 16 stycznia 2012, 11:22

Re: STUDIA

Post autor: ewahm »

Czy idzie ktoś z Jasła i okolic na studia do Warszawy, może na SGGW ? wpisujcie kierunek :)
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: STUDIA

Post autor: Public Enemy »

Takie studia co sie siedzi 2 tygodnie w domu a 2 na uczelni to mozna sobie darowac.Takich magistow co nawet nie potrafią domu zaprojektowac to mamy w Polsce setki tysięcy,dziś każdy debil moze miec dyplom.Rodzice wysyłaja dzieci na studia bo jest taka moda a potem sie okazuje że z tym papierkiem to zmywak albo rzeżnia w UK.Koleżanka zrobila studia we Włoszech i teraz pracuje w Łodzi za 4 tys na rączke,i to na początek ma 4 tys.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: STUDIA

Post autor: juve_fan »

A czym różnią się te studia we Włoszech od dobrych w Polsce? Może po prostu to, że pracodawcy podobnie jak cały nasz naród mają kompleksy, bo jak coś "w zagranicy piszo lub robio" to jest zawsze lepsze niż u nas...
karmar
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 12:18

Re: STUDIA

Post autor: karmar »

Wybiera się ktoś na studia na PWSZ w Tarnowie?
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: STUDIA

Post autor: a-tatutek »

Public Enemy pisze:Takie studia co sie siedzi 2 tygodnie w domu a 2 na uczelni to mozna sobie darowac.Takich magistow co nawet nie potrafią domu zaprojektowac to mamy w Polsce setki tysięcy,dziś każdy debil moze miec dyplom.Rodzice wysyłaja dzieci na studia bo jest taka moda a potem sie okazuje że z tym papierkiem to zmywak albo rzeżnia w UK.Koleżanka zrobila studia we Włoszech i teraz pracuje w Łodzi za 4 tys na rączke,i to na początek ma 4 tys.
Poczytaj na temat edukacji we Włoszech-tak samo kuleje jak i u nas. Mają taki sam problem z młodymi bezrobotnymi z papierkiem ukończenia wyższej uczelni.
marcel12
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 4 sierpnia 2013, 19:35

Re: STUDIA

Post autor: marcel12 »

ja pwsz tarnow polecam
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: STUDIA

Post autor: luc »

Warto zainteresować się prawem. Większość uczelni, która prowadzi taki kierunek, ma go na dobrym i wysokim poziomie
Pracy dla prawników może i u nas dostatek,ze względu na coraz bardziej chore prawo,ale aplikację prawniczą zrobić nie jest wcale tak łatwo,a bez niej to sobie można...
mateuszek
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 12:23

Re: STUDIA

Post autor: mateuszek »

MarlenaSana pisze:I jakie studia? Ja wybrałam UTH Chodkowskiej w Warszawie i powiem szczerze, że jestem z mojego wyboru zadowolona, pomimo tego, że rożne były opinie rodziców co do mojego nauczania, a wybrałam - obsługę celną biznesu - co dla mnie jest zdecydowanie bardzo przyszłościową drogą dlatego nie dałam się od tego odwieźć :) I dobrze! Teraz mnie chwalą :) Warto iść za głosem serca i zgodnie z własnymi zainteresowaniami bo wtedy zawsze studiowanie sprawia przyjemność, a z dobrym nastawienie łatwiej cokolwiek osiągnąć :).
teraz możesz uważąć, ze wartościowe są twoje studia.
zobaczymy jak wejdziesz na rynek pracy to czy też będziesz nadal tak bardzo zadowolona z wyboru. Bo na razie beztrosko sobie żyjesz i masz wielkie plany pa przyszłość. a rynek i tak cie zweryfikuje. spokojnie...
ODPOWIEDZ