co otworzyć?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: co otworzyć?

Post autor: zielony87 »

Tulixowi to wyszło, on nie musi się przejmować tylko i wyłącznie pracą tylko za polskie "pieniądze",ja niestety jeszcze do tego levela mam trochę pod górkę... A ty nitro - niezależnie od tego czy to była ironia czy coś innego to daj sobie z tym spokój ok :?: Truskawki... Fajnie by było nawet i na truskawki za rok,bo póki co to te ok 6-7 zł/h to jak za szczaw bez śladowych ilości mirabelek :(
Podczas studiów tyle można było w Krakowie na ulotkach wyciągnąć ech...

A w tym temacie wypowiadam się z prostej przyczyny... - działalność gospodarcza w takim zwijającym się mieście jak Jasło :?: :rotfl: To naprawdę dobry żart moim zdaniem.Albo masochizm... Gdybym nagle wygrał "pierdyliarda" to bym tu nie inwestował,środowisko sprzyjające przedsiębiorcom na przykładzie gamratu czy prywatnego przedszkola... ;)
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: co otworzyć?

Post autor: dyna »

;) ;) Proponuje kosciół filie banku lub telefony tego w Jasle nie ma
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: co otworzyć?

Post autor: Łyssy »

Albo szmateks, jest ich stanowczo za mało.....
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: co otworzyć?

Post autor: dyna »

Fakt o tym zapomnialem: :ok:
Łyssy pisze:Albo szmateks, jest ich stanowczo za mało.....
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: co otworzyć?

Post autor: nitro »

zielony87 pisze:Tulixowi to wyszło, on nie musi się przejmować tylko i wyłącznie pracą tylko za polskie "pieniądze",ja niestety jeszcze do tego levela mam trochę pod górkę... A ty nitro - niezależnie od tego czy to była ironia czy coś innego to daj sobie z tym spokój ok :?: Truskawki... Fajnie by było nawet i na truskawki za rok,bo póki co to te ok 6-7 zł/h to jak za szczaw bez śladowych ilości mirabelek :(
Podczas studiów tyle można było w Krakowie na ulotkach wyciągnąć ech...

A w tym temacie wypowiadam się z prostej przyczyny... - działalność gospodarcza w takim zwijającym się mieście jak Jasło :?: :rotfl: To naprawdę dobry żart moim zdaniem.Albo masochizm... Gdybym nagle wygrał "pierdyliarda" to bym tu nie inwestował,środowisko sprzyjające przedsiębiorcom na przykładzie gamratu czy prywatnego przedszkola... ;)
Ja nie rozumiem dalej, po co się wypowiadasz?! Nie będziesz miał okazji sprawdzić, czy to żart i masochizm :P Nie wygrasz "pierdyliarda". Pakuj plecak i ..... truskawki, tam rozwiniesz skrzydła. Jak się to mówi:"dzieci i ryby, głosu nie mają" :)
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: co otworzyć?

Post autor: Tulix »

nitro pisze:
zielony87 pisze:Tulixowi to wyszło, on nie musi się przejmować tylko i wyłącznie pracą tylko za polskie "pieniądze",ja niestety jeszcze do tego levela mam trochę pod górkę... A ty nitro - niezależnie od tego czy to była ironia czy coś innego to daj sobie z tym spokój ok :?: Truskawki... Fajnie by było nawet i na truskawki za rok,bo póki co to te ok 6-7 zł/h to jak za szczaw bez śladowych ilości mirabelek :(
Podczas studiów tyle można było w Krakowie na ulotkach wyciągnąć ech...

A w tym temacie wypowiadam się z prostej przyczyny... - działalność gospodarcza w takim zwijającym się mieście jak Jasło :?: :rotfl: To naprawdę dobry żart moim zdaniem.Albo masochizm... Gdybym nagle wygrał "pierdyliarda" to bym tu nie inwestował,środowisko sprzyjające przedsiębiorcom na przykładzie gamratu czy prywatnego przedszkola... ;)
Ja nie rozumiem dalej, po co się wypowiadasz?! Nie będziesz miał okazji sprawdzić, czy to żart i masochizm :P Nie wygrasz "pierdyliarda". Pakuj plecak i ..... truskawki, tam rozwiniesz skrzydła. Jak się to mówi:"dzieci i ryby, głosu nie mają" :)
Czego tu nie rozumieć?

Widzę że jesteś typem człowieka, który włada rękę do ula w nadziei że pszczółki przyniosą mu miodu.
Prowokujesz, to masz odpowiedź - przynajmniej w kulturalnym i mniej cwaniackim tonie niż Twój w większości wpisów.

Bardzo niedawno kilku moich znajomych śmiało się, że studia to głupota, nic nie warte etc; Chłopcy rzeczywiście na wózku widłowym wyciągali do dwóch tysiączków na czysto kiedy ja musiałem rozważać emigrację.
Ale się im skończyło. Jeden chce pożyczać pieniądze na wyjazd, drugi zasuwa gdzieś na jakichś szparagach u Niemca. A ja sobie siedzę w biurze, piszę na tym forum i mi jeszcze płacą.

Gwoli wyjaśnienia - wspomniany przez Ciebie zmywak czeka na ludzi którzy szydzili z edukacji. Człowiek na prawdę wykształcony udowodni swoją wartość prędzej czy później, i wcale nie musi być biznesmenem. (ja nie jestem, chociaż widzę tutejszy potencjał rynkowy i zaczynam się poważnie zastanawiać nad serwisem komputerowym, zapotrzebowanie jest ogromne)

Moje pytanie do Ciebie nitro - czym Ty się zajmujesz, że masz taką "głowę na karku" i takie sukcesy w tym Jaśle odnosisz? Że o 13:00 siedzisz na forum? (Wątpię żebyś był pracownikiem biurowym, charakter wypowiedzi raczej wskazuje zakochanego w sobie ucznia budowlanki), Czy może masz jakiś profitowy biznes? Sprzedajesz choinki może? (Jest taka hurtownia w Jaśle, gdzie właściciel się bawi w ciągu dnia, a robole pracują, czasem w smutnym oczekiwaniu na spóźnioną wypłatę...)

Ot, moja ciekawość, bez urazy.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: co otworzyć?

Post autor: nitro »

Hmm, to nie jest miejsce do takich "wyznań":P Jade po prostu ludzi, którzy nie są do czegoś zdolni i zwalają wine na: rządy, miasto,kraj itd Znam ludzi, którzy dobrze sobie radzą w biznesach .. Lepiej ucziciwie przyznać:"nie nadaje się i ok" a nie napinać :P Tulix wylewasz żale, że musiałeś emigrować... Zdobędziesz kapitał na rozkręcenie interesu i możesz próbować tego serwisu. Jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się nigdy :P
Awatar użytkownika
lena
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 18:58

Re: co otworzyć?

Post autor: lena »

nitro pisze:Hmm, to nie jest miejsce do takich "wyznań":P Jade po prostu ludzi, którzy nie są do czegoś zdolni i zwalają wine na: rządy, miasto,kraj itd Znam ludzi, którzy dobrze sobie radzą w biznesach .. Lepiej ucziciwie przyznać:"nie nadaje się i ok" a nie napinać :P Tulix wylewasz żale, że musiałeś emigrować... Zdobędziesz kapitał na rozkręcenie interesu i możesz próbować tego serwisu. Jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się nigdy :P
Nitro jak tu nie narzekać na nasz rząd , na miasto, na kraj ? Dam Ci przykład tak ogólnikowo bo nie chcę się tu "obnażać" :) : moja bratowa pracowała za granicą ok 2 lata. Przyjechała, nie znalazła oczywiście żadnej pracy więc złożyła wniosek o zasiłek, w końcu przepracowała ponad rok. Po 4 miesiącach (!!!!!) dostała decyzje. Przyznali jej ok 600 zł ,nie pamiętam. Ale tak się złożyło że dostała znowu propozycje pracy i wyjechała z powrotem. Tutaj zgłosiła, więc jej wyrównali tylko te niecałe 4 m-ce do tyłu. Niestety początkiem tamtego roku musiała przyjechać się rozliczyć z fiskusem . I co ? i musiała oddać 230 zł .I TU MNIE BOLI :mur: :mur: :mur: . Nie dość że ten nasz ukochany kraj, ukochany rząd i ukochane miasto nie da zarobić legalnie i normalnie żeby godnie żyć to jeszcze zabierają to . ZA CO ??? JAKIM PRAWEM !!!!Przecież Ci co wyjeżdżają to wyjeżdżają żeby żyć. Mało tego ,co jakiś czas przyjeżdżają do Polski i TU zostawiają zarobione pieniądze. Więc pytam się jak nie narzekać na ten posr.....rząd ?
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: co otworzyć?

Post autor: johny3050 »

lena pisze:ak tu nie narzekać na nasz rząd , na miasto, na kraj ?
Proponuję podczas najbliższych wyborów podejść do urny wyborczej i mądrze oddać głos.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: co otworzyć?

Post autor: Tulix »

nitro pisze:Hmm, to nie jest miejsce do takich "wyznań":P Jade po prostu ludzi, którzy nie są do czegoś zdolni i zwalają wine na: rządy, miasto,kraj itd Znam ludzi, którzy dobrze sobie radzą w biznesach .. Lepiej ucziciwie przyznać:"nie nadaje się i ok" a nie napinać :P Tulix wylewasz żale, że musiałeś emigrować... Zdobędziesz kapitał na rozkręcenie interesu i możesz próbować tego serwisu. Jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się nigdy :P
Raz napisałem że wiem co to jest emigracja a Ty od tej pory nie możesz mi tego zapomnieć. Nie wylewam żali, nie zwalam winy na nikogo. Może na zachłanność ludzi i głupie prowincjonalne podejście lokalnych ludzi, dla których miarą sukcesu jest jedynie bogato wyglądająca zagroda i rozmiar alufelgi (a że kredyt goni kredyt to inna rzecz...)

Co do kapitału - im większy tym lepiej oczywiscie. Ale w otwierać interes w Jaśle to tak jak zakładać fermę drobiu na pustyni. Albo jesteś genialnym alchemikiem i zamieniasz piasek w wodę, albo prędzej czy później wszystko zdechnie/rozkradną Araby:(

Kiedyś sprzedawawałem rozwiązania dla firm w jednej firmie, która zaopatrowała lokalne biznesy. Dużo z tego już od dawna nie istnieje. Zaradność - zgoda. Ale ilu osobom przeciera się szlaki w Jaśle. Byle urzędas z UM, niemiły może jak cholera (a spotkałem dużo takich) dostanie premię, wyższą jak średni miesięczny dochód drobnego przedsiębiorcy. Takiemu na pewno łatwiej coś odłożyć, i może się będzie jeszcze chwalił jaki jest zaradny.
Temu przyklaskiwał nie będę.

Ale się nie użalam, w żadnym wypadku.
Awatar użytkownika
lena
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 18:58

Re: co otworzyć?

Post autor: lena »

johny3050 pisze:
lena pisze:ak tu nie narzekać na nasz rząd , na miasto, na kraj ?
Proponuję podczas najbliższych wyborów podejść do urny wyborczej i mądrze oddać głos.
Mądrze ? :orany: na kogo? co kadencja te same gęby !!!!! Oddam głos tylko na kogoś kogo znam przynajmniej będę miała z tego profity (przepraszam , spełnienie obietnic wyborczych tak to się chyba nazywa) ;)
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: co otworzyć?

Post autor: johny3050 »

lena pisze:Mądrze ? :orany: na kogo? co kadencja te same gęby !!!!!
Tu właśnie jest problem. Jak się ma trochę oleju w głowie ( a takich ludzi jest niestety mniejszość) to się wie, że w Polsce oprócz PiS, PO, SLD, PSL i RP są jeszcze inne partie. Niestety reżimowa telewizja pokazuje jedynie ich a głupi naród myśli że ma tylko między nimi wybór i dlatego jak to ujęłaś ciągle są te same gęby.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: co otworzyć?

Post autor: zielony87 »

johny3050 pisze:Tu właśnie jest problem. Jak się ma trochę oleju w głowie ( a takich ludzi jest niestety mniejszość) to się wie, że w Polsce oprócz PiS, PO, SLD, PSL i RP są jeszcze inne partie. Niestety reżimowa telewizja pokazuje jedynie ich a głupi naród myśli że ma tylko między nimi wybór i dlatego jak to ujęłaś ciągle są te same gęby.
I myślisz że co ? Stanie się cud :?: :rotfl: Koleś,ja sam w ostatnich wyborach głosowałem na PPP bo te "związkowe komucholewaki" z mojej perspektywy - perspektywy chłopaka po studiach którego rodzice to typowi chłoporobotnicy z przedmieścia - były drobną nadzieją na to,że wreszcie może choć odrobinę ktoś przytemperuje tych "pracodawców" od 7 boleści,co jedyny sposób na osiąganie zarobku w Polsce widzą w obniżaniu płac. Bo zgodnie z tymi liberalnymi zasadami na które się powołują - nie stać na zapewnienie ludzkich warunków dla pracownika - to niech go nie zatrudniają :!: Znajdą się lepsi od nich których będzie stać,rynek wszak podobno nie znosi próźni... Oczywiście mile widziane było by też przetrzebienie urzędników tak jak to zapowiadają liberałowie z nowej prawicy - ale ich nigdy bym nie poparł,bo zniesienie płacy minimalnej i wolny rynek na wszystko włącznie z policją oznaczają w tych warunkach jakie są to że po miesiącu praca będzie za mniej niż miskę ryżu a pilnować będą polskich niewolników uzbrojene pachołki "byznesmenów"... A zbrojnego feudalizmu to nie chcę... Ale ci PPP nie przeszli,tak samo ludzie od Mikkego nie przejdą, i inni nie przejdą też - nie ma szans.Gdyby wybory miały coś tu w tej "demokracji" zmienić to już dawno by ich zakazano :!:
Pamiętajcie że nie jest ważne kto i jak głosuje - ważne kto liczy głosy (i kto robi zmanipulowane sondaże do mediów)...
nitro pisze:Hmm, to nie jest miejsce do takich "wyznań":P Jade po prostu ludzi, którzy nie są do czegoś zdolni i zwalają wine na: rządy, miasto,kraj itd Znam ludzi, którzy dobrze sobie radzą w biznesach .. Lepiej ucziciwie przyznać:"nie nadaje się i ok" a nie napinać
Jeśli piszesz o zdolnych z układu i "zdolnych" po zawodówce - których zdolnością jest robienie przewałek na płacach to zgoda. Bo jeśli chodzi o ludzi prowadzących uczciwy biznes to oni ani w tym mieście ani w tym kraju nie mają lekko,mają pod górkę.
nitro pisze:Nie wygrasz "pierdyliarda". Pakuj plecak i ..... truskawki, tam rozwiniesz skrzydła.

Jeśli jeszcze nie wyjechałem to dlatego,że:
1.Ponieważ znalazłem pracę postanowiłem dać temu krajowi szansę,a sobie czas.3 lat od ukończenia studiów jeszcze nie ma,będę nadal próbował,może w końcu się załapie do pracy zgodnej ze studiami ;) Jak bym jednak załapał,to mogę w kraju zostać nawet do 5 lat,a z 5 letnim doświadczeniem przekwalifikować się trochę i tak po 30-tce zarabiać jak człowiek - może nawet bez konieczności zap... bezpośrednio na rigu - z normalną wypłatą :P (Takie ch... trudne do zrealizowania marzenie) Gdyby nie to zas... doświadczenie to reszta by już jakoś była... Totalnego doła mam za sobą,a sroce spod ogona nie wypadłem więc zobaczymy jak się to życie potoczy :P
2.Kasa kasa kasa... Kasę trzeba na wyjazd odłożyć misiaczku,a co ty sobie myślisz :?: Jak kiedyś Tulix o tym pisał - żeby wyjechać to trzeba mieć przynajmniej 2000. No dochodzę do wniosku,że to chyba była kwota w funtach i że trzeba odłożyć choć te 1000 funtów tak minimum.Bo inaczej to kasa przepadnie a człowiek wróci z niczym...
3.W sezonie wakacyjnym podobno o pracę trudniej,a umowę w kraju póki co mam - co prawda za grosze,ale jednak.
4.Truskawki :?: Sam zbieraj,ja myślę o jakiejś innej pracy co najmniej na magazynie jeśli nie znajdę zgodnie z wykształceniem,a nie takie popierdułki sezonowe przez agencję (ta nazwa "agencja" jest nieprzypadkowa,bo oni wszędzie chcą cię wyd... z pieniędzy i jak można ich uniknąć - to należy)
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: co otworzyć?

Post autor: Tulix »

zielony87 pisze: (...) 2.Kasa kasa kasa... Kasę trzeba na wyjazd odłożyć misiaczku,a co ty sobie myślisz :?: Jak kiedyś Tulix o tym pisał - żeby wyjechać to trzeba mieć przynajmniej 2000. No dochodzę do wniosku,że to chyba była kwota w funtach i że trzeba odłożyć choć te 1000 funtów tak minimum.Bo inaczej to kasa przepadnie a człowiek wróci z niczym...
3.W sezonie wakacyjnym podobno o pracę trudniej,a umowę w kraju póki co mam - co prawda za grosze,ale jednak.
4.Truskawki :?: Sam zbieraj,ja myślę o jakiejś innej pracy co najmniej na magazynie jeśli nie znajdę zgodnie z wykształceniem,a nie takie popierdułki sezonowe przez agencję (ta nazwa "agencja" jest nieprzypadkowa,bo oni wszędzie chcą cię wyd... z pieniędzy i jak można ich uniknąć - to należy)
Nie lubię słowa "kasa", chociaż bez tego ciężko coś ruszyć. Nie mówiłem o tysiącu funtów, bo z taką sumą na dzień dobry w UK wynajmujesz pokój na miesiąc/dwa, trzymasz w rezerwie tą stówkę na powrót i masz czas na poszukiwanie. Najważniejsza jest informacja, gdzie szukają i kogo. Ze znajomością języka te 2000zł - 400£ wystarczy. Bez języka ludzie czasem tracą bardzo dużo czasu pieniędzy, zanim do czegoś dojdą.
Są takie strony internetowe, gdzie możesz szukać pracy i wcale nie musisz od razu wyjeżdżać. Rozmowę kwalifikacyjną odbędziesz przez Skype i śmiało w świat. (Mogę Ci coś na priv podesłać, a nuż byś coś znalazł.)

Teraz za 5zł/h to by mi było szkoda zaczynać, chociaż kiedyś różnie było. Dajesz sobie czas - ja też sobie dałem. Ale teraz z perspektywy czasu to bym go nhttp://forum.jaslo4u.pl/:Pie marnował. Im wcześniej zaczniesz w miarę dobrze zarabiać, tym szybciej wyjdziesz na prostą - a życie ma się tylko jedno i szkoda go marnować, skoro jesteś młody. Pojawi się "ta ona" i czym ją będziesz woził? Autobusem to trochę licho... (Wiem bo woziłem;) )

Mam kilku kolegów którzy nic nie oszczędzają. Mecz w Liverpoolu - bookują bilet w bilet. Tiesto w Belfaście - jadą się bawić. Z dziewczyną do Dubaju na 2 tygodnie? Czemu nie... Żyje się raz. Ja akurat się nastawiłem na odkładanie, ale dla przykładu - tak się bawi mój znajomy, z którym rok temu pracowałem.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... LIkq-N5a1I

Jak ktoś "jedzie" z emigrantów - jak nasz Wspaniały Kolega Nitro - to ciekawy jestem gdzie on spędzi swoje tegoroczne wakacje. Chyba w Kołaczycach :p
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: co otworzyć?

Post autor: martunialla »

Nitro, tak tragicznie sie chwalisz ze masz glowe na karku, to moze wyjaw tym wszystkim ludziom od pluga i innych niegodziwych prac czym sam sie zajmujesz?
ODPOWIEDZ