laptop z jakiej firmy kupić???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: nitro »

Jasio pisze:Mam problemy z Acerem myśle czy w ogóle nie wymienić kompa. Nie jest stary bo dopiero 1,5 roku ale chodzi jak czołg - wolno.
mój serwis - http://serwislaptopa.com
lapek:
acer aspire 5250 amd -e450 6BG ramu
grafika zintegrowana hd 6320 radeon coś w ten deseń

Wiadomo drogi nie był ale parametry jakies tam ma, oczywiście nie ma GTA IV ale chociaż gry przeglądarkowe mogłyby chodzic plynnie.
Co uważacie o ACER?
Spróbuj go przeczyścić(środek), sformatować i wgrać świeży system. Znajdź jakiś filmik na necie o tym, nie jest to trudne. AMD 450 to procesor netbookowy, do laptopa za słaby...
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: Tulix »

Jasio pisze:Mam problemy z Acerem myśle czy w ogóle nie wymienić kompa. Nie jest stary bo dopiero 1,5 roku ale chodzi jak czołg - wolno.
mój serwis - http://serwislaptopa.com
lapek:
acer aspire 5250 amd -e450 6BG ramu
grafika zintegrowana hd 6320 radeon coś w ten deseń

Wiadomo drogi nie był ale parametry jakies tam ma, oczywiście nie ma GTA IV ale chociaż gry przeglądarkowe mogłyby chodzic plynnie.
Co uważacie o ACER?
Acer to marka niegodna... Naprawiam dużo laptopów, ale żadne nie łamią/psują/kruszą się tak jak Acery - tych mam własnie najwięcej do roboty... To jest laptop z dwóch plastików i płyty głównej, to ma się psuć. Niedawno mordowałem rocznego Acera ASPIRE PEW71 5742z z Core i5 na pokładzie. Zawiasy się koledze zatarły i przy otwieraniu obudowy cos strzelilo. Poleciały wszystkie łączenia w podstawie trzymające zawiasy, (a wcale nie były znów tak zatarte - obracały się trochę ciężej). Jedno mogę powiedzieć o tej marce: chłam i dziadostwo...

A jak sprawdzić czy laptop jest dobry? Ważne po pierwsze żeby był stabilny. W sklepie trzeba taką maszynę wziac do reki za podstawe i spróbowac lekko odchylic oba boki w przeciwnych kierunkach (zeby sprzedawca nie widzial, bo sie zdziebko wkurzy;) ) Jak podstawa sie gnie, to prawdopodobienstwo przyszlej usterki jest o wiele wyzsze (jak ugniecie za duzo to usterka bedzie od razu, wiec uważac z tym;) ) Acery gną sie jak masełko, niektore Toshibki i HaPeki też... Nie wspomne o tanszym sprzecie.

Osobiscie polecam marki Dell, Lenovo, Fujitsu albo Asus z wyzszej polki.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: nitro »

Toshiba się gnie jak pałąk :P Sony vaio wygląda solidnie, ale drogi....
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: Lyba »

Miałem kiedyś HP Paviliona i po 3 latach nadawał się na śmietnik.

W tej chwili mam MSI serii GE, która adresowana jest dla osób, które lubią też pograć i szczerze polecam.
Bardzo wydajny sprzęt w przyzwoitej cenie. Póki co korzystam z niego od ponad roku i zero problemów, a do dziś
większość gier odpalam na full detalach.

Specyfikacja: Intel Core i5, 8 Gb ramu i Geforce gt 650 m 2 gb.
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: szybki811 »

Dobre parametry,ale karta lepiej od serii 700-mocniejsza i nowej generacji. ;)
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: szybki811 »

Nadmienię,iż mam lenovo z powyższymi parametrami od roku/2 karty,z czego druga NVidia 700/,śmiga jak oszalały,mocarny i solidny.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: juve_fan »

Ostatnio trochę na ryzyku zakupiłem poprzez aledrogo "poleasingowego" dziadka lenovo t60, bo potrzebny był mi tylko do neta i ogladania filmow online. Jak za cenę 500zł to jestem bardzo zadowolony z zakupu. Nie sprawdzałem gier i zaawansowanych multimediów, ale polecam komuś, kto ma podobne oczekiwania co do lapka.
dyziu
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 2 lipca 2013, 12:40

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: dyziu »

Tulix pisze:
Jasio pisze:Mam problemy z Acerem myśle czy w ogóle nie wymienić kompa. Nie jest stary bo dopiero 1,5 roku ale chodzi jak czołg - wolno.
mój serwis - http://serwislaptopa.com
lapek:
acer aspire 5250 amd -e450 6BG ramu
grafika zintegrowana hd 6320 radeon coś w ten deseń

Wiadomo drogi nie był ale parametry jakies tam ma, oczywiście nie ma GTA IV ale chociaż gry przeglądarkowe mogłyby chodzic plynnie.
Co uważacie o ACER?
Acer to marka niegodna... Naprawiam dużo laptopów, ale żadne nie łamią/psują/kruszą się tak jak Acery - tych mam własnie najwięcej do roboty... To jest laptop z dwóch plastików i płyty głównej, to ma się psuć. Niedawno mordowałem rocznego Acera ASPIRE PEW71 5742z z Core i5 na pokładzie. Zawiasy się koledze zatarły i przy otwieraniu obudowy cos strzelilo. Poleciały wszystkie łączenia w podstawie trzymające zawiasy, (a wcale nie były znów tak zatarte - obracały się trochę ciężej). Jedno mogę powiedzieć o tej marce: chłam i dziadostwo...

A jak sprawdzić czy laptop jest dobry? Ważne po pierwsze żeby był stabilny. W sklepie trzeba taką maszynę wziac do reki za podstawe i spróbowac lekko odchylic oba boki w przeciwnych kierunkach (zeby sprzedawca nie widzial, bo sie zdziebko wkurzy;) ) Jak podstawa sie gnie, to prawdopodobienstwo przyszlej usterki jest o wiele wyzsze (jak ugniecie za duzo to usterka bedzie od razu, wiec uważac z tym;) ) Acery gną sie jak masełko, niektore Toshibki i HaPeki też... Nie wspomne o tanszym sprzecie.

Osobiscie polecam marki Dell, Lenovo, Fujitsu albo Asus z wyzszej polki.

Przyznam się, że też parę lat zajmuje się laptopami i co do plastików w Acerach to prawda. Jednak reszta podzespołów w żaden sposób nie ustępuje innym markom! Sony Vaio, Lenovo S500, czy HP DV (5?) które składałem w jedną całość także miały problem z zatartymi zawiasami. Plastiki pękają zawsze przy zamykaniu, bądź otwieraniu bo w miejscu mocowania śrubami występuje największa siła. Szkoda, że konstruktorzy niechętnie budują laptopy z zawiasami posiadającymi "nakrętke". Można było poluzować, można było podkręcić, i dostosować do siebie.

Lenovo dla mnie jest obecnie nr 1. Najlepsze ceny za dobre parametry. Dell troszkę podpadł serią N5040 (do bubla sami się przyznali), jednak i tak marka jak dla mnie bardzo dobra. Toshiba kiedyś dla mnie coś znaczyła, Acer jak i Lenovo również proponuje dobre parametry za rozsądne ceny. Na końcu listy znajduje się Asus (wyłącznie z powodu wysypujących się GPU), i Fujitsu Siemens (gdy to widzę to wszystkiego odmawiam :rozpacz: )


ps. Czy zna ktoś wiarygodnego majstra zajmującego się Reballingiem?
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: Lyba »

Co do reballingu, to w okresie, gdy mój Pavilion zaczął klękać dużo czytałem na ten temat. Kilka dość wiarygodnych źródeł twierdziło, że reballing tak naprawdę nic nie da i prędzej czy później awaria powróci (a sama usługa chyba 400 zł jeśli dobrze pamiętam).
Dobre parametry,ale karta lepiej od serii 700-mocniejsza i nowej generacji. ;)
Co do nazewnictwa kart graficznych trzeba uważać, bo w wielu przypadkach często nazwa jest chwytem marketingowym. Zanim kupiłem swojego MSI po awarii HP natknąłem się na gazetkę z media expert. Był tam jakiś samsung w bardzo dobrej cenie na niezłych podzespołach. Chciałem też trochę pograć więc karta graficzna Geforce 620m 2 GB brzmiała nieźle w czasach, gdy w 90% laptopów montowano 520 i ewentualnie 530 m. Myślę sobie 2 gb pamięci, a do tego o klasę wyższa niż w większości laptopów. Z informacji, które znalazłem w internecie okazało się, że zamontowana 620 m jest prawie tak samo słabo wydajna jak 520 m, a 5 z przodu została zastąpiona 6 tylko po to, by działać na wyobraźnię człowieka, że jest to karta dużo lepsza niż by się wydawało. Podobną taktykę stosował niedawno intel. To, że procesor posiadał wyższe cyferki w nazwie wcale nie oznaczało, że będzie wydajniejszy. Dlatego polecam nie sugerować się jedynie numerkiem, a zawsze dokładnie sprawdzać parametry karty czy procka.

A tak poza tematem to moja 650 m działa wyśmienicie. Z bardziej wymagających tytułów, w które grałem to między innymi Wiedźmin 2 na Bardzo wysokich detalach i crysis 3 na wysokich detalach bez ani jednego zająknięcia. :super:

Także jeżeli ktoś szuka mocnego sprzętu w dobrej cenie polecam serię GE 60 lub 70 od MSI.
dyziu
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 2 lipca 2013, 12:40

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: dyziu »

Ktoś gdzieś pisał, że to wszystko zasługa "zielonych" którzy wymusili by w cynie nie po jawiał się ołów... przez to szybko utlenia się materiał i połączenia tracą swoje właściwości...
noon1
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:00

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: noon1 »

DELL!!!!
agata300
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 15 czerwca 2009, 23:11

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: agata300 »

Ja od roku mam Lenovo i jestem bardzo zadowolona.
Jaslanin2010
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 20:29

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: Jaslanin2010 »

Jesli chodzi o laptop to ja osobiście uznaje czterech producentów: Lenovo, Asus, Samsung i Toshiba.
danielo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 1 kwietnia 2011, 14:15

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: danielo »

nie ma jednej sprawdzonej marki, wszystkie się sypią znam to z autopsji , nie ważne ile wydasz czy mało czy dużo miałem drogiego hp;ka toshibę x2 albo się procesor zgrzał albo karta dzwiękowa się rozsypała .
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: laptop z jakiej firmy kupić???

Post autor: krolik »

hp jesy bardzo dobra firma
ODPOWIEDZ