ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

O wszystkim, czyli o niczym...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: piotrek »

faktycznych kosztów nikt nie jest w stanie ocenić. NIKT :hyhy:
Dlaczego?
POlska to kraj rozwydrzonych urzędników skarbowych mających plusy za wyłapanie POdatków do dziurawego budżetu donAldu Tusku. Jeśli są w stanie wydumać że firmowa kolacja to POwinien być POdatek płacony przez pracownika, to ja POdsuwam inne koszty finału:
- w niedzielę 12.01 na pewno byli w pracy wolontariusze pracujący na rzecz p.Owsiaka. Niby darmo, ale koszt prądu do komputerów i ew. dodatkowe koszty z niedzieli wliczą także w koszty orkiestry tym samym obniżając POdatki donAlda? Niby płacą całość jako jedna organizacja, ale PObyt w niedzielę jest kosztem finału.
-sponsorzy, niby darmowo - ale w niedzielę w Jaśle byli? Jak byli to ich gołębice przyniosły? -nie. Kupili paliwo które potem wliczą w koszty działalności ich firm. Tym samym obniżając POdatki donAlda.
- pamiętam jak pracowałem w Jaśle (dawno temu) i oburzeniem niektórych tamże napełniała pani z jakiegoś sztabu która PRZYWIOZŁA WŁASNE SOCZKI I JE PIŁA (sic ;) ) Zapłaciła POdatek od wypitych soczków? ... Tym samym obniżając POdatki donAlda
- POlicja, miała w niedzielę więcej jazd. Czy koszt paliwa niedzielnego zwraca Owsiak, czy koszt dodatkowych funkcjonariuszy itp zwraca Orkiestra?

Idąc tą ścieżką bdzur i idiotyzmów będziemy musieli rozczarować ob.SunTzu - nikt nigdy nie pozna całkowitych kosztów organizacji tej szczytnej imprezy, bo głębokość ich sprawdzania zależy od inwencji (czyt.idiotyzmu) urzędnika skarbówki.

Pan Jurek organizując finał nie wie jakie będą zbiory, ponosi koszty wcześniej nie mając pojęcia o wpływach. Jeśli będą większe - trudno, ale nie wątpi w hojność jaślan więc nie ma sprawy impreza jest.

Nie wracam do poprzednich moich wątków, bo tej innej organizacji budżet POkrywa każde saldo ujemne bez pytania o koszty - to ewenement na skalę światową. Wszyscy inni POdatki już muszą płacić.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: antykieckowy »

zielony87 pisze:
Antykieckowy pisze:No to dla Jozina, Sun Tzu, Zielonego i innych niepopierających Owsiaka czy mających mu coś za złe itp. Proponuję małe oświadczenie, które rozwiąże wszystkie wasze problemy [itd...]
Łukasz Warzęcha na portalu wp.pl pisze: Sprzęt kupiony przez WOŚP jest w dyspozycji szpitali. Pacjenta nie powinno interesować, jak się tam znalazł. Jeśli jest w potrzebie i lekarz decyduje, że należy go użyć, sprawa jest prosta. Nie ma też żadnego logicznego powiązania pomiędzy krytyką WOŚP a postulatem, aby odmówić korzystania z zakupionego przez nią sprzętu. Równie dobrze można by żądać, żeby każdy, kto ma jakieś zastrzeżenia do sposobu funkcjonowania Unii Europejskiej, przestał korzystać z dofinansowywanych przez nią dróg, mostów czy obiektów.

Nie sposób też założyć, że gdyby nie akcja Owsiaka, odpowiedniego sprzętu by w szpitalu nie było. Tego po prostu nie wiemy. Owsiak od lat wyręcza państwo w jednej z jego podstawowych funkcji, jaką jest zaopatrywanie szpitali w niektóre rodzaje specjalistycznych narzędzi, ale jest to jedynie kropelka w morzu pieniędzy, które przeznaczane są z budżetu na ochronę zdrowia.
Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Tak więc Bog,na Boga daruj sobie takie bzdurne "argumenty" :P :hyhy:

I faktycznie - wróćcie do źródeł czyli do kosztów tej imprezy w Jaśle.Choć nie wiem jakim cudem ktokolwiek byłby w stanie je ot tak ustalić a raportowi z fundacji (nie doszukiwał bym się akurat w nim jakichś rzeczy bardzo szkodliwych dla WOŚP bo niezależnie jak jest tego nie będzie) też nie każdy może uwierzy więc...
@czerwone
A ja uważam to za bardzo dobry pomysł.

@zielone
Jeśli ktoś chce dowiedzieć się jakie były koszty tej imprezy w Jaśle (choć skoro nie daje ani złotówki to ki ch*j go to interesuje) to niech pyta stowarzyszenie, które się tym zajmuje.

@pogrubione
Nie no, dajcie spokój. Kolejny zniewieściały chłopinka, którego rajcuje zwracanie się do innego mężczyzny zmiękczając jego imię? Rozumiem, że kobiety tak zwracają się do mężczyzn ale facet do faceta?
Adrian_2
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 28 lutego 2013, 18:42

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Adrian_2 »

Rozdmuchane do granic możliwości zasługi nijakiego Owsiaka w "ratowaniu" służby zdrowia (człek ten nic nie robiąc - ma przecież armie wolontariuszy - prócz głupich min i wymyślania dennych haseł, żyje sobie od dwudziestu kilki lat jak pączek w maśle), są g.... warte. Podobnie jak tłumaczenia tego hipokryty, że pensje jego, organizacja Przystanku Woodstock finansowane są z innych pieniędzy (od innych sponsorów, z innego konta). Spójrzmy na liczby! Około 50 milionów złotych, jakie prawdopodobnie zbierze w tym roku WOŚP, stanowi zaledwie 0,075% budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia, który na 2014 rok zaplanowany został na poziomie około 67 miliardów złotych. To nawet nie jest PROCENT, to nawet nie jest DZIESIĄTA CZĘŚĆ PROCENTA !!! Z czego tu się cieszyć !? Urzędnicy tfuska przyznali sobie ponad 100 MILIONÓW ZŁOTYCH PREMII za "pracę" w 2013 roku !!! Myślący może znajdą trochę czasu na przeczytanie http://www.sadistic.pl/wosp-dlug-public ... 260517.htm
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: piotrek »

Nie traktuj wszystkiego po księgowemu - to jedna z niewielu rzeczy w Polsce obecnie (modnie: eventów) jaka łączy młodych i starych.
Awatar użytkownika
Fresh
Guru
Guru
Posty: 166
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 16:35

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Fresh »

http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zesta ... z-faktami/

Życzę Wam wszystkim którzy psioczą na Owsiaka żebyście nie musieli nigdy korzystać ze sprzętu zakupionego z pieniędzy WÓSP.
Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: zielony87 »

Antykieckowy pisze:@czerwone
A ja uważam to za bardzo dobry pomysł.
Hmm cóż,może dlatego nie wiesz jak bardzo "zabawny" i bezsensowny jest ten pomysł.
Antykieckowy pisze:@zielone
Jeśli ktoś chce dowiedzieć się jakie były koszty tej imprezy w Jaśle (choć skoro nie daje ani złotówki to ki ch*j go to interesuje) to niech pyta stowarzyszenie, które się tym zajmuje.
Oj tu nie chodzi o to ile wydał Owsiak i fundacja a o to ile pieniążków publicznych poszło.I tego się raczej nie dowiemy.
Antykieckowy pisze:@pogrubione
Nie no, dajcie spokój. Kolejny zniewieściały chłopinka, którego rajcuje zwracanie się do innego mężczyzny zmiękczając jego imię? Rozumiem, że kobiety tak zwracają się do mężczyzn ale facet do faceta?
Ten epizod z partią Palikota strasznie wypaczył twoje pojmowanie rzeczywistości.Sorry ale jest inny powód zmiękczania imienia niż tego typu rzeczy - na przykład gdy ktoś odzywa się do małego dziecka.A zachowujesz się jak dziecko. Co widać nawet po twojej pierwszej odpowiedzi typu "dobry pomysł".Dobry pomysł to by był gdyby ludzie w okolicy jeździli przeważnie humvee... Bo tak to kto wie gdzie są brody,a rzeki nie są tak płytkie by brodzić w nich tylko po kolana...
I wypraszam sobie robienie ze mnie pedała czy pedofila,choć rozumiem twoje przewrażliwienie.Zły dotyk boli całe życie w końcu,stąd zapewne ta obsesja...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Od 13 stycznia, gdy zwróciłem się do jasielskich dziennikarzy (przepraszam za użycie takiego słowa wobec ludzi, którym się wydaje, że bycie dziennikarzem polega na pisaniu banalnych tekstów) z wnioskiem? propozycją? o ujawnienie, ile jasielskie instytucje publiczne kosztował współudział w zbiórce pieniędzy dla fundacji Jerzego Owsiaka... I zapadła cisza! Przypominam zatem temat cierpliwie oczekując na odpowiedź... Doczekam się?
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: juve_fan »

Matka Kurka już pogrążył Owsiaka, mówiąc "sprawdzam". Obserwujemy teraz paniczne zachowania ("gdzie jest słoik", morda konia) i jedynie "rozgrzani sędziowie" mogą mu pomóc.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Czytałem. Dziwi mnie jednakowóż niepomiernie, że mamy w miasteczku z 6 portali internetowych, ze dwa czasopisma papierowe ale nikogo z ludzi tworzących owe "dzieła" nie zainteresowało, ileż to władze miasteczka wydały na organizację imprezy prywatnej fundacji? Za to wydarzeniem dnia na tutejszym portalu jest to, że jakiś 39-latek z gminy Nowy Żmigród próbował nieudolnie popełnić samobójstwo kilkaset kilometrów od Jasła. Zastanawiam się, czy następną informacją nie będzie news, iż mieszkaniec powiatu jasielskiego, który opuścił powiat przed 30 laty dostał mandat za przechodzenie na czerwonym świetle w Auckland ...
Ostatnio zmieniony 9 lutego 2014, 13:38 przez Sun Tzu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Czytałem. Dziwi mnie jednakowóż niepomiernie, że mamy w miasteczku z 6 portali internetowych, ze dwa czasopisma papierowe ale nikogo z ludzi tworzących owe "dzieła" nie zainteresowało, ileż to władze miasteczka wydały na organizację imprezy prywatnej fundacji? Za to wydarzeniem dnia na tutejszym portalu jest to, że jakiś 39-latek z gminy Nowy Żmigród próbował nieudolnie popełnić samobójstwo kilkaset kilometrów od Jasła. Zastanawiam się, czy następną informacją nie będzie news, iż mieszkaniec powiatu jasielskiego, który opuścił powiat przed 30 laty dostał mandat za przechodzenie na czerwonym świetle w Auckland w Australii...
A nie zauważyłeś, że właśnie to interesuje społeczeństwo? Ponad czterysta komentarzy pod artykułem o śmierci dziecka jaślanki w Anglii o czymś świadczy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

A nie zauważyłeś, że właśnie to interesuje społeczeństwo? Ponad czterysta komentarzy pod artykułem o śmierci dziecka jaślanki w Anglii o czymś świadczy.
Bzdura! Gusty społeczeństwa kreują media, więc to media celowo i z pełnym rozmysłem rzucają takie ochłapy. I pozwalają na zamieszczanie komentarzy pisanych przez obłąkanych pół-debili, bo się klikalność zwiększa.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: juve_fan »

A ja uważam, że jest to sprzężenie zwrotne.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Sądzę, że jest to celowy zabieg socjotechniczny by odwracać uwagę od spraw istotnych, których przedstawianie wymaga posiadania solidnej wiedzy przez piszącego. Dlatego im niższy poziom ludzi parających się "dziennikarstwem" tym durniejsze tematy. Ale dzięki temu znakomita większość komentujących nie czuję się głupsza od autora newsa. Wyobrażasz sobie np. fachowo napisany artykuł o zmianach w OFE zamieszczony na jaslo4u.pl?
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: CYNGIEL »

Sun Tzu pisze:Od 13 stycznia, gdy zwróciłem się do jasielskich dziennikarzy (przepraszam za użycie takiego słowa wobec ludzi, którym się wydaje, że bycie dziennikarzem polega na pisaniu banalnych tekstów) z wnioskiem? propozycją? o ujawnienie, ile jasielskie instytucje publiczne kosztował współudział w zbiórce pieniędzy dla fundacji Jerzego Owsiaka... I zapadła cisza! Przypominam zatem temat cierpliwie oczekując na odpowiedź... Doczekam się?
Może czas zrozumieć,że twoje pytania i twoje problemy nikogo nie obchodzą. ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: dragoness »

CYNGIEL pisze:
Sun Tzu pisze:Od 13 stycznia, gdy zwróciłem się do jasielskich dziennikarzy (przepraszam za użycie takiego słowa wobec ludzi, którym się wydaje, że bycie dziennikarzem polega na pisaniu banalnych tekstów) z wnioskiem? propozycją? o ujawnienie, ile jasielskie instytucje publiczne kosztował współudział w zbiórce pieniędzy dla fundacji Jerzego Owsiaka... I zapadła cisza! Przypominam zatem temat cierpliwie oczekując na odpowiedź... Doczekam się?
Może czas zrozumieć,że twoje pytania i twoje problemy nikogo nie obchodzą. ;)
Ale dlaczego? Podaje się szczegółowe rozliczenia kosztów Dni Wina, Dni Jasła, więc dlaczego nie tego? Bo każde pytanie o pieniądze, skierowane do "świętego Jerzego" traktowane jest jak atak? I niepoprawne politycznie? Biorąc pod uwagę mizerną frekwencje na Rynku, nasuwa się pytanie ile to kosztowało.
ODPOWIEDZ