Mamuśki

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
ważna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 29 sierpnia 2012, 14:08

Re: Mamuśki

Post autor: ważna »

To jest pani kosmetolog-podolog, lekarzem nie jest. Pani Karolina Bałon, tel. 783 795 021
Madziula
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 9 czerwca 2014, 17:26

Re: Mamuśki

Post autor: Madziula »

Dziewczyny jak często robiły wasze maleństwa kupki??
Pytam bo mój 2-miesieczny synek już 4-ty dzien nie zrobił kupki. Karmię go tylko piersia....co prawda jakis tydzien temu brałam antybiotyk i nie mogłam go karmic wiec przez 3 dni jadł tylko butelkę ale wtedy robil jedna kupkę dziennie. a teraz juz tyle dni nic. Nie boli go raczej brzuszek bo nie pręży się,nie ma twardego brzuszka.
miała któraś z was cos takiego...a jesli tak to co polecacie dla takiego maluszka??

Pozdrawiam was mamuśki :) :) :)
rafian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwietnia 2014, 18:27

Re: Mamuśki

Post autor: rafian »

Gdy mój mały był malutki, zdarzyło sie że nie miał kupy blisko tydzień; też karmiony piersią. Pediatra powiedział że nic złego się nie dzieje, zwyczajnie cały pokarm był wchłaniany przez organizm... Nic nie zlecił, potrzeba było odrobine cierpliwości...
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Mamuśki

Post autor: słoneczko »

Pytanie do doswiadczonych mam. Mój 7 tygodniowy synek do 6 tygodni robił co najmniej jedną kupkę dziennie i kupki te były żółte czyli takie jak mają być a od tygodnia robi kupkę co 2 dni i jest ona taka ciemna zielona. przez te dni puszcza śmierdzace gazy steka przy tym i się napreza. Karmie go trochę piersią i butelka mlekiem NAN PRO HA. Czy jest w tym coś złego? Czy mam się martwić i podawać coś dziecku?
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Mamuśki

Post autor: only me »

sloneczko te kupki to pewno za sprawą dokarmiania mlekiem modyfikowanym. Mój mały odkąd był na mleku modyfikowanym robił kupki zielone (jadł Enfamil) i to jedną na trzy dni, był też i gazy. Dodam, że jak jadł przykładowo Bebilon, to miał inny kolor kupki. To chyba zależy od składu mleka właśnie.
Zresztą karmiąc dziecko mlekiem modyfikowanym te kupki są rzadzej. Jeśli nie ma zaparć to bym nic nie podawała.
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Mamuśki

Post autor: słoneczko »

Właśnie czytałam na forach ze po NANie są zielone kupki przez żelazo. Może trzeba zmienic mleko :/
Awatar użytkownika
mchloek
Guru
Guru
Posty: 175
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 02:31

Re: Mamuśki

Post autor: mchloek »

Z tego co mi mówiła doktorka to Nan Pro HA zalecany jest dzieciom z alergiami, pytałam bo to mleko podają u nas w szpitalu noworodkom. Stwierdziła, że dziecko które nie ma problemów na podłożu alergicznym nie powinno jeść tego mleka min. z powodu obciązenia żołądka. Nam akurat poleciła Bebilon Comfort (mleko dla dzieci z kolkami i zaparciami). :ok:
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Mamuśki

Post autor: słoneczko »

mchloek pisze:Z tego co mi mówiła doktorka to Nan Pro HA zalecany jest dzieciom z alergiami, pytałam bo to mleko podają u nas w szpitalu noworodkom. Stwierdziła, że dziecko które nie ma problemów na podłożu alergicznym nie powinno jeść tego mleka min. z powodu obciązenia żołądka. Nam akurat poleciła Bebilon Comfort (mleko dla dzieci z kolkami i zaparciami). :ok:
Dało mi to do myślenia bo mi nikt nie powiedzial o tym obciążeniu żołądka :/. Może powinnam zmienic na zwykle. Niepokoi mnie kolor kupek mojego synka, od tygodnia co 2 dni robi takie ciemnozielone o konsystencji takiej "kremowej". Pediatra powiedziala ze to moze przez herbatki laktacyjne. No ale wcześniej też pilam tylko inna i kupki robił normalne żółte i codziennie. :(
Madziula
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 9 czerwca 2014, 17:26

Re: Mamuśki

Post autor: Madziula »

Dziewczyny a ja mam trochę z innej beczki pytanie :)
czy wam podczas karmienia piersią tez tak wypadają włosy?
dosłownie garściami ? :/
Ja to sie zastanawiam czy lysa nie zostanę;) normalnie koszmar. ...gdzie nie pójdę tam moje włosy :(
jak sobie z tym radzilyscie? ???
Pozdrawiam
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Mamuśki

Post autor: kajcia »

Nie martw się mi też tak wypadały podczas karmienia, żona kuzyna mówiła,ze też tak miała i ,że to przejściowe a potem mija także spokojnie łysa nie zostaniesz :)
:)
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Mamuśki

Post autor: kajcia »

Może spróbuj jakieś witaminki dla Mam karmiących na wzmocnienie :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Mamuśki

Post autor: słoneczko »

Drogie mamuski... u mojego synka zdiagnozowano obniżone napięcie miesniowe i co tydzień mamy rehabilitacje czy któraś miała z tym do czynienia? i czy szybk dało się to skorygowac? I jeszcze jedno: co jest dobre na ropiejace oczko?
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Mamuśki

Post autor: wiolka666 »

Na oczko to chyba tylko przemywanie gazikiem nasączonym woda przegotowną albo roztworem soli fizj skonsultowałaś z lekarzem to ropiejące oczko?
victoria87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 października 2012, 20:27

Re: Mamuśki

Post autor: victoria87 »

Mojemu synkowi ropiały obydwa oczka, jedno nawet do pół roku. Na początku przemywałam rumiankiem, chociaż może uczulać, solą fizjologiczną, aż położna doradziła, abym przemywała swoim mlekiem, bo karmiłam jeszcze wtedy. Nie wiem czy to był zbieg okoliczności, czy faktycznie pomogło, ale jedno oczko przestało ropieć. Z drugim długo się męczyliśmy, byliśmy u okulisty, który stwierdził, że jest zatkany kanalik, kazał masować oczko i podawać jakieś kropelki. Niestety nie pomogło, kierowali nas na zabieg udrożniania kanalika, ale jeszcze czekaliśmy, bo czytałam, że często przy wzroście dziecka kanalik sam się udrażnia. Często, kilka razy dziennie przemywałam solą fizjologiczną i robiłam ten masaż na oczku, oczywiście na ile mi dziecko pozwoliło, bo nie podobało mu się. Nie wiem, czy to pomogło, czy po prostu gdzieś coś się odblokowało, ale z czasem samo przestało ropieć. Na rehabilitację też jeździmy, ale mamy inny problem, kręcz szyi. Słoneczko gdzie zostałaś skierowana ??Ile miesięcy ma Twój Maluszek ?
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Mamuśki

Post autor: słoneczko »

Dziękuję za rady. Mój syn ma 3 mies ale biorąc pod uwage wiek skorygowany (wczesniak) to ma 2 mies i jeździmy do Ośrodka Wczesnej Interwencji w PotokPotoku. Narazie mamy co tydzień i cwiczenia w domu conajmniej raz dziennie.
ODPOWIEDZ