Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Jasło?

Wydarzenia i komentarze z Jasła
dDk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 20:10

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dDk »

Jozin, piszesz ciągle PiS zły, PiS niedobry. Wyjaśnij mi proszę dlaczego ten PiS jest taki zły i taki niedobry i podaj mi proszę alternatywę dla PiSu w zbliżających się wyborach prezydenckich i parlamentarnych.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Jozin »

dDk pisze:Jozin, piszesz ciągle PiS zły, PiS niedobry. Wyjaśnij mi proszę dlaczego ten PiS jest taki zły i taki niedobry i podaj mi proszę alternatywę dla PiSu w zbliżających się wyborach prezydenckich i parlamentarnych.
przecież napisałem,że
PiS da pracę,
PiS da szkoły,
PiS da żarcia pełne stoły (vide Pawłowicz)

alterantywę dla PiSu ??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
dDk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 20:10

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dDk »

I to jest właśnie drogi Jozinie dyskusja z Tobą. Jak przychodzi do podania rzeczowych argumentów to:
1. Zaczynasz się motać i powtarzać w kółko to samo.
2. ...
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: luc »

Wg Jozina pewnie Korwin albo PO.

Ale PiS to ta sama banda, szkoda czasu na popieranie którejkolwiek strony tych szachrajskich kłótni o stołki. Zamiast popierać propozycję władzy i stołków dla partii lepiej byłoby zawalczyć o odpartyjnienie kraju,porządek i uczciwość. Oraz o prawdziwą demokrację,nie jej kłamliwy pozór:
pewien człowiek który niestety skończył jako dyktator i został zabity przez zachodnie tzw. demokracje pisze:Podział ludności na okręgi wyborcze oznacza bowiem, że jeden poseł reprezentuje – zależnie od liczby mieszkańców – tysiące, setki tysięcy lub miliony ludzi. Oznacza to również, że posła nie łączy z wyborcami żadna
społeczna więź organizacyjna. Podobnie jak inni posłowie jest on jednak uważany, zgodnie z wymogami tradycyjnej demokracji, za przedstawiciela całego narodu. W ten sposób masy zostają całkowicie oddzielone od przedstawiciela, a przedstawiciel od mas. Z chwilą gdy otrzymuje on głosy mas, uzyskuje monopol na panowanie nad nimi i w zastępstwie rozporządzanie się ich sprawami. Widzimy, że tradycyjna demokracja panująca w dzisiejszym świecie wyświęca i ochrania członka parlamentu, nie czyniąc tego w stosunku do reszty. Podział ludności na okręgi wyborcze oznacza bowiem, że jeden poseł reprezentuje – zależnie od liczby mieszkańców – tysiące, setki tysięcy lub miliony ludzi. Oznacza to również, że posła nie łączy z wyborcami żadna społeczna więź organizacyjna. Podobnie jak inni posłowie jest on jednak uważany, zgodnie z wymogami tradycyjnej demokracji, za przedstawiciela całego narodu. W ten sposób masy zostają całkowicie oddzielone od przedstawiciela, a przedstawiciel od mas. Z chwilą gdy otrzymuje on głosy mas, uzyskuje monopol na panowanie nad nimi i w zastępstwie rozporządzanie się ich sprawami. Widzimy, że tradycyjna demokracja panująca w dzisiejszym świecie wyświęca i ochrania członka parlamentu, nie czyniąc tego w stosunku do reszty ludu. [...] Jeżeli parlament wyłania się z jednej partii w rezultacie jej zwycięstwa w wyborach, jest izbą partii, a nie izbą ludu. Jest reprezentantem partii, a nie ludu. Władza wykonawcza, którą mianuje taki parlament, jest władzą zwycięskiej partii, a nie władzą ludu.

To samo dotyczy parlamentu, w którym każda z kilku istniejących partii otrzymuje określoną liczbę miejsc. Ci, którzy na tych miejscach zasiadają, są przedstawicielami własnej partii, a nie ludu. Lud w takich systemach pada ofiarą walczących o władzę. Polityczne organa rywalizujące o władzę wykorzystują i oszukują go, by pozyskać głosy, lud zaś ustawia się w zorganizowane, milczące kolejki, przesuwając się jak koraliki różańca, by wrzucać kartki do urn wyborczych. [...] Stało się więc oczywiste, że reprezentacja jest oszustwem .Parlamentów, które powstają z nominacji lub powstają w drodze dziedziczenia, nie można zaliczyć do żadnej formy demokracji.

Jeśli system wyborów parlamentarnych opiera się na propagandzie zmierzającej do pozyskania głosów, oznacza to, że jest to system demagogiczny w pełnym tego słowa znaczeniu. Głosy można kupić, mogą być one przedmiotem machinacji, a ponieważ ubodzy nie mogą podejmować walki wyborczej, zwyciężają zawsze i tylko ludzie bogaci
pewien człowiek który niestety skończył jako dyktator i został zabity przez zachodnie tzw. demokracje pisze: Parlamenty, stanowiące kręgosłup tradycyjnej demokracji panującej dziś na świecie, są oszukańczą reprezentacją ludu, a systemy przedstawicielskie – sztucznym rozwiązaniem problemu demokracji. Parlament powstaje na zasadzie zastępowania ludu. Sama zasada jest w istocie zupełnie niedemokratyczna, ponieważ demokracja oznacza władzę ludu, a nie rządy sprawowane w jego imieniu. Samo istnienie parlamentu oznacza nieobecność ludu, ponieważ prawdziwą demokrację tworzy się na zasadzie obecności ludu, a nie jego zastępców. Parlamenty stały się zalegalizowaną barierą oddzielającą ludy od sprawowania władzy, gdyż właśnie izolują one masy od uprawiania polityki i zastępują je przejmując w swe ręce monopol suwerenności. Narodom nie pozostawia się nic ponad pozory demokracji polegającej na staniu w długich kolejkach do urn wyborczych.
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2014, 20:46 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Jozin »

dDk pisze:I to jest właśnie drogi Jozinie dyskusja z Tobą. Jak przychodzi do podania rzeczowych argumentów to:
1. Zaczynasz się motać i powtarzać w kółko to samo.
2. ...
To ty lepiej wytłumacz mi dlaczego według ciebie to PiS ma być alternatywą ??? Bo tak ??
dDk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 20:10

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dDk »

I to jest właśnie drogi Jozinie dyskusja z Tobą. Jak przychodzi do podania rzeczowych argumentów to:
1. Zaczynasz się motać i powtarzać w kółko to samo.
2. Odpowiadasz pytaniem na pytanie. (Jak wytoczysz argumenty dlaczego PiS jest taki zły, chętnie wdam się w polemikę.)
3. ...
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Jozin »

Poziom tego forum nie pozwala mi napisać gdzie mam twoja polemikę.....
Dobranoc.
dDk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 20:10

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dDk »

1. Zaczynasz się motać i powtarzać w kółko to samo.
2. Odpowiadasz pytaniem na pytanie.
3. Chowasz głowę w piasek.
4. ...
dziku
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 1 czerwca 2018, 21:05

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dziku »

Ostatni komentarz był z 2014 i wiele się zmieniło ale w Jaśle średnio.
Mamy 2018 rok i Jasło dalej w stagnacji :dobani: w porwaniu do Krosna. Nawet coś w Sanoku ruszyło PiS rzucił kasę :wstyd:

W Krośnie oddano nowoczesną trasę średnicowa za 200 baniek
Przebudowano i rozbudowano lotnisko - ostatnio na nim lądował odrzutowcem Sławomir Peszko
strefa przy lotnisku i druga strefa koło lotniska ma już prawie wszystkie działki sprzedane i budują się kolejne firmy
w Krośnie budują kompleks otwartych basenów - największy w regionie
w Krośnie powstała duża dzielnica handlowa z wielkimi obiektami Vivo, Leroy Merlin, Centrala Merkurego itp, kilka km dalej wielkie OBI i Park Handlowy Miejsce Piastowe
W Krośnie powstała restauracja KFC a w Jaśle dalej nie ma McDonalda i już chyba nie będzie.
Krosno buduje nowa obwodnicę trasę G
Krośnieńska starówka jeszcze bardziej pięknieje i rozbudowuje się miasto daje kasę na renowację starych zabytkowych budynków. W Jaśle w centrum miasta jest obskurne.
w Krośnie budują się kolejne hotele 4 **** ze spa itp. w Jaśle dalej nędza
w Krośnie powstają kolejne trasy rowerowe z profesjonalną miejską wypożyczalnią rowerową - w Jaśle brak oku atrakcji
Krosno powiększa się przez kupno lotniska "Iwonicz" i tym samym planowane jest utworzenie kolejnej strefy ekonomicznej oraz budowia łącznika drogowego do S-19
Krosno wywalcza budowę łącznicy kolejowej Krosno-Rzeszów omijającej Jasło - projekt został pisany do programu rozwoju woj Podkarpackiego
Krosno w województwie wybudowało po Rzeszowie najwięcej nowych osiedli i mieszkań. Jasło buduje jedno osiedle kilka lat i poza tym cisza
Do Krosna z poza Krosna dojeżdża codziennie do pracy ponad 15 tyś ludzi wg. GUS to więcej niż do Jasła, Sanoka i Gorlic razem. To drugi wynik po Rzeszowie dla zobrazowania faktów.
w Krośnie powstaje kampus studencki PWSZ itp uczelnia ma prawie 8 tyś studentów i dalej się rozwija jest w pierwszej 10 najlepszych uczelni PWSZ w Polsce.
W Krośnie powstało kilka hal sportowych w tym ostatnia ma największą w regionie profesjonalna ściana wspinaczkowa. Ta w Jaśle ścianka to porażka dla małych dzieci i jest tam bardzo ciasno.
Dalej już mi się nie chce bo można tak wymieniać. Tragedię mamy w Jaśle dużo obiecują opowiadają a tak naprawdę od wyborów do wyborów. Rządzący nie mają planu i wizji dla poprawy życia mieszkańców. No może coś się ruszy z tą obwodnicą. Ale poza tym dożo się mówi a mało robi. A w Krośnie mało się mówi a bardzo dużo robi.
Tym mało optymistycznym akcentem Pozdr.
dziku
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 1 czerwca 2018, 21:05

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dziku »

Zapomniałem dodać o bardzo ważnym fakcie w Jaśle został wybudowany ośrodek sportów walki. Za to bardzo duży plus dla miasta żeby nie było no ale poza tym.... :mur:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Sugerujesz, coby w Jaśle wybudować lotnisko? :rotfl: A serio mówiąc, to próbujesz porównywać 2 zupełnie różne od siebie miasta, z których np. jedno było miastem wojewódzkim a drugie miastem powiatowym. Miasta o zupełnie inne strukturze społecznej, zupełnie innym przemyśle. Miasta, po prostu, kompletnie różne. Mówiąc wprost: nie masz pojęcia o czym piszesz!
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: T135 »

mamy najgorszego Burmistrza w historii... Maria Kurowska jak rządziła, to każdy ją wyśmiewał, ale jak się popatrzy z dłuższej perspektywy, to za jej kadencji miasto najwięcej zyskało.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Sugerujesz, coby w Jaśle wybudować lotnisko? :rotfl: A serio mówiąc, to próbujesz porównywać 2 zupełnie różne od siebie miasta, z których np. jedno było miastem wojewódzkim a drugie miastem powiatowym. Miasta o zupełnie inne strukturze społecznej, zupełnie innym przemyśle. Miasta, po prostu, kompletnie różne. Mówiąc wprost: nie masz pojęcia o czym piszesz!
I nie można zapomnieć, o zupełnie innej, jak widać, mentalności mieszkańców, którzy postawili na kompetencję zarządzających, a nie na partyjniactwo.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: Jozin.1 »

widać odpowiada im ciemnogród...
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Krosno rozwija się najlepiej na podkarpaciu...a gdzie Ja

Post autor: serjtankian »

oho bl0ndas założył sobie nowe konto :)
ODPOWIEDZ