Jaki kierunek lepszy?

Forum o Jasielskich szkołach
Yolo
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:28

Jaki kierunek lepszy?

Post autor: Yolo »

Witam. :P Chodzę do 3 gimnazjum i zacząłem się zastanawiać,jaką szkołę powinienem wybrać. :] Jestem osobą która interesuje się elektroniką,zwłaszcza komputerami,telefonami. :hyhy: Mam już kilka zawodów,które są bliskie moim zainteresowaniom:
1. Technik cyfrowych procesów graficznych-Ekonomik
2. Technik teleinformatyk-Chemik
3. Technik informatyk-ZST
Chodzi mi głównie oto,abyście doradzili mi,który zawód będzie dla mnie najbardziej korzystny,możliwie scharakteryzowali każdy z nich oraz czy znajdę łatwo pracę po ukończeniu szkoły. Możecie również podawać zawody o podobnym charakterze być może nie wiem o wszystkich w okolicy. :) Liczę głównie na opinie absolwentów tych szkół,bądź aktualnych uczniów. :D Chętnie poznam wasze zdanie :rotfl:
menua
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:34

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: menua »

Technik cyfrowych procesów graficznych jest w ekonomiku? widzę że sporo się pozmieniało od czasu kiedy tam chodziłam.. niestety nie potrafię doradzić który będzie najlepszy ale ten właśnie pierwszy brzmi bardzo dobrze i oryginalnie:)
SebaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2015, 02:54

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: SebaK »

Pierwsza szkoła jest według mnie najlepsza.
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: borsuk 1.8 »

Idz do budowlanki na murarza tynkarza akrobate
sebajedrzejczak
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2015, 11:24

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: sebajedrzejczak »

Jeśli interesujesz się telefonami i komputerami to myślę, że najlepszym wyborem będzie Technik informatyk-ZST. Możesz jeszcze pomyśleć o kierunku grafika komputerowa.
Kotletowy
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:08

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: Kotletowy »

Też uważam, że Technik informatyk-ZST jest najlepszą opcją
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: dragoness »

Zdecydowanie ZST :D
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: luc »

Jeśli interesujesz się telefonami i komputerami to myślę, że najlepszym wyborem będzie Technik informatyk-ZST. Możesz jeszcze pomyśleć o kierunku grafika komputerowa.
:rotfl: Umówmy się co do jednej rzeczy.Ze ślusarza i tokarza nie robi się artysty malarza tylko co najwyżej malarza pokojowego. I na identycznej zasadzie - nie rekrutuj grafików wśród ludzi typowo technicznych. No chyba,że będzie mieć ukryty talent.Inaczej skazujesz człowieka na całe życie pracy jako pomocnik ksero od klepania wizytówek.

Jaki kierunek/szkoła ? Obojętne. Jacy ci młodzi ludzie są naiwni (fakt - też taki byłem).Która szkoła nie ma znaczenia.Liczy się co umiesz,a dyplomem to sobie możesz w pracy... podetrzeć niestety. Może po pewnego rodzaju informatyce znajdziesz pracę w kraju,może nie - ale na pewno wszystko zależy od tego jak się uczysz,nie gdzie się uczysz. I od tego,czy twoje umiejętności są na tyle unikalne,że dostaniesz pracę bez żadnych znajomości itd.W żadnej szkole nauczyciele nie mają takiej łopatki czy innego cudownego narzędzia,żeby ci wiedzę do głowy włożyć. Wbijcie to sobie do głowy dzieciaki. Wbijcie to sobie do głowy.
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: karoluch25 »

Co jak co, ale w tych zawodach po samym technikum będzie ci trudno znaleźć pracę. Z tych szkół najlepszy byłby ekonomik ponieważ daje on najlepszy start jeśli chodzi o studia i dalszy rozwój. Kiedy jednak nie interesują cie studia to zostaje penie ZST.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: dragoness »

karoluch25 pisze:Co jak co, ale w tych zawodach po samym technikum będzie ci trudno znaleźć pracę. Z tych szkół najlepszy byłby ekonomik ponieważ daje on najlepszy start jeśli chodzi o studia i dalszy rozwój. Kiedy jednak nie interesują cie studia to zostaje penie ZST.
A to ciekawostka. Musze to przekazać moim studiującym absolwentom :rotfl: :rotfl: Mógłbyś rozwinąć temat, ze po ZST nie idzie się na studia? Bo ja mam inne informacje.
karoluch25
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 16:21

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: karoluch25 »

Nie ma co się oszukiwać, ale z reguły łatwiej się dostać na dobre studia po Ekonomiku niż po ZST. Wyniki matur z zeszłych lat choćby o tym świadczą. Oczywiście są również wyjątki które świadczą że po każdej szkole można dostać się nawet na najlepsze kierunki, ale to są wciąż wyjątki.
aniahaczyk
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 1 czerwca 2015, 16:05
Lokalizacja: Jaslo

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: aniahaczyk »

to wydaje sie byc fajne Technik teleinformatyk-Chemik
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: dragoness »

karoluch25 pisze:Nie ma co się oszukiwać, ale z reguły łatwiej się dostać na dobre studia po Ekonomiku niż po ZST. Wyniki matur z zeszłych lat choćby o tym świadczą. Oczywiście są również wyjątki które świadczą że po każdej szkole można dostać się nawet na najlepsze kierunki, ale to są wciąż wyjątki.
To może jeszcze statystyki ILU absolwentów przystępuje do matury? I o którym typie szkoły mówisz, bo my o TECHNIKUM.
maniekk166
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 22 lipca 2015, 14:10

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: maniekk166 »

Wybierz tą drugą opcję, czyli teleinformatyk, to na pewno bardziej rozległy kierunek. Możesz zainteresować się nowymi rzeczami, i wybrać tą drogę która cię bardziej zainteresuje.
marcelina_kusmier
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 sierpnia 2015, 00:19

Re: Jaki kierunek lepszy?

Post autor: marcelina_kusmier »

Moim zdaniem III opcja daje największe prawdopodobieństwo znalezienia pracy. Jednak to nie oznacza, że jest najlepsza. Równie dobrze, praca z pierwszego kierunku może być lepiej płatna, jednak to czy znajdzisz takową, będzie zależało tylko i wyłącznie od ciebie.
ODPOWIEDZ