W co warto inwestować?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

W co warto inwestować?

Postprzez MarlenaSana » 15 maja 2015, 11:33

W co Waszym zdaniem warto teraz inwestować? Lokaty, złoto, papiery wartościowe? Mam trochę pieniędzy i chce je zainwestować. Dlatego szukam jakiegoś pomysłu, jak? w co?
MarlenaSana
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Re: W co warto inwestować?

Postprzez aniia » 25 maja 2015, 15:43

Jeżeli jeszcze niczego nie znalazłaś to polecam inwestycje w nieruchomości. To chyba najlepsza opcja. Na pewno najbardziej stabilna xD Ja już od kilku lat wynajmuję dwa mieszkania przez biuro nieruchomości z Rzeszowa http://www.nieruchomosci-kat.pl/ i tak na prawdę nie widzę lepiej ;) Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby mieszkanie stało puste i nie zarabiało na siebie ;)
aniia
Początkujący
Początkujący

Postprzez kubik11 » 29 maja 2015, 23:27

Myślę, że warto zainwestować w lokaty :)
kubik11
Debiutant
Debiutant

Postprzez Margines » 2 czerwca 2015, 09:33

Ja właśnie słyszałem, że na lokatach już nie da się tak zarobić jak wcześniej. Teraz coś się mówi o jakiś funduszach inwestycyjnych.
Margines
Początkujący
Początkujący

Postprzez Margarytka » 3 czerwca 2015, 16:51

Myślę, że inwestycja w nieruchomości jest najlepsza ale i tak optymalną formą inwestycji jest inwestowanie w siebie ;) Zawsze to dzieciom powtarzam. I mimo że ksiązki i podręczniki sa bardzo drogie to wiem, że kupując im inwestuję w ich przyszłość. Zresztą można znaleźć tańsze w sieci np tu http://www.taniaksiazka.pl/puls-ziemi-2-zeszyt-cwiczen-do-geografii-jaworska-ewa-skomoroko-kamila-p-296928.html . Mając 3 dzieci oszczędnośći zrobione w taki sposób są naprawdę wymierne.
Margarytka
Debiutant
Debiutant

Postprzez luc » 4 czerwca 2015, 00:05

Wygląda na reklamę.

Nieruchomości ? Powodzenia.Przyjdzie kryzys czy kataster i cześć... Przyjdzie wojna - to samo. Niestety - nie mam takiej kasy,by było co inwestować.Ale powiem wam ludziska jedno: albo złoto czy coś w tym stylu jako ubezpieczenie na trudne czasy którą można w miarę łatwo zabrać ze sobą czy ukryć i inwestowanie w coś,na czym można niezależnie od wahań wartości tego czegoś zarobić (w tym w inny sposób niż sprzedaż tego czegoś).Jak i co - nie podpowiadam,nie wiem - wasza inwencja.

Z nieruchomości jeszcze ziemia jakoś potrafi się obronić (jeśli myśli się serio o rolnictwie),cała reszta przynajmniej u nas przecież NIE ZAROBI NA SIEBIE.W czasie wyżu demograficznego można było kupować mieszkania np. w Krakowie i spłacać je opłatami za wynajem od studentów.Ale to źródełko niebawem zacznie wysychać. A utrzymanie nawet pustostanu w dobrym stanie kosztuje.

Łopatologicznie,jak ktoś "długiego wywodu" nie rozumie: zamiast inwestować w rybę zainwestuj w wędkę. Uwierzcie,to na pewno jest świetna rada,i nie liczy się osoba ani to,że dostajecie ją za darmo.Sztuka bowiem w odróżnieniu prawdziwej wędki od marnej podróbki czy ryby.I w posiadaniu odpowiedniej sumy i wiedzy rzecz jasna.

PS: to powyżej to nie tylko marna reklama.Niestety ale edukacja szkolna w naszych szkołach nie spełnia swojej roli...
luc
VIP
VIP

Postprzez alka34 » 25 czerwca 2015, 13:32

Jestem zdania,że w złoto. Zawsze złoto było najbardziej pewnym sposobem na oszczędności. Obecnie również tak jest. Złoto możecie kupić w mennicach. Odsyłam do mennicy staropolskiej: http://www.mennicastaropolska.pl/ - można przejrzeć sobie tam obecne kursy złota. Złoto w tym momencie jest w okresie spadku tak wiec jest to najlepszy czas na zakup. Za to mamy praktycznie 100% pewność,że jego cena wzrośnie.Szczególnie patrząc sie na wzrost cen złota na przestrzeni ostatnich lat. Jest to o wiele bardziej pewne od inwestowania w naszej złotówce, która niestety ale do najbardziej pewnych walut nie należy.
alka34
Guru
Guru

Postprzez Infino » 25 czerwca 2015, 13:34

alka34 napisał(a):Jestem zdania,że w złoto. Zawsze złoto było najbardziej pewnym sposobem na oszczędności. Obecnie również tak jest. Złoto możecie kupić w mennicach. Odsyłam do mennicy staropolskiej: http://www.mennicastaropolska.pl/ - można przejrzeć sobie tam obecne kursy złota. Złoto w tym momencie jest w okresie spadku tak wiec jest to najlepszy czas na zakup. Za to mamy praktycznie 100% pewność,że jego cena wzrośnie.Szczególnie patrząc sie na wzrost cen złota na przestrzeni ostatnich lat. Jest to o wiele bardziej pewne od inwestowania w naszej złotówce, która niestety ale do najbardziej pewnych walut nie należy.

I co z takiej mennicy można sobie zakupić złoto? Ono tam leży, czy wysyłają do nas, na wskazany adres?
Infino
Guru
Guru

Postprzez malutka82 » 9 sierpnia 2015, 07:42

Postanowiłam zainwestować w mieszkanie. No cóż człowiek coraz starszy, czas na wymianę urządzeń AGD i na remont. Na stronie electro.pl wybrałam już kuchenkę i lodówkę pod zabudowę. Do łazienki nowa pralka. Zastanawiam się jeszcze nad zmywarką, ale czy dwojga ludzi to ma sens?
malutka82
Bywalec
Bywalec

Postprzez CYNGIEL » 9 sierpnia 2015, 09:30

Mam ten sam problem,czy jest sens kupować zmywarkę dla dwojga. :niepewny:
CYNGIEL
VIP
VIP

Postprzez kamel222 » 29 sierpnia 2015, 23:36

ja wynajmuje mieszkania studentom, mieszkam koło AGH, kupiłem więc dwa mieszkania wyposażyłem i trzepie pieniądze. Urządzałem tanio, używane meble itd jedynie AGD zamawiałem z avans.pl, odbijam sie od dna kretyty same się płacą a i na czysto wychodze fajne pieniądze
kamel222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez x_n » 14 września 2015, 15:04

Chciałbym się kogoś zapytać, czy opłaciła się inestycja w reklamę internetową? Jaki był zwrot w stosunku do zainwestowanych pieniędzy?
x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez furman » 15 września 2015, 16:04

x_n napisał(a):Chciałbym się kogoś zapytać, czy opłaciła się inestycja w reklamę internetową? Jaki był zwrot w stosunku do zainwestowanych pieniędzy?

Reklama internetowa to dosyć szerokie pojęcie. SEO/SEM. Tak naprawdę nie ma takiej kwoty która nie można wydać, wykorzystać.
Poczytaj sobie w pierwszej kolejności o content marketingu. To świeży ale perspektywiczny trend. Bezpieczny. To się opłaca w perspektywie czasu. Wymierne korzyści przynosi również google adwords. O wycenę możesz zapytać chociażby tutaj: http://panet.pl/reklama_adwords
furman
Guru
Guru

Postprzez alka34 » 15 września 2015, 16:05

furman napisał(a):
x_n napisał(a):Chciałbym się kogoś zapytać, czy opłaciła się inestycja w reklamę internetową? Jaki był zwrot w stosunku do zainwestowanych pieniędzy?

Reklama internetowa to dosyć szerokie pojęcie. SEO/SEM. Tak naprawdę nie ma takiej kwoty która nie można wydać, wykorzystać.
Poczytaj sobie w pierwszej kolejności o content marketingu. To świeży ale perspektywiczny trend. Bezpieczny. To się opłaca w perspektywie czasu. Wymierne korzyści przynosi również google adwords. O wycenę możesz zapytać chociażby tutaj: http://panet.pl/reklama_adwords

Sama sie nad tym zastanawiałam.
alka34
Guru
Guru

Postprzez Amfitryta » 15 września 2015, 18:16

CYNGIEL napisał(a):Mam ten sam problem,czy jest sens kupować zmywarkę dla dwojga. :niepewny:

jest sens, tzn. jej posiadanie z pewnością rozleniwia :oczami: bardzo dobre rozwiązanie dla wygodnickich.
No i naczynia super domyte ze wszystkich stron :)
Amfitryta
Weteran
Weteran

Następna strona

Powrót do Wolna strefa