Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
Piotr345
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2015, 12:05

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Piotr345 »

A no właśnie, ona się nie rozleci bo masz nieszczelności na układzie dolotowym albo wydechowym i dlatego słychać turbo. Jedź to prawdziwego mechanika, który sprawdzi ci uszczelnienie i gitara. A turbo jak by piszczało samo z siebie to już by się rozleciało bo to delikatne urządzenie a ty na tym jeździsz to problem leży gdzie indziej. Wyjaśniliśmy kwestie twojego samochodu :P Jedź do Mielca z turbiną to potwierdzą moje słowa. Proponuję ci bardzo dobry zakład RegMex - Plus na ul. Usługowej 10. Oni od 20 lat robią turbiny i są w tym bardzo dobrzy. U nich możesz też auto zostawić.

Jak ci turbo świszczy i nic z tym nie robisz a potem się rozleci jak piszesz to nikt w tym kraju nie da ci takiej gwarancji i będziesz musiał zrobić na własny koszt więc się zastanów i jedź do mielca tam gdzie napisałem bo w mielcu też jest sporo zakładów które z mniejszym lub większym skutkiem naprawiają te turbiny. Tak to już z tym jest a jak cię stać to najlepiej kup w salonie za kilka tysi nową i w tedy może będziesz miał pewność , że jest sprawna i jak gwiżdże to nie turbo tylko gdzie indziej jest problem.

Pozdrawiam nara :cwaniak:
Margines
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 grudnia 2014, 11:50

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Margines »

Moim zdaniem warto jest regenerować turbosprężarki. Ostatnio od kumpla słyszałem pozytywne opinie na temat jakiegoś Seriwsu Bosha. Mówił, że sprawdzili mu za darmo a i później sama regeneracja nie była zbytnio droga. Coś tam się stało z wirnikami. Podobno jest mnóstwo tych serwisów w całej Polsce.
mechanik
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 8 maja 2015, 08:20

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: mechanik »

Serwis Boscha to największe dziadostwo na Polskim rynku takie jest moje zdanie z doświadczenia. Wcale nie są tani, zarabiają nie tylko na usłudze ale i na częściach tj. na turbinach , które biorą od firm regenerujących bo sami przecież nie zajmują się regeneracją tylko są pośrednikami tak jak inter cars. Koszt regeneracji turbiny u nich jest zdecydowanie droższy jak gdzie indziej zadzwoń i popytaj to będziesz wiedział jak jest.
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Joziiin »

witoldek pisze:Sprawdź turbojet jeśli chodzi o regenerację/naprawę to nie maja sobie równych :)
tiaaaaaaaaaaa, a to zapewne wpis konkurencji...

"Re: Regeneracja turbosprężarek we Wrocławiu - jaki warsztat?
29 Gru 2013, 21:14

Osobiście miałem do czynienia z dwoma warsztatami, gdzie oddawałem turbo do regeneracji:

"Turbo Serwis" - Klimasa 4 oraz "Turbo Jet" Piękna 78 przy czym do Turbo Serwisu pojechałem po tym gdy w "Turbo Jet" nie podjęli się naprawy turbosprężarki w moim samochodzie. Powiedzieli, że nie są w stanie jej naprawić, nie wiem czemu....

W "Turbo Serwisie" naprawili i działa po dziś dzień więc ten zakład mogę polecić.
Jurek404
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 lipca 2015, 19:14

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Jurek404 »

no można do Wrocławia hehe, ale po co skoro na miejscu tu w JAŚLE mamy! Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z efektów pracy firmy SANKO. Szybko, merytorycznie i uprzejmie. Polecam bo moim zdaniem warto. Największe Plusy: Dokument potwierdzający naprawę i gwarancja, bardzo szybko przeprowadzona naprawa, dobrze wyposażone stanowiska pracy, przygotowanie i atrakcyjna cena. Dodatkowo po regeneracji jest możliwość obejrzenia sobie jakie były zniszczenia i fachowa obsługa w kwestii naprawy i informacji. Wspomnę jeszcze, że zanim zdecydowałem się oddać turbinę do regeneracji zaniosłem ją najpierw do diagnozy, która była szybka i rzeczowa, a co najważniejsze - za darmo. W dzisiejszych czasach to się na prawdę ceni! Bardzo fachowa obsługa, brak ukrytych kosztów, pełne wyjaśnienie za co się płaci! Od naprawy zrobione 15 tys. Nic nie cienkie, nie świszczy, ideał!
Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 23:46
Lokalizacja: JASŁO

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: lukasz6263 »

Tak jak ktoś pisał wcześniej w Jaśle są pośrednicy którzy przyjmują turbosprężarki i wysyłają do innych firm np Mielec itp, osobiście miałem kontakt z Panem który ma firmę w Jaśle zajmującą się regeneracją, (chciał naprawić samochód) i z rozmowy wynikło, że nie ma on za bardzo pojęcia o mechanice.
Jeżeli ktoś decyduje się na regeneracje turbiny polecam przedzwonić do większych firm, chodź i tam też zdarzają się przypadki reklamacji turbiny.
Czasami lepiej kupić używkę :D
malren1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 18:36

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: malren1 »

rjarek pisze:
malren1 pisze:Ten jasielski zakład na Szopena to raczej nie polecam.Malo solidny i sprawia wrażenie braku doświadczenia
A skąd Ty niby o tym wiesz? Jesteś z Jasła i od razu gnoisz firmę która niedawno powstała na naszym terenie? Nie ma takich którzy wszystko wiedzą od razu. Nawet jak są jakieś niedoskonałości to na pewno dojdą do wprawy. Nie oceniaj nikogo na wyrost. Niuniu...
Dlaczego od razu "gnoisz" ?- padło pytanie więc dzielę się doświadczeniem o tej firmie. Skąd taka agresja z twojej strony.Wyluzuj.W końcu forum jest po to by poznawać opinie i pomagać sobie. Ja nie polecam ze względu na przeciąganie w czasie a w końcu i tak trzeba było oddać gdzie indziej bo nie poradził sobie.Tyle na ten temat...niuniu ;)
Hanss
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2015, 14:46

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Hanss »

Myślę, że używane są dobre - są niedrogi i często w dobrym stanie. Można takie znaleźć na omoto.pl - kupuję tam i jestem zadowolony.
NEFFAR
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 28 listopada 2011, 18:09

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: NEFFAR »

ja samochód zawiozłem do trans-wiertu tam goscie wysyłaja turbo do krosna, nie wiem do jakiej firmy musze popatrzyc na faturę, ale narazie smiga bez zadnej róznicy w mocy,narazie jestem zadowlony
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Mars1024 »

Jest w Krośnie Firma co ROBI TO OD RĘKI >>>>> WYMONTUJĄ >>>>REGENERUJĄ I MONTUJĄ >>>mój znajomy TO ROBIŁ I to koszt 900 zł. JEST BARDZO ZADOWOLONY :ok:
Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 23:46
Lokalizacja: JASŁO

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: lukasz6263 »

Dwa tygodnie temu zawoziłem swoją turbinę do Mielca koszt 650zł kpl regeneracja, zrobione na miejscu, czekałem ok 5h.
Zrobiłem już nas niej 2tysie i narazie dmucha.
Jurek404
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 lipca 2015, 19:14

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Jurek404 »

wypraszam sobie jakieś głupie insynuacje, ze jestem jakiś podstawiony! regenerowałem u tego pana turbine, chodzi bez zarzutu, byłem u niego na warsztacie bo mnie zaprosił, chciałem żeby mi wyjaśnił co i jak, wypowiadał się rzeczowo i merytorycznie ze znajomością tematu! maszyny są widziałem na własne oczy, i co z tego, że na swojej stronie ma podobno inne zdjęcia (nie wchodziłem na te strone), przecież nie on je dodawał tylko firma której zlecił projektowanie strony. Moim zdaniem ten atak to zwykła zazdrość i hejt. Mi zregenerował za 600 zł, przywiozłem w południe i wieczorem odebrałem, i po co regenerować w Mielcu za 650 a koszty dojazdu w obie strony i strata czasu na czekanie! ja z czystym sumieniem polecam Sanko z Jasła
koleś12
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 5 października 2015, 11:22

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: koleś12 »

Turbinka zregenerowana jak trzeba, 5 tyś km zrobione i auto chodzi jak marzenie. Polecam SANKO z Jasła w 100%
Awatar użytkownika
Filemon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 13:36

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Filemon »

Też miałem swego czasu niemiłą przygodę z turbosprężarką. Przestała ona praktycznie wcale działać na niższych obrotach - dopiero po przekroczeniu 3 tys zaczynało się coś dziać. Akurat byłem wtedy w Trójmieście, gdzie znalazłem AMSerwis. Zajmują się tam tylko turbinami, więc oddałem auto. Diagnoza - konieczność regeneracji turbiny. Zostawiłem auto na jeden dzień i kolejnego było już do odbioru. Powiem szczerze że byłem zdziwiony, bo wszystko działało od razu tak jak należy i od tamtej pory jeżdżę bez żadnych problemów.
Konrad Walczak
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:12

Re: Regeneracja turbosprężarek Jasło i okolice - czy warto

Post autor: Konrad Walczak »

Tylko Tarnów
ODPOWIEDZ