Piłka w Jaśle

Wszystko na temat piłki nożnej. Mecze, wyniki itp.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Piłka w Jaśle

Post autor: _WHISKEY_ »

Pytanie. Warto w Jaśle inwestować w piłkarskie szkolenie dzieci/młodzieży ?
Mieliśmy wiele zdolnych roczników, sztandarowym był ten, który wygrywał turnieje w Polsce i za granicą. Kumaci wiedzą o jaki rocznik idzie.
Dzisiaj z tego mamy wielkie nic, co zdolniejsi wyjechali do większych ośrodków piłkarskich, niektórych zatrzymały kontuzje inni wybrali szkołę.
Kasa i wysiłki działaczy klubu poszły na marne, a byli oczkiem w głowie ówczesnego Zarządu Klubu.

Warto wydawać ciężki grosz na młodzież, szkoląc chłopaków innym, bogatszym miastom/drużynom czy może lepiej zainwestować w seniorów ?
Jak to jest, że gramy z wsiami i ich stać na III ligę, a nas nie ?
Może trzeba zmienić strategię w tym wszystkim bo mnie wkuuurwia wydawanie pieniędzy na szkolenie grajków, którzy wyjeżdżają i Czarni nic z tego nie mają.
I jeszcze wsparcie miasta.... żenada.
landa
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 257
Rejestracja: 12 października 2015, 09:16

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: landa »

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=8571
http://mosirkrosno.pl/obiekty.html
http://www.krosnocity.pl/index.php/aktu ... arcie.html

Tylko w tych 3 linkach zobrazowane jest podejście władz miasta Krosna do sportu w tym piłki nożnej.O czym w ogóle mówimy?W tej chwili nie warto inwestować w dzieciaki bo i tak nie maja gdzie w Jaśle trenować.7 grup AP tłoczących się na jednym boisku MOSiR.5 grup Czarnych na ruinie przy Śniadeckich,czy grupy UKS 6 na boisku przy Sportowej.Coraz młodsi z tych grup uciekają do Krosna jak choćby ostatnio chłopak z AP 2004 r.Firmy wolą sponsorować i współtworzyć szkółki poza Jasłem jak choćby w Wojaszówce-dzieciaki z 2005r .Chłopcy z Jasła grają w Krośnie,Rzeszowie,Mielcu,Tarnobrzegu bo tam maja zapewnione profesjonalne warunki do treningów.W Jaśle buduje się halę do sportów walki i jest to najpilniejsza inwestycja sportowa dla miasta Jasła,z budżetu miasta przeznacza się ogromne w porównaniu z innymi ośrodkami dotacje do funkcjonowania kilku klubów judo,karate,kick boxing,narciarstwo a nie ma bieżni lekkoatletycznej czy boiska ze sztuczną nawierzchnią ogólnie dostępną dla wszystkich mieszkańców.To obrazuje kierunek rozwoju sportowego miasta Jasła.
Co do samych Czarnych to okres lat 2008-2012 został przespany bo środki jakie płynęły z UM,Starostwa,Gamratu,p.Bazana,p.Węgrzyna nie zostały spożytkowane w sposób właściwy.Mając ponad 400 000 zł.rocznie,potęzne wsparcie w mieście i powiecie w postaci p.Lechowskiego,p.Burmistrz Kurowskiej,wielu prywatnych sponsorów jak pan Bazan, nie można było nie zapewnić sobie mocnej 3 ligii w czołówce tabeli na okres kilku lat.Skończyło się tak że nadeszła zmiana władzy w mieście,starostwie,został sprzedany Gamrat i w klubie pozostał p.Bazan ,który porwał sie sam jeden z tzw.motyka na księżyc. Zrealizował swoje i jasielskich kibiców piłki nożnej marzenie o występach gdzieś wyżej niz liga pszenno-buraczana,ale na jak długo?Jakie wsparcie otrzymał? ?Od kilku lat nie ma juz p.Bazana,Gamratu,p.Węgrzyna,nie ma kasy z Starostwa a z roku na rok dotacje dla Czarnych są coraz niższe i coraz więcej głosów ludzi związanych ze sportem że i tak za dużo.No tak ma to sens,bo jeśli Czarnych nie będzie to spory kawałek tortu w postaci konkretnej sumy dotacji do ugryzienia będzie można rozdysponować na inne kluby sportowe i dalej zabawa w wielki sport w kilku klubach trwać będzie w najlepsze a ty kibicu jak chcesz to popatrz sobie w telewizor na siatkówkę,koszykówkę,hokej czy piłkę nożną gdzie na trybunach zasiadają tysiące osób,jak graja tam gdzie sie dało cos zrobić jak choćby w Rzeszowie,Sanoku,Krosnie czy Niecieczy.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: lato »

Dobrze piszecie tylko Kogo poza grupą szaleńców nie mających finansowego wpływu na jej rozwój, tak naprawdę interesuje jeszcze piłka w Jaśle?
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: zimny11 »

za niedlugo w jasle nie bedzie pilki
czarni-fan 1910
VIP
VIP
Posty: 1446
Rejestracja: 30 października 2011, 20:13

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: czarni-fan 1910 »

Predzej nie bedzie wladz w ratuszu ktorzy nie sa za tym klubem i za pilka niz Czarnych.Byl Bedzie Jest Jasielski JKS.Jak bedziemy myslec pesymistycznie to nic nie bedzie.Trzeba myslec pozytywnie i walczyc z przeciwnosciami ;) .
Ofdawer
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2016, 21:27

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: Ofdawer »

Pewnie że warto
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: _WHISKEY_ »

lato pisze:Dobrze piszecie tylko Kogo poza grupą szaleńców nie mających finansowego wpływu na jej rozwój, tak naprawdę interesuje jeszcze piłka w Jaśle?
Ja myślę, że interesuje, tylko że na badylankę ludzie nie chcą chodzić i generalnie są rozgoryczeni wynikami.
Jestem pewien, że gdyby jakakolwiek sekcja gier zespołowych zaczęła odnosić sukcesy i liczyć się na ogólnopolskiej arenie, nieważne czy siatkówka czy piłka nożna na widowni byłby komplet. (inne sekcje w tym biednym mieście nie mają miejsca z racji braku infrastruktury - dzięki za kurwidołek zwany halą MOSiR burmistrzowie, radni, i inni święci).
Ludzie pragną sportu, emocji i promocji, żeby wziąć w poniedziałek ogólnopolską gazetę i przeczytać o drużynie ze swojego miasta, ale wymagają jakiegoś poziomu, a wiadomo, że za "poziom" trzeba zapłacić.
I prawda jest taka, że dla kibica liczy się wyłącznie dyscyplina zespołowa, gdzie można wspólnie pokibicować, identyfikować się z drużyną, miastem, możemy być potęgą sportów walki, dla miasta to promocja żadna, dla kibica podnieta wątpliwa, chyba, że dla rodziców i trenerów, piszę to bez złośliwości i życzę im jak najlepiej, tak jak każdemu jasielskiemu sportowcowi.
Pytanie zadałem trochę prowokacyjnie, bo wiadomo, że trzeba szkolić swoich chociaż najlepsi wyjadą to może mimo wszystko ktoś zostanie?
Czy nie lepiej nieco więcej wydać na seniorów bo w V lidze ten klub zdechnie.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: Winetou »

Święte słowa panie WHISKEY.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: lato »

Jurku,jeśli nie było chętnych na konkretne wsparcie i zaistnienie w 3 lidze Czarnych Jasło to czego ty oczekujesz teraz czy w przyszłości?Kto ma wydać więcej na seniorów?w mieście o seniorach nikt słyszeć nie chce,awans do 4 ligii traktowany byłby jako zło, no to nie rozumiem ?Wkrótce miejmy nadzieje ze Karpaty będą grac w 1 lidze a Jasło może zostanie do Krosna z czasem przyłączone to będziemy mieć SPORT przez duże,, S,, .Wróciłem ze sparingu mojego młodego z Beniaminkiem i UKS 9 Siedlce w Krośnie.Popatrzyłem na obiekt gdzie rozgrywano sparing,porozmawiałem z ludźmi z Krosna na temat piłki nożnej w ich mieście i cóż...,zostało mi jedno wielkie poczucie WSTYDU I ZWYKŁEJ LUDZKIEJ ZAZDROŚCI.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: _WHISKEY_ »

Piotrze, dla Ciebie szacun.
Gdyby więcej było takich zaangażowanych i oddanych sprawie ludzi, nie gralibyśmy dzisiaj w badylance tłumiąc długi.
okisek
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 22 marca 2016, 17:53

Re: Piłka w Jaśle

Post autor: okisek »

fajnie ze jest ktos kto w to gra, mam zamiar rowniesz pograc
ODPOWIEDZ