Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6275
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Taaak.... Tekst typu "nie posiadasz chyba umiejętności czytania ze zrozumieniem" jest tak banalny, że możesz sobie go darować, bo na mnie i tak to nie działa. A teraz spróbuj odpowiedzieć na zadane ci pytanie. Potrafisz?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Joziiiin »

No proszę , i król pektyny Edmund Karol zaorał chłopczynę w bluzie z wilkiem..... :hyhy:
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

narodowy pisze:
Sun Tzu pisze:Chłopczyku! Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko skup się nad odpowiedzią na pytanie: Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku? Przypomnę ci, że wcześnie napisałeś: Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie. Więc są dwie możliwości: 1. albo ludzie, którzy w maju 1946 roku w imieniu Okręgu Lublin WiN podjęli decyzję o wspólnej akcji z UPA byli niespełna rozumu; 2. twoja wiedza jest na poziomie kompromitującym. Które wybierasz?
:) nie posiadasz chyba umiejętności czytania ze zrozumieniem
Sun Tzu pisze:Taaak.... Tekst typu "nie posiadasz chyba umiejętności czytania ze zrozumieniem" jest tak banalny, że możesz sobie go darować, bo na mnie i tak to nie działa. A teraz spróbuj odpowiedzieć na zadane ci pytanie. Potrafisz?
1. Nie jestem jakimś szczególnym "fanem" sposobu działalności AK(Burza itp.).
2. Czy AK hołduje Banderowcom i uznaje ich za formacje "równą sobie"? Jeśli jedno z drugim powiązałeś to:
a) jesteś ignorantem,
b) masz nie do końca dobrze w głowie
c) szukasz czegoś, żeby się przyczepić
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: gara »

Joziiiin pisze:No proszę , i król pektyny Edmund Karol zaorał chłopczynę w bluzie z wilkiem..... :hyhy:
Masz coś do ludzi, którzy hołdują (nawet przez taką błahostkę jak ubiór) bohaterom naszych czasów - Żołnierzom Wyklętym?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Joziiiin »

śmiać mi się z nich chce.....a co ?
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: gara »

z jakiego powodu?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Joziiiin »

pisałem już o tym w wątku o MW....nie zmieniłem zdania.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: gara »

Powtórz.


Oddawanie hołdu Żolnierzom Wyklętym to coś złego według Ciebie (albo śmiesznego?)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6275
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Nie sądzę, by wszyscy, których zbiorowo określa się mianem Żołnierzy Wyklętych, zasługiwali na hołd...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: gara »

Sun Tzu pisze:Taaak... Nie sądzę, by wszyscy, których zbiorowo określa się mianem Żołnierzy Wyklętych, zasługiwali na hołd...
Nie można uogólniać również w drugą stronę.

TO, że w Solidarności byli Bolkowie nie znaczy, że ten ruch był zły.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6275
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Jak wszędzie byli tacy, którym należy oddawać hołd i byli tacy, których należało postawić przed plutonem egzekucyjnym. Więc może nie należałoby też bezkrytycznie uznawać, że każdy, kto walczył z komunistami jest od razu godnym czci bohaterem.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: gara »

Czyli rozumiem, że noszenie koszulki jest równoznaczne z tym, że oddaje się hołd również tym, którzy zapisali się na kartach historii czymś nagannym? Pokrętna logika.

Równie dobrze możemy odrzucić identyfikację z każdą grupą społeczną, bo zawsze znajdą się tam czarne owce.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6275
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Czyli rozumiem, że noszenie koszulki jest równoznaczne z tym, że oddaje się hołd również tym, którzy zapisali się na kartach historii czymś nagannym? Pokrętna logika.
Taaak... Czyli rozumiem, że noszenie koszulki jest równoznaczne z tym, że się nie oddaje hołdu tym, którzy na kartach historii zapisali się czymś nagannym? Rzeczywiście, pokrętna logika...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Mosznicki »

gara pisze:
Joziiiin pisze:No proszę , i król pektyny Edmund Karol zaorał chłopczynę w bluzie z wilkiem..... :hyhy:
Masz coś do ludzi, którzy hołdują (nawet przez taką błahostkę jak ubiór) bohaterom naszych czasów - Żołnierzom Wyklętym?
Gdyby ich rodziny doznały z rąk owych żołnierzy krzywd, to pewnie nie byliby postrzegani przez nich jako bohaterowie. Na Podlasiu różnie bywało. Poczytaj o tym w znienawidzonych przez siebie źródłach. Dobrze mieć kompleksowy ogląd problemu.
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

Mosznicki pisze:
gara pisze:
Joziiiin pisze:No proszę , i król pektyny Edmund Karol zaorał chłopczynę w bluzie z wilkiem..... :hyhy:
Masz coś do ludzi, którzy hołdują (nawet przez taką błahostkę jak ubiór) bohaterom naszych czasów - Żołnierzom Wyklętym?
Gdyby ich rodziny doznały z rąk owych żołnierzy krzywd, to pewnie nie byliby postrzegani przez nich jako bohaterowie. Na Podlasiu różnie bywało. Poczytaj o tym w znienawidzonych przez siebie źródłach. Dobrze mieć kompleksowy ogląd problemu.
Polecam komunistyczną propagandę, bardzo "wiarygodne".
ODPOWIEDZ