Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: michalpodroznik »

@leticja

Zastanów się, gdzie będziesz chciała jeździć tym rowerem, czy tylko po mieście. Jeśli zdecydujesz się np. na wycieczki rowerowe poza miasto, to bardziej odpowiedni będzie rower trekkingowy, między innymi na większą ilość biegów na przerzutce zarówno tylnej jak i na przedniej. Rowery miejskie (holenderki) z reguły mają przekładnie 3-biegowe w tylnej piaście, a tak mała ilość biegów może być w pewnych przypadkach niewystarczająca i holenderka będzie niewygodna do jazdy. Pamiętaj, że Holandia to kraj płaski, a Podkarpacie to jednak teren wyżynno-górzysty (pogórzański) i rower typu trekk na nasze tereny jest bardziej odpowiedni. Dobre sprawdzone, solidne rowery produkuje nasz Kross, a z zagranicznych budżetowych marek można polecić np. Unibike.
klemaj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 9 sierpnia 2015, 08:58

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: klemaj »

W przypadku miejskich rowerów mogę polecić Gazelle - jest to holenderski producent rówerów. Bardzo popularny w tym kraju.
Jeżeli chodzi o niemieckie, to mogą to być np Diamant. Ich rowery są wykonane bez zastrzeżeń pod względem jakości. Może nie są najtańsze, ale sprawi sporo frajdy.
Tutaj masz trochę więcej informacji na temat tego sprzętu: http://www.dobrerowery.pl/blog/rowery-d ... -z-niemiec
Awatar użytkownika
Joanna_M
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 18 czerwca 2015, 09:30

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Joanna_M »

oo, sama muszę sobie jakiś sprawić, więc poczytam Wasze rady :D
halla
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 25 lutego 2016, 12:06

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: halla »

Jak dla mnie miejski jest najlepszy!
teonathr
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2016, 21:30

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: teonathr »

Rower dla kobiety powinien przede wszystkim nie być zbyt duży. Dla Pań poniżej 170cm nie kupować rowera z kołami 28 calowymi tylko mniejszymi 27.5 (w miarę nowy standard) oraz klasyczne 26 cali.
Pirania
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwietnia 2016, 13:10

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Pirania »

Ja bardzo często jeżdżę po górach więc tym razem zainwestowałam w porządny rower górski scott
skarolina
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2015, 21:25

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: skarolina »

Ja mam rower w stylu holenderskim. Ładnie się prezentuję i świetnie się sprawdza, polecam.
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Zynek6 »

Jakiś bez siodełka...
Awatar użytkownika
Zynek6
VIP
VIP
Posty: 530
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 21:33

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Zynek6 »

ronisia pisze:polecam rowery Romet, wszyscy w rodzinie takie mamy (ja, mąż i dzieci) i każdy jeden bardzo bardzo dobry, chodzą lekko, są stabilne, bezpieczne, rurki grube, no widać, że to solidne maszyny. Z resztą firma tyle lat na rynku i dalej moim zdaniem nie ma sobie równych.
Romet to teraz China
Toksana
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 16:30

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Toksana »

Marzy mi się taka mietowa damka z koszykiem tylko nie wiem gdzie ją dostanę
baska
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 marca 2016, 20:31

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: baska »

Ja nie dawno sprawiłam sobie nowy rower - w stylu holenderskim. Super się sprawdza, fajnie się na nim jeździ no i ładnie się prezentuję.
Schwalbe
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 15 marca 2007, 22:09
Lokalizacja: Jasło

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Schwalbe »

Romet, Arkus, Giant, Unibike, Merida itp. to tylko rama, żeby pękła to trzeba być zdolnym, albo uszkodzić mechanicznie, ale wtedy żadna gwarancja nie pomoże. 90% to osprzęt i poszczególne modele, bardziej lub mniej udane poszczególnych producentów(hamulców, przerzutek, napędu, manetek itp). Kupując rower, kupujesz kombinacje wielu podzespołów. Trzeba kupić(jak zawsze) w najlepszej relacji jakość/cena. W jakiej półce cenowej będziecie się obracać zależy od przeznaczenia roweru i najważniejsze- sposobu jego użytkowania. Najpierw rodzaj: miejski, górski lub mieszany coś zbliżonego do roweru trekingowego(tutaj na razie nie myślimy o cenach, tylko gdzie będzie użytkowany). Każdego rodzaju można używać naprzemiennie, w innym miejscu przeznaczenia, ale po co się mordować w terenie na holendrze... Jeżeli rower ma być wygodny, a teren użytkowania równy, oraz nie będziemy go targali codziennie na 4-te piętro to wybór jest spory i nic nas tak naprawdę nie ogranicza co do ogólnego kształtu. Następnie w pewnej puli rowerów np. miejskich szukamy roweru, który będzie pasował do naszego trybu użytkowania. Są rowery rekreacyjne(np. raz w tygodniu po 10 km max) a są rowery, odpowiednio droższe do codziennego intensywnego użytkowania(wykonane solidniej, z lepszych materiałów o wyższej wytrzymałości). Często ludzie kupują rower najtańszy, haratają go codziennie 20km bo dojeżdżają do pracy, a potem dziw bo napędu nie ma po jednym sezonie. Każda marka ma w swojej gamie rowery rekreacyjne(zwykle te najtańsze) i coś droższego zależnie od wymagań użytkownika. Coraz częściej można się też spotkać z rowerami sprowadzanymi, tutaj ciekawa opcja bo często(ale też nie zawsze) te rowery były regularnie serwisowane i ich stopień zużycia może być niewielki w stosunku do proponowanej ceny, ale tutaj jak z samochodem, radziłbym pojechać z kimś, kto się orientuje w temacie bo tak jak przypadku samochodu, chociaż ceny części są niższe, będziemy musieli do biznesu sporo dołożyć.
point
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2016, 20:19

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: point »

Wszystko zalezy od odleglosci i trasy
Piksel4
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 2 września 2016, 16:34

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: Piksel4 »

Ja wybrałam holenderkę i jestem zachwycona. Piękny rower i bardzo wygodnie się na nim jeździ po mieście... Naprawdę warto :)
magda86
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 19:34

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Post autor: magda86 »

polecam rowery Rometu
ODPOWIEDZ