Tragedia samolotu

O wszystkim, czyli o niczym...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Tragedia samolotu

Post autor: piotrek »

T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Tragedia samolotu

Post autor: T135 »

Zobaczymy co będą mówić przeciwnicy ekshumacji, gdy okaże się, że w trumnachła są zamienione...czy nadal będą tak krytykować ekshumacje...
Jestem pewien, że w minimum 50% pochowanych, szczątki są "pomieszane". Może się mylę, oby..Co du BULa ciekaw jestem kiedy trafi przed Sąd za ProCivili.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Joziiiin »

Trafi tak samo jak Kaczor za Telegraf :hyhy:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Tragedia samolotu

Post autor: T135 »

Trwa ekshumacja śp. Stanisława Zająca na cmentarzu w Jaśle

http://rzeszow.onet.pl/ekshumacja-zwlok ... ej/dhgl9sv

PS.mój post z przed paru miesięcy się potwierdza, skandaliczna zamiana ciał, czy sytuacje jak dwie głowy i trzy nogi w jednej trumnie... czy 7 osób w jednej trumnie..

Przypomnę słowa Ewy Kopacz "Każdy nawet najmniejszy skrawek został przebadany genetycznie" ;) i ona ma czelność kogokolwiek o coś krytykować i pouczać.. na jej miejscu spaliłbym się ze wstydu.
Konrad Walczak
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:12

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Konrad Walczak »

(*)
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

o aktualnych prowadzonych czynnościach:

Publikacje „Gazety Wyborczej” na temat Smoleńska to „ruski montaż” – mówi w Poranku WNET Marcin Wikło [VIDEO]
http://wnet.fm/2018/02/20/publikacje-ga ... klo-video/
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

KChT 054 - Smoleńsk z perspektywy urzędnika państwowego.
https://www.youtube.com/watch?v=s3rHGeAT2AY

KChT 081 - Smoleńsk raz jeszcze.
https://www.youtube.com/watch?v=8xvvmjEkIq0

tagi: Piotr Wroński
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

A.Macierewicz o filmiku PO, strach strach 13.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=vhKB1yvngMQ

dragoness; wiele rzeczy o których pisałaś w innym wątku
jest w tej rozmowie wyjaśnione. Proponuję o "Smoleńsku" pisać w tym temacie,
łatwiej wtedy znaleźć odpowiednie informacje i prześledzić tok postępowania, np jak państwo polskie prowadziło działania w tej sprawie.
Tzw raport techniczny ma się ukazać, a Macierewicz mówi że nie narzuca jakiegoś sztywnego terminu, bo to jest uzależnione od badań.
Czyli to co ja pisałem ;) Ponadto nie wiem czy zdajemy sobie sprawę ale tzw "raport techniczny" - jest takim unikiem, wymuszonym działaniem,
bo prawdopodobnie coś trzeba dać, a grubszych badań nie ma. To jest dla mnie logiczne. Zlecone badania mają być wykonane rzetelnie
i jeśli placówki, którym je zlecono mówią że muszą potrwać - to muszę potrwać.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Nekropolityki ciąg dalszy http://natemat.pl/234009,pawel-deresz-p ... w-kwietniu
Paweł Deresz przegrał z prokuraturą. Wykopią zwłoki jego żony mimo sprzeciwu rodziny i nie czekając na wyrok TK
http://natemat.pl/234009,pawel-deresz-p ... w-kwietniu

Prokuratura wbrew woli rodziny Jolanty Szymanek-Deresz i bez oglądania się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego zamierza jeszcze w kwietniu ekshumować zwłoki posłanki, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. – Odniosłem wrażenie, że prokuratorzy nie liczą się zupełnie ze zdaniem tego Trybunału – twierdzi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Paweł Deresz.

Paweł Deresz od początku jest przekonany, że pochował zwłoki swojej żony i nie potrzebuje żadnej ekshumacji, żeby się w tym utwierdzić. – Pokazano mi 50 zdjęć, na pięciu były zwłoki mojej żony. W prosektorium razem z siostrą żony jednoznacznie ustaliliśmy, że to są zwłoki mojej żony. Więc ja jestem pewien, kto leży w grobie mojej żony. Mam prawo do tego, by domagać się, by ciało mojej żony spoczywało w spokoju – podkreśla Paweł Deresz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Mimo to prokuratorzy domagają się ekshumacji w ramach toczącego się śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego tupolewa. – Poinformowali mnie, że ich śledztwo potrwa jeszcze co najmniej cztery lata, bo dopiero teraz prokuratura powołuje zagraniczne zespoły biegłych do zbadania przyczyn katastrofy – twierdzi Deresz. Mąż zmarłej posłanki przyznaje, że ci, którzy domagają się ekshumacji, mają swoje racje i swoje prawa. Ale on o swoje też ma prawo walczyć.

Deresz napisał w 2016 roku list otwarty do zastępcy prokuratora generalnego Marka Pasionka, który nadzoruje śledztwo w sprawie katastrofy. "Czego szuka Pan w grobie mojej Żony poza ewentualnym potwierdzeniem znanych uchybień?" – pytał Deresz. Potem napisał też list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym twierdził, że ekshumacje mają wyłącznie polityczny kontekst i nie przyniosą żadnych nowych dowodów w śledztwie smoleńskim. Bez skutku. W końcu Paweł Deresz poszedł do sądu szukać sprawiedliwości.

Prokuratura stawia na swoim
W kwietniu zeszłego roku warszawski sąd okręgowy uznał, że ekshumacja wbrew woli bliskich może być niezgodna z konstytucją i prawami człowieka. Jednocześnie zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego, by ten rozstrzygnął, czy brak drogi zaskarżenia postanowienia o ekshumacji jest zgodny z konstytucją i Konwencją Praw Człowieka. TK jeszcze nie wydał orzeczenia, ale prokuraturze najwyraźniej nie jest ono do niczego potrzebne.

Obrazek

– W poniedziałek rozmawiałem z prokuratorami prowadzącymi smoleńskie śledztwo – stwierdził Deresz. Poinformowano go, że ekshumacja odbędzie się w kwietniu i że ta decyzja jest ostateczna. Zaproponowano rodzinie Deresza udział w ekshumacji. – Nie wiem, czy się na to zdecydujemy. Jesteśmy bardzo zestresowani tą całą sytuacją, nie chcemy tego wszystkiego znowu przeżywać, ale prokuratura nas do tego zmusza –powiedział "Gazecie Wyborczej" Paweł Deresz.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

Prokuratura wbrew woli rodziny Jolanty Szymanek-Deresz i bez oglądania się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego zamierza jeszcze w kwietniu ekshumować zwłoki posłanki, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. – Odniosłem wrażenie, że prokuratorzy nie liczą się zupełnie ze zdaniem tego Trybunału – twierdzi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Paweł Deresz
dragoness; co to za wyrok?
ekshumacje są niezgodne z prawem?
Paweł Deresz od początku jest przekonany, że pochował zwłoki swojej żony i nie potrzebuje żadnej ekshumacji, żeby się w tym utwierdzić. – Pokazano mi 50 zdjęć, na pięciu były zwłoki mojej żony. W prosektorium razem z siostrą żony jednoznacznie ustaliliśmy, że to są zwłoki mojej żony. Więc ja jestem pewien, kto leży w grobie mojej żony. Mam prawo do tego, by domagać się, by ciało mojej żony spoczywało w spokoju – podkreśla Paweł Deresz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
to że ktoś jest przekonany nie oznacza że ma racje
jak tego dragoness nie wiesz to znaczy że NIC nie wiesz
Mimo to prokuratorzy domagają się ekshumacji w ramach toczącego się śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego tupolewa. – Poinformowali mnie, że ich śledztwo potrwa jeszcze co najmniej cztery lata, bo dopiero teraz prokuratura powołuje zagraniczne zespoły biegłych do zbadania przyczyn katastrofy – twierdzi Deresz. Mąż zmarłej posłanki przyznaje, że ci, którzy domagają się ekshumacji, mają swoje racje i swoje prawa. Ale on o swoje też ma prawo walczyć.
ooo..
chyba pierwszy prawdziwy akapit ;)

Deresz napisał w 2016 roku list otwarty do zastępcy prokuratora generalnego Marka Pasionka, który nadzoruje śledztwo w sprawie katastrofy. "Czego szuka Pan w grobie mojej Żony poza ewentualnym potwierdzeniem znanych uchybień?" – pytał Deresz. Potem napisał też list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym twierdził, że ekshumacje mają wyłącznie polityczny kontekst i nie przyniosą żadnych nowych dowodów w śledztwie smoleńskim. Bez skutku. W końcu Paweł Deresz poszedł do sądu szukać sprawiedliwości.
drugi.. szuka sprawiedliwości
Prokuratura stawia na swoim
W kwietniu zeszłego roku warszawski sąd okręgowy uznał, że ekshumacja wbrew woli bliskich może być niezgodna z konstytucją i prawami człowieka. Jednocześnie zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego, by ten rozstrzygnął, czy brak drogi zaskarżenia postanowienia o ekshumacji jest zgodny z konstytucją i Konwencją Praw Człowieka. TK jeszcze nie wydał orzeczenia, ale prokuraturze najwyraźniej nie jest ono do niczego potrzebne.
może być..
jak się czyta natematy..
– W poniedziałek rozmawiałem z prokuratorami prowadzącymi smoleńskie śledztwo – stwierdził Deresz. Poinformowano go, że ekshumacja odbędzie się w kwietniu i że ta decyzja jest ostateczna. Zaproponowano rodzinie Deresza udział w ekshumacji. – Nie wiem, czy się na to zdecydujemy. Jesteśmy bardzo zestresowani tą całą sytuacją, nie chcemy tego wszystkiego znowu przeżywać, ale prokuratura nas do tego zmusza –powiedział "Gazecie Wyborczej" Paweł Deresz.









Panu Dereszowi i dragoness życzę aby okazało się iż jest wszystko w porządku.
Bo niektóre rodziny nie miały tego 'szczęścia'.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Jozin.1 »

Czy to da się wyleczyć ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

Wyroku Trybunału nie ma, grzeh wygodnie pominął ten fragment. pani magister strasznie przepracowana i nie ma czasu. cztery lata, czyli pan Macierewicz i pan Kaczyski łgali w żywe oczy a ciemny lud kupił?
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Charlie_P »

Mija 8 lat od rozpoczęcia tego tematu na jaslo4u... a dalej nie wiemy co się stało. Są tacy, którzy wierzą tylko i wyłącznie w zamach, a są tacy, którz się z tego śmieją i tłumaczą, że to błąd pilotów itd. Mam nadzieję, że jest też grupa takich jak ja, która czeka na poznanie prawdy i nie odrzuca żadnej z hipotez i cierpliwie czeka na rzetelne wyjaśnienie tej sprawy... Nie polityczne, nie emocjonalne, a prawdziwe... być może musi minąć kilkadziesiąt lat...może doczekamy. Najgorsze jest to, że Polacy się podzielili na grupy, jedna grupa - która choćby były twarde dowody na zamach...nigdy w to nie uwierzy, i druga, która miałaby przedstawione twarde dowodu na błąd pilotów.. i tak nigdy w to nie uwierzy. Każdy ma swoje racje.. może przyszłe pokolenie, pozwoli by wyjaśniono to rzetelnie. Przypominam, że na prawdę o Katyniu czekaliśmy 70 lat... przypominam, że gdy zestrzelono holenderski samolot...jego wrak Rosja zwróciła w ciągu miesiąca... my czakamy już 8 lat...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Tragedia samolotu

Post autor: T135 »

można mieć różne poglądy...ale bez przesady... zginęli Polacy i czy się ich lubiło czy nie..szacunek się należy. Zwłaszcza na arenie międzynarodowej... ale sami wyborcy zweryfikują o zadecydują.. DEMOKRACJA zwycięży.
Załączniki
23.png
23.png (201.72 KiB) Przejrzano 2404 razy
ODPOWIEDZ