Co na poprawę wody?

O wszystkim, czyli o niczym...
kosmiks1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 marca 2013, 19:25

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: kosmiks1 »

witam ja mam odwrocona osmoze.prosze napisac do mnie email podam nr tel to porozmawiamy ,pracuje w tym temacie musze wczesniej wiedzieć co tej wodzie jest? mój email [email protected]
adkrag
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2017, 05:52

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: adkrag »

bardzo przydatna informacja
hulo
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 lutego 2017, 16:46

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: hulo »

a ja kompletnie o tym rozwiązaniu nie słyszałem więc chętnie dowiem się czegoś więcej. u nas woda od tamtego roku po wykopach drogowców jest tragiczna... musimy coś zmienić bo szkoda pić...
Róża-6334
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 17 listopada 2016, 08:44

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: Róża-6334 »

Możesz spróbować filtrów do wody, one powinny pomóc
kolorowaanka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 1 sierpnia 2013, 13:45

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: kolorowaanka »

Filtry wody są ok. Zależy jeszcze w jakim stanie jest ta woda... Niekiedy trzeba wdrożyć silniejsze środki.
Awatar użytkownika
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:03

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: jerzy.kot »

O to ja się mogę wypowiedzieć, bo u nas jest właśnie osmoza w kuchni od ponad pół roku.
Historia była taka:
Jak to zwykle bywa, nigdy nie przejmowaliśmy się tym, jaką mamy wodę. Woda jak woda, prosto z kranu do garnka, czajnika, a czasem nawet wprost do szklanki. Kamień zawsze się osadzał, czajnik wymienialiśmy bo to nie koszta, pralkę faszerowaliśmy chemią, choć i to rzadko pomagało. Pewnego pięknego dnia moja kobieta wróciła do domu z testem twardości wody: nic wielkiego, zwykły pasek, znany chyba wszystkim, żadne tam specjalistyczne badanie. Pasek wykazał twardą wodę, a kobieta wymyśliła dzbanek. Kupiłem dzbanek, a jak. I teraz woda z kranu do dzbanka, z dzbanka do czajnika, mija chwila czasu - kamień dalej się zbiera. :znudzony: Dwie noce czytałem, szukałem rozwiązań, rozmawiałem ze sprzedawcami, już byłem zdecydowany: zmiękczacz wody to jest to, czego potrzebujemy. Sprzedawca pokazywał różne modele, tańsze i droższe, oczywiście namawiając na droższe, a ja zmęczony ujadaniem ukochanej słuchałem, kiwałem głową, przyswajałem wiedzę. Już prawie mając w garści wymarzony zmiękczacz coś mnie tknęło i porozmawiałem z innym ekspertem (bodajże Pisarski, ale nie jestem pewien, mogę znaleźć namiar) i to był strzał w dziesiątkę. Wtedy o osmozie usłyszałem po raz pierwszy. Do wyboru miałem kilka urządzeń w szerokim przedziale cenowym, ale wcale nie namawiano mnie na najdroższe. Wybór nie był łatwy, bo na rynku jest wiele firm, które oferują produkty dobre. Jedne wyróżniają się jednym, inne drugim, ja zgodnie z potrzebą (chodziło nam w końcu o wodę pitną/wodę do gotowania) wybrałem model, który dodatkowo jonizuje wodę, przez co całkowicie zrezygnowaliśmy z wody z butelek. Woda alkaliczna prosto z kranu. :hyhy: Dodatkowo przekonał mnie fakt, że nasz model posiadał mechaniczny zaworek bezpieczeństwa, co pozwala spać bezpiecznie, bez obaw o zalanie kuchni, nawet w przypadku awarii prądu.
Montaż był banalny, poradziłem sobie sam w rekordowym tempie 1,5 godziny. Od pół roku cieszymy się idealną wodą z kranu, czajnika już chyba nie wymienimy, a uśmiech żony i spokój sumienia są bezcenne. :super:
biron
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 31 marca 2017, 11:29

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: biron »

Generalnie twarda woda to nie jest wielki problem, jeśli chodzi o zdrowie (chyba że mamy skłonność do odkładania się kamieni nerkowych itp.) Koniec końców to jest woda z rozpuszczonym w niej wapniem. Większy powód do zmartwień to np. zatkanie kanalizacji oraz pralka.
Awatar użytkownika
Maciek77
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2015, 10:58

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: Maciek77 »

Ja mam dzbanek z filtrem, mnie to wystarcza.
Awatar użytkownika
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:03

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: jerzy.kot »

biron pisze:Generalnie twarda woda to nie jest wielki problem, jeśli chodzi o zdrowie (chyba że mamy skłonność do odkładania się kamieni nerkowych itp.) Koniec końców to jest woda z rozpuszczonym w niej wapniem. Większy powód do zmartwień to np. zatkanie kanalizacji oraz pralka.
twarda może nie, ale poza wapniem w wodzie bywa mangan, żelazo, nawet amoniak. Ja bym polecił po prostu zrobić analizę i się przekonać czy w ogóle dla danego ujścia jest coś potrzebne, a jeżeli tak to co. Ja sam kupiłbym zmiękczacz, nie mając na uwadze zanieczyszczeń wody, gdyby nie to że jonizowanie wody przez wkład ecoperla elixir przekonało mnie do osmozy.
kolorowaanka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 1 sierpnia 2013, 13:45

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: kolorowaanka »

Słyszałam, że warto mieć taki dzbanek z filtrem np. firmy Dafi. Spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami o nich.
Awatar użytkownika
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:03

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: jerzy.kot »

kolorowaanka pisze:Słyszałam, że warto mieć taki dzbanek z filtrem
Przeczytaj moją historię na górze :] Dzbanek nic nie pomaga, kamień jest jak był. Dzbanki są popularnym rozwiązaniem, bo są tanie, i ja sam się na to naciąłem. Żeby się przekonać wiele nie trzeba, przefiltruj sobie wodę dzbankiem i zbadaj testem na twardość. Przekonasz się sama. ;)
Awatar użytkownika
Tarka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, 01:39
Lokalizacja: Jasło

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: Tarka »

Najlepiej jest ją przegotować, albo używać filtrów - wtedy jest szybciej, ogólnie ja używam filtrów i polecam każdemu!
Regnars
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 lutego 2017, 08:54

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: Regnars »

Odwrócona osmoza wypłukuje sole mineralne w organizmie. Moim zdaniem lepiej całą stacje uzdatniania zamontować. Stacja jest podłączona do CAŁEJ instalacji czyli pralki, zmywarki, baterie itd będą czyste od kamienia, żelaza itd.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że przed zakupem należy zbadać wodę w sanepidzie ponieważ na podstawie tych badań dobiera się urządzenie.

Gdyby ktoś potrzebował stacji uzdatniania lub instalacji wod-kan dzwonić 608 624 227 <--- Firma z okolic Jasła
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:03

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: jerzy.kot »

Regnars pisze:Odwrócona osmoza wypłukuje sole mineralne w organizmie. Moim zdaniem lepiej całą stacje uzdatniania zamontować. Stacja jest podłączona do CAŁEJ instalacji czyli pralki, zmywarki, baterie itd będą czyste od kamienia, żelaza itd.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że przed zakupem należy zbadać wodę w sanepidzie ponieważ na podstawie tych badań dobiera się urządzenie.

Po pierwsze: osmoza nie wypłukuje soli z organizmu, bo osmoza filtruje wodę, nie organizmy :mur: Osmoza może wyjaławiać wodę, ale nowoczesne urządzenia z odpowiednią technologią zachowują się jak jonizator. Specjalne wkłady sprawiają, że woda która wychodzi z takiej osmozy ma właściwości wody alkalicznej.
Po drugie: wody nie trzeba badać w sanepidzie, takie rzeczy się robi jak masz ryzyko amoniaku w wodzie itp. Jak po prostu widzisz, że masz twardą wodę (np po czajniku) albo wiesz że twoja woda nie jest zła, ale chcesz mieć dostęp do bieżącej wody którą możesz zastąpić mineralną to montujesz osmozę lub kompaktowy zmiękczacz i masz z głowy. Kupując odżelaziacz albo kolumnę - zgadzam się, analiza jest konieczna. Ale nie do domowych stacji i uzdatniaczy.
Awatar użytkownika
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 30 marca 2017, 09:03

Re: Co na poprawę wody?

Post autor: jerzy.kot »

Kolego komo12, nie ma co zalamywać rąk tylko trzeba się za sprawę zabrać raz a porządnie. Jeżeli wszystko masz pokryte kamieniem, to podejrzewam, że nie mówisz o filtrach z prawdziwego zdarzenia tylko dzbankach. To jest pic na wodę. Tobie jest potrzebny zmiękczacz albo stacja wielofunkcyjna, i to polecałbym się nie ociągać, bo zmiękczacz to niewielka inwestycja, a pralka, zmywarka i kocioł już tak.
ODPOWIEDZ