PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Ambitny tekst polskojęzycznego portalu z Niemiec.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze:Ambitny tekst polskojęzycznego portalu z Niemiec.
A jakiś merytoryczny argument? Bo poza wszystkim to mi przypomina propagandę sukcesu z minionej epoki. Aha. Czy przytoczone słowa są nieprawdziwe?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

dragoness pisze:
gara pisze:Ambitny tekst polskojęzycznego portalu z Niemiec.
A jakiś merytoryczny argument? Bo poza wszystkim to mi przypomina propagandę sukcesu z minionej epoki. Aha. Czy przytoczone słowa są nieprawdziwe?
Merytoryczny ?? Od tego tumana ?? Buhahahaha......Pani Psor humor widać nie opuszcza :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

To PiS jeszcze jest??? :rozpacz:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Właśnie wiadomo, gdzie jeszcze rząd poszukał oszczędności, aby sfinansować 500+. Po pierwsze, staż mlodego nauczyciela przedłużamy o rok, w związku z tym rok dłużej bedziemy mu płacić tyle co nic. Po drugie, zwiększamy pensum dydaktyczne do 22 godzin, co spowoduje obniżkę liczby etatów i zwolnienia. Zasiłek wyniesie mniej, niż pensja. Voila! mamy kasę.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6301
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Nudzę się to odpowiem, bo gdybym się nie nudził to bym nie odpowiadał... Ludzkość zawyła z oburzenia na samą myśl, że pensum nauczyciela, które najczęściej wynosi 18 godzin tygodniowo zostanie podwyższone do 22 godzin - podejrzewam liczne protesty oraz masowe samobójstwa... A co do nauczyciela stażysty... Zapomniała pani magister dodać, że nie tylko ten staż zostanie zwiększony z 9 miesięcy na 1 rok i 9 miesięcy, ale - o zgrozo! - zamiast rozmowy kwalifikacyjnej będzie egzamin zewnętrzny. Brrr...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Nudzę się to odpowiem, bo gdybym się nie nudził to bym nie odpowiadał... Ludzkość zawyła z oburzenia na samą myśl, że pensum nauczyciela, które najczęściej wynosi 18 godzin tygodniowo zostanie podwyższone do 22 godzin - podejrzewam liczne protesty oraz masowe samobójstwa... A co do nauczyciela stażysty... Zapomniała pani magister dodać, że nie tylko ten staż zostanie zwiększony z 9 miesięcy na 1 rok i 9 miesięcy, ale - o zgrozo! - zamiast rozmowy kwalifikacyjnej będzie egzamin zewnętrzny. Brrr...
To pieniędzy nie przyniesie, zamrożenie pensji na rok, owszem. A co do egzaminu państwowego, nie raz wypowiadałam się na temat fikcji awansu zawodowego, więc akurat to mnie cieszy. Pani Zalewska obiecuje, że nie bedzie zwolnień, jednocześnie chcąć podwyższyć ilość etatowych godzin. Tylko zasłepiony idiota nie wie, że z tym wiążą się zwolnienia. Większość nauczycieli i tak pracuje wiele więcej niż etat, więc nie, masowych samobójstw nie będzie, ale nie dziwcie się, jeśli ci zwolnieni zagłosują w najbliższych wyborach na PO.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6301
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Faktycznie te 68 zł miesięcznie da niesamowite oszczędności! Samorządy będą budować pomniki wdzięczności dla pani A. Zalewskiej w każdej gminie, bo zaoszczędzą tyle, że starczy na pomnik (albo choćby tablicę ku czci) i jeszcze trochę zostanie. Pani magister, ja naprawdę wiem, że zgodnie z prawem nauczyciel pracuje 40-godzin tygodniowo. Ale też wiem, jak prawo traktuje pensum i te pozostałe godziny, więc proszę mi nie starać się zbyt wiele wmawiać, bo za godziny nadliczbowe przekraczające pensum nauczyciel dostaje wynagrodzenie - średnio 41,40 zł brutto. I są to naprawdę spore kwoty w skali roku, a zwiększenie pensum to eldorado trochę ukróci. A co do tego głosowania na PO... ZNP przed wyborami popierał likwidację gimnazjów, a teraz, gdy postulat jest realizowany, jest przeciw... Schizofrenia?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Faktycznie te 68 zł miesięcznie da niesamowite oszczędności! Samorządy będą budować pomniki wdzięczności dla pani A. Zalewskiej w każdej gminie, bo zaoszczędzą tyle, że starczy na pomnik (albo choćby tablicę ku czci) i jeszcze trochę zostanie. Pani magister, ja naprawdę wiem, że zgodnie z prawem nauczyciel pracuje 40-godzin tygodniowo. Ale też wiem, jak prawo traktuje pensum i te pozostałe godziny, więc proszę mi nie starać się zbyt wiele wmawiać, bo za godziny nadliczbowe przekraczające pensum nauczyciel dostaje wynagrodzenie - średnio 41,40 zł brutto. I są to naprawdę spore kwoty w skali roku, a zwiększenie pensum to eldorado trochę ukróci. A co do tego głosowania na PO... ZNP przed wyborami popierał likwidację gimnazjów, a teraz, gdy postulat jest realizowany, jest przeciw... Schizofrenia?
Proszę mi pokazać nauczyciela z godzinami nadliczbowymi powyżej dwóch w skali miesiąca w obecnych czasach. No, chyba, że ma plecy u dyrekcji. Moje "eldorado to ok 230zł miesięcznie, natomiast zajęcia dodatkowe, jak kółka, opieka nad samorządem, czy jak u wuefistów SKSy są BEZPŁATNE. Nie wiem, nie należę do żadnego związku, mam alergię na zbiorówki. I oczywiście, że w skali kraju oszczędności będą olbrzymie, zwłaszcza że ma się wydłużyć cała ścieżka awansu.
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

dragoness pisze: [...] zwiększamy pensum dydaktyczne do 22 godzin, [...]
Skąd pochodzi ta informacja? Na stronie MEN znalazłem tylko coś takiego:
"W ustawie Karta Nauczyciela zaproponowane zostały rozwiązania dotyczące m.in. ujednolicenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli: psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów pedagogicznych – 22 godziny pracy z dzieckiem"
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6301
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... A na stronie http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja ... ciela.html napisano:
Resort proponuje m.in., by tzw. pensum godzinowe wynosiło dla wszystkich nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów tyle samo - 22 godziny pracy z dzieckiem
Ot, taki drobny przypadek...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... A na stronie http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja ... ciela.html napisano:
Resort proponuje m.in., by tzw. pensum godzinowe wynosiło dla wszystkich nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów tyle samo - 22 godziny pracy z dzieckiem
Ot, taki drobny przypadek...
No i? Zamiast osiemnastu godzin w etacie 22. Czyli nagle jeden na ok. pięciu nauczycieli stanie się zbędny. Faktycznie, ŻADNYCH ZWOLNIEŃ :rotfl:
amatorski
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 30 maja 2013, 11:08

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: amatorski »

Sun Tzu pisze:Taaak... A na stronie http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja ... ciela.html napisano:
Resort proponuje m.in., by tzw. pensum godzinowe wynosiło dla wszystkich nauczycieli, psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych, terapeutów tyle samo - 22 godziny pracy z dzieckiem
Ot, taki drobny przypadek...
Na stronie Gazety Prawnej zamieszczono cytat z wypowiedzi p. Zalewskiej "kończy się stan, w którym w zależności od tego, gdzie kto pracuje, w jakim samorządzie, będzie miał albo 20, albo 36 godzin pracy tzw. pensum". Sądzę więc, że prawdziwa jest wersja z dwukropkiem, a nie przecinkiem. Pensum nauczyciela to 18 godzin, natomiast pensum psychologów, pedagogów, itd. jest ustalane przez samorząd - w Jaśle to bodajże 24 godziny - i to ma być ujednolicone przez nowy zapis.

Nie twierdzę, że kiedyś pensum dydaktyczne nie ulegnie zmianie, ale na razie ja takiego projektu nie znalazłem.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6301
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Nawet, gdy udowodnisz, że pensum dla psychologów, pedagogów czy logopedów zostanie zmniejszone do 22 godzin (np. z 24) to dragoness i tak nie przekonasz! Bo Ona swoje wie! ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18427
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Nawet, gdy udowodnisz, że pensum dla psychologów, pedagogów czy logopedów zostanie zmniejszone do 22 godzin (np. z 24) to dragoness i tak nie przekonasz! Bo Ona swoje wie! ;)
Skomentuj moją wypowiedź o niepotrzebnych wskutek zwiększenia pensum, nauczycielach, wtedy pogadamy. Na razie typowe dla ciebie wykręty. Przypomnę, do czego masz się odnieść
Zamiast osiemnastu godzin w etacie 22. Czyli nagle jeden na ok. pięciu nauczycieli stanie się zbędny.
ODPOWIEDZ