Gdzie planować wakacje w tym roku?

O wszystkim, czyli o niczym...
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: PL_ »

Anka7 pisze:Jakie ciekawe miejsca polecacie do zwiedzania w Polsce na urlop tygodniowy ? Nie chodzi mi o piesze wędrówki.Bardziej interesuje mnie zwiedzanie ciekawych miejsc.
wszystko zależy od tego gdzie byłaś a gdzie jeszcze nie oraz czy mają być jakieś atrakcje dla dzieci, czym się interesujesz itd. Jeśli nie piesze wędrówki to wysokie góry raczej odpadają a szkoda.
Możesz zrobić tripa przez Sandomierz, Kazimierz Dolny do Warszawy ( tam jest co zwiedzać) potem wrócić przez góry świętokrzyskie (zamek Chęciny, Jaskinia Raj, Święty Krzyż, jest kilka atrakcji jeszcze w świętokrzyskim zależy co kto lubi)
Albo coś bliżej jeśli ktoś nie był - Wieliczka, Kraków,Ojców, pustynia Błędowska, Oświęcim, Wadowice.
Można jechać na zachód - Wrocław, okolice Polanicy-Zdrój jako baza wypadowa, wypad do Czech (Praga, Skalne miasto), lub Niemiec (Drezno, Szwajcarska Saksonia)
Wystarczy poszukać w google atrakcji w danej okolicy a znajdzie się wiele ciekawych i czasem mniej znanych miejsc.
Anka7
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 19:20

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: Anka7 »

Dzięki za odpowiedź.Fajne miejsca mi poleciłeś. Wybiorę wojew. świętokrzyskie lub Warszawę. Wolałabym Warszawę, ale tam jest tyle miejsc do zwiedzania, że nie wiem od czego zacząć. Dużo czasu potrzeba na dojazd w konkretne miejsce.Nie wiem jak z noclegiem? Pewnie strasznie drogie?
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: PL_ »

możesz to połączyć, zależy czym jedziesz jeśli autem to tańszą kwaterę znajdziesz gdzieś na obrzeżach, jeśli jakimś autobusem/ pociągiem to dobrze mieć hotel w centrum, nie polecę Ci nic ale można szukać np apartamentu (mieszkanie zwykłe) na wynajem, lub jakiś akademik (póki nie ma studentow może coś wynajmują) ogólnie zależy kto jaki standard potrzebuje na ile osób itd.
Będzie i tak taniej i bezpieczniej niż za granicą :)
Anka7
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 19:20

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: Anka7 »

Jadą samochodem dwie dorosłe osoby.
pawel44
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 09:41

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: pawel44 »

najlepiej jakieś ustronne miejsca. W wielkich kurortach nie dość, że tłoczno to ceny parę razy wyższe.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: Joziiiin »

cyfrejka pisze:Wakacje, wakacje i po wakacjach


dieta odkwaszająca
idź się i odkwaś wklejaczu jeden....
jelonek22
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 11:49

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: jelonek22 »

My wybieramy się na Korfu do Grecji w październiku więc wakacje jeszcze przed nami :)
czytytoty
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 12:06

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: czytytoty »

ja mam w planach jeszcze Bieszczady w ten weekend i koniec obijania się
Awatar użytkownika
Filemon
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 13:36

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: Filemon »

W przypadku wielu polskich miast rzeczywiście nie wiadomo od czego zacząć zwiedzanie i na pewno przydałoby się mieć na to sporo wolnego czasu. Ja jednak postawiłbym na Waszym miejscu na Kraków, bo jest to jedno z najważniejszych miast w Polsce i jest tu naprawdę sporo zabytków. Ja pochodzę z okolic Krakowa, ale mimo wszystko byłem na wycieczce z przewodnikiem panią Anetą Dziedzic-Lis i nie żałuję, bo zwiedziłem interesujące zabytki i przy okazji sporo się dowiedziałem. Kraków zwiedzać można różnymi trasami, więc jeśli ktoś nie ma pomysły na wrzesień, to jak najbardziej zachęcam do odwiedzenia tego pięknego miasta. Początek jesieni jest na to idealnym momentem. :)
mina
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2017, 02:28

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: mina »

Ja w tym roku postawiłam na wakacje w Polsce i pojechałam nad polskie morze. Zarezerwowałam sobie bardzo fajną i przyjemną kwaterę we Władysławowie przez Bookapart i spędziłam bardzo miły tydzień, udało mi się trochę odpocząć
Szarak
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 7 października 2017, 19:56

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: Szarak »

kornik_drukarz pisze:I znowu tyle miesięcy do następnych wakacji!
Nie ma się co zrażać już niebawem przerwa świąteczna lub ferie zimowe, które również można wykorzystać na wyjazd. Zimowe wyjazdy dla mnie kojarzą się tylko z nartami także ja już w na sylwestra śmigam do Bukowel z Wytwórnią Wypraw. Mają tam fantastyczne trasy zjazdowe, zawsze porządnie przygotowane, byłam już tu parę razy, stoki ośietlone także można do późnych godzin jeździć na nartach. Sama impreza będzie w klimacie ukraińskiej biesiady z regionalną kuchnią i tutejszymi trunkami. zapowiada się cudnie.
mariuszkobyla
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 7 października 2017, 20:56

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: mariuszkobyla »

Teraz to juz chyba zostaja tylko gory.
annstoch
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2017, 10:06

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: annstoch »

Super, super propozycje ! Według mnie Chorwacja jest mega ! Ale aż tyle czasu do wakacji ? Nie wytrzymam... Pojadę gdzieś w ZIMIE :D :D
mila_leah
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 27 września 2017, 15:25

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: mila_leah »

Wakacje w zimie super pomysł. Narty czy egzotyka ??
Czypik
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2017, 12:36

Re: Gdzie planować wakacje w tym roku?

Post autor: Czypik »

Aktualne marzenie, to zaszyć się wysoko w górach, w drewnianym domku gdzieś w Szwajcarii :)
ODPOWIEDZ