Zdobienie krzesła

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
koniaks
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 16 maja 2017, 14:39

Zdobienie krzesła

Post autor: koniaks »

Mam stare krzesło, które chciałabym postawić na moim tarasie, który urządzony jest trochę w prowansalskim stylu. Jak się zdobi takie krzesła i nadaje im taki stary charakter?
Ekspert_Bondex_
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2017, 10:00

Re: Zdobienie krzesła

Post autor: Ekspert_Bondex_ »

Witaj!
Styl prowansalski to świetny pomysł! Nadaje meblom niepowtarzalnego klimatu. Charakterystyczne elementy graficzne to kwiaty, w szczególności lawendy. Ważne żeby całość utrzymać w pastelowych barwach. Charakterystyczne kolory to: żółcie, błękit, łagodny fiolet oraz kolory naturalnych kamieni. Możesz pomalować mebel na wybrany przez Ciebie kolor, a następnie za pomocą zrobionych przez siebie szablonów, lub kupionych w sklepie, czy w sieci odrysować i wymalować wybrane wzory. Taka renowacja krzesła, wymaga nieco więcej pracy, ale myślę że będziesz zadowolona z efektów.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex
Awatar użytkownika
Maciek77
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2015, 10:58

Re: Zdobienie krzesła

Post autor: Maciek77 »

Do malowania starych mebli dobre są farby kredowe, trochę kosztują, ale efekt jest ekstra!
jasiek88
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 23:07

Re: Zdobienie krzesła

Post autor: jasiek88 »

Widziałem kiedyś w tv jak malowali takie meble na biało a potem szczotka druciana i jazda. Efekt był taki jaki chcieli uzyskać ale za mna takie meble w ogóle nie przemawiają. Tak na chłopski rozum to pewnie można jakoś opalić palnikiem i dopiero wtedy szczorką :/
Awatar użytkownika
Balzac30
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 listopada 2017, 01:05
Lokalizacja: Jasło

Re: Zdobienie krzesła

Post autor: Balzac30 »

też słyszałem o tej metodzie z drucianką szczotką, myśle że warto spróbować tylko na czymś trzeba się nauczyć. Nawet jak efekt nie zachwyci od razu to i tak człowiek dumny że sam zrobił
Awatar użytkownika
Markadiusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 4 grudnia 2017, 15:22

Re: Zdobienie krzesła

Post autor: Markadiusz »

Pomaluj sprayem (bo najszybciej) i wystarczy :)
ODPOWIEDZ