Biznes oparty na cierpieniu

O wszystkim, czyli o niczym...
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: niepokorny »

Witajcie,
troszkę mnie nie było, zmieniłem stronę swojego bloga i zapraszam.
Tym razem o biznesie i dyskusji czy powinniśmy go zakazać.

http://www.biznesoweinformacje.pl/bizne ... ierpieniu/

czy futra są nam jeszcze potrzebne? czy to tylko snobizm oparty na wyrządzanej krzywdzie? Zapraszam

Pozdrawiam
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Wpierw zakażemy hodowli zwierząt futerkowych, bo ich zabijanie jest nieetyczne, a bez naturalnego futra można się obejść, potem zakażemy hodowli świń, bo ich zabijanie jest nieetyczne (a w końcu wegetarianie mięsa nie jedzą i żyją!). Potem uznamy, że ziemniaki jak się gotują to cierpią (podejrzewam, że gdybym się gotował, to bym cierpiał) i na końcu nam ktoś zasugeruje, byśmy popełnili samobójstwo, bo oddychając zużywamy tlen, co negatywnie wpływa na naszą planetę! Reasumując: bardzo głupi pomysł PiS!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: dragoness »

Ależ to ukłon w stronę kolejnej grupy wyborców, podobnie jak "pięćsetki", dla dzieci, emerytów, nauczycieli... Jak można krytykować matkę partię za taki gest? Akurat ten pomysł mi się podoba, co do przyszłych prognoz, świnia jest wykorzystywana w całości, jej hodowla przynajmniej ma sens.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Zabijane świnie odczuwają zapewne satysfakcję z faktu, że zostaną wykorzystane w całości... A z drugiej strony zabijane norki w ostatnich chwilach życia zapewne myślą "non omnis moriar"...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: człowiek z lasu »

Każdy, kto je mięso i chodzi w futrach, powinien zobaczyć, jak wygląda pozyskiwanie tych dóbr, w hodowli i uboju przemysłowym. Potem wyciągnie wnioski, czy zwierzęta nie mają uczuć, świadomości. Ja widziałem ubój przemysłowy lisów w wieku 7 lat. Mięso dla mnie nie istnieje, a samochód ze skórzaną tapicerką to syf, do którego nie wsiądę. Oczywiście, osoby popierające aborcję, uznają mnie za dziwaka, co mam w głębokim poważaniu. Ktoś, kto jest w stanie ułożyć usprawiedliwienie dla zabicia dziecka, nie będzie miał litości dla świni, krowy, czy lisa.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2018, 10:42 przez człowiek z lasu, łącznie zmieniany 2 razy.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: niepokorny »

dragoness pisze:Ależ to ukłon w stronę kolejnej grupy wyborców, podobnie jak "pięćsetki", dla dzieci, emerytów, nauczycieli... Jak można krytykować matkę partię za taki gest? Akurat ten pomysł mi się podoba, co do przyszłych prognoz, świnia jest wykorzystywana w całości, jej hodowla przynajmniej ma sens.
zabijanie na futro jest najbardziej okrutne,
a czy to jest ukłon? nie koniecznie - lobby futrzarskie wyje w niebogłosy
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: niepokorny »

. ".... Ktoś, kto jest w stanie ułożyć usprawiedliwienie dla zabicia dziecka, nie będzie miał litości dla świni, krowy, czy lisa""

niestety, a obecnie obrońcy firm futrzarskich twierdzą, że próba likwidacji tego haniebnego biznesu jest uderzeniem w Polskę.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: dragoness »

niepokorny pisze:
dragoness pisze:Ależ to ukłon w stronę kolejnej grupy wyborców, podobnie jak "pięćsetki", dla dzieci, emerytów, nauczycieli... Jak można krytykować matkę partię za taki gest? Akurat ten pomysł mi się podoba, co do przyszłych prognoz, świnia jest wykorzystywana w całości, jej hodowla przynajmniej ma sens.
zabijanie na futro jest najbardziej okrutne,
a czy to jest ukłon? nie koniecznie - lobby futrzarskie wyje w niebogłosy
Ale ekolodzy się cieszą. Drugi gest w ich stronę, to wyrzucenie Szyszki.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: niepokorny »

dragoness pisze:Ale ekolodzy się cieszą. Drugi gest w ich stronę, to wyrzucenie Szyszki.
nie tylko ekolodzy, wszyscy którzy nie są obojętni na cierpienie zwierząt też
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: kociamberek »

Polawiane ryby też czują cierpienie, tak było od tysiącleci że ryby dawały mięso, zwierzęta dawały mięso skóry i futra, jak komuś to nie pasuje to niech żre kiełki i jaj ptasich nie nie je bo to takie małe nienarodzone istoty :cenzura:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: dragoness »

kociamberek pisze:Polawiane ryby też czują cierpienie, tak było od tysiącleci że ryby dawały mięso, zwierzęta dawały mięso skóry i futra, jak komuś to nie pasuje to niech żre kiełki i jaj ptasich nie nie je bo to takie małe nienarodzone istoty :cenzura:
matko, kolejny geniusz... Ryby się je, jest to niezbędne dla zdrowia. Futro z lisa, czy norek niekoniecznie.
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: kociamberek »

Dragones ty naprawdę jesteś tepa dzida
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: dragoness »

kociamberek pisze:Dragones ty naprawdę jesteś tepa dzida
Argument powalający merytorycznością, jak większość twoich zresztą.
niepokorny
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 16 września 2015, 16:04

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Post autor: niepokorny »

:[/quote]
matko, kolejny geniusz... Ryby się je, jest to niezbędne dla zdrowia. Futro z lisa, czy norek niekoniecznie.[/quote]

Nie ma żadnego uzasadnienia zadawać ból zwierzętom. Futra wykorzystywane są tylko do pokazania się na ściankach przez tępych celebrytów, którzy na co dzień chodzą w kurtkach puchowych.
ODPOWIEDZ