PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Dokładnie. Wielki człowiek, który całe życie poświęcił prawdzie i badał tę sprawę, zanim Gross uwierzył, że każdy może być historykiem. Prof. Strzembosza spotkałem kiedyś w naszych górach, gdy z plecakiem był na szlaku kurierów AK. Ponieważ byłem u niego na seminarium wiem, jak wielu znajomych i przyjaciół z Izraela nazywało go wielkim. Dopóki jego badania nie okazały się sprzeczne z potrzebami chwili.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

https://www.magnapolonia.org/niemiecka- ... ienie-ipn/ PiS powinien wznowić ekshumacje, ale oni wolą smoleńszczyznę.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Widocznie - w przeciwieństwie do wyznawców "sekty pancernej brzozy" - PiS uważa, że wyjaśnienie okoliczności katastrofy w Smoleńsku w której zginął prezydent RP jest ważne. Kto wie, może jest nawet ważniejsze niż wyjaśnienie okoliczności sprawy morderstwa w Jedwabnym.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Widocznie - w przeciwieństwie do wyznawców "sekty pancernej brzozy" - PiS uważa, że wyjaśnienie okoliczności katastrofy w Smoleńsku w której zginął prezydent RP jest ważne. Kto wie, może jest nawet ważniejsze niż wyjaśnienie okoliczności sprawy morderstwa w Jedwabnym.
Szkoda, że tak słabo im to idzie i stało się narzędziem li i jedynie utrzymania się przy korycie. https://wiadomosci.wp.pl/krzysztof-brej ... wiadomosci Dziwne, że wynoszony na piedestały prezydent będąc ówcześnie ministrem sprawiedliwości zablokował ekshumacje, tłumacząc się mętnie względami religijnymi. Podobno tak mu zależało na prawdzie. Nota bene, ktoś, kto wierzy, że samolot pasażerski może stracić skrzydło na drzewie, które na tej wysokości ma najwyżej kilkanaście centymetrów średnicy, jest idiotą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ciekawostka taka. jak to się ma do szumnych zapowiedzi o najniższej krajowej? https://www.facebook.com/nauczycieleraz ... =3&theater A tak powinno to wyglądać, gdyby było zgodnie z prawem. https://www.facebook.com/nauczycieleraz ... =3&theater
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Jeżeli chciałaś udowodnić, że nauczyciele to idioci, którzy nie mają podstawowej wiedzy, to uprzejmie informuję, że ci się udało! Moje gratulacje! :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Jeżeli chciałaś udowodnić, że nauczyciele to idioci, którzy nie mają podstawowej wiedzy, to uprzejmie informuję, że ci się udało! Moje gratulacje! :rotfl:
Jeśli chciałeś udowodnić, że anomowość w internecie sprzyja nawarstwianiu się u niektórych osobników problemów psychicznych, to ci się udało. Gratulacje. A teraz konkrety poproszę. Są to opublikowane przez MEN tabele zarobków. I kto tu jest idiotą?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Idiotą proszę pani jest ten, który nie rozróżnia pojęcia "placy zasadniczej" od pojęcia "płacy minimalnej". Mam dalej tłumaczyć? Bo absolwenci podstawówek już rozumieją...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Idiotą proszę pani jest ten, który nie rozróżnia pojęcia "placy zasadniczej" od pojęcia "płacy minimalnej". Mam dalej tłumaczyć? Bo absolwenci podstawówek już rozumieją...
Wynagrodzenie zasadnicze pracownika wraz z dodatkami i innymi świadczeniami nie może być niższe, niż wynagrodzenie minimalne w gospodarce narodowej, które jest określane co roku przez Ministra Pracy.
http://www.biznes-firma.pl/wynagrodzeni ... ecia/18455 Zeby absolwenci podstawówki nie musieli długo szukać.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Absolwenci podstawówek nie muszą szukać - absolwenci podstawówek takie rzeczy wiedzą! Szukać to powinni nauczyciele, by nie kompromitować się wklejaniem postów napisanych przez idiotów...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Absolwenci podstawówek nie muszą szukać - absolwenci podstawówek takie rzeczy wiedzą! Szukać to powinni nauczyciele, by nie kompromitować się wklejaniem postów napisanych przez idiotów...
Rozumiem. Pracownicy MEN to idioci. Coś jeszcze?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Idiotką jest autorka wpisu na facebooku, która nie ma pojęcia czym się różni płaca zasadnicza od płacy minimalnej. I sugeruje, że nauczyciele zatrudnieni na pełnym etacie zarabiają poniżej płacy minimalnej. O inteligencji wszelkiego rodzaju "pudeł rezonansowych" przekazujących dalej wytwory "intelektu" swojej koleżanki nie chcę się wypowiadać...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18465
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Idiotką jest autorka wpisu na facebooku, która nie ma pojęcia czym się różni płaca zasadnicza od płacy minimalnej. I sugeruje, że nauczyciele zatrudnieni na pełnym etacie zarabiają poniżej płacy minimalnej. O inteligencji wszelkiego rodzaju "pudeł rezonansowych" przekazujących dalej wytwory "intelektu" swojej koleżanki nie chcę się wypowiadać...
Autorka wpisu podała informacje przekazane przez MEN. I owszem, takie są stawki, zwłaszcza dla stażystów. Doliczanie do nich "dodatków" to fikcja.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Gdy kiedyś - skutkiem nieznajomosci matematyki lub innych okoliczności związanych z kontrolą jakości - będę miał dziecko to z pewnością nie wyślę go do żadnej szkoły! Niech go już lepiej uczy ojciec po podstawówce, niż jakiś magister po pedagogice. Przynajmniej wtedy, gdy moje dziecko pójdzie do pracy, to będzie wiedzialo, że płaca minimalna i płaca zasadnicza to 2 (słownie: dwie) różne kategorie. I będzie wiedziało, że może mieć płacę zasadniczą na poziomie 1 zł, a płacę na poziomie 2100 zł. Bo w ostateczności w takim przypadku pracodawca będzie mu musiał wypłacić dodatek wyrównawczy w wysokości 2099 zł... Jak to mówią: człowiek rodzi się mądry a potem idzie do szkoły ;)
ODPOWIEDZ