Kotły gazowe

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:26

Kotły gazowe

Post autor: jungle-is-massive »

Witam,licahc
W nowym domu mamy zamiar zainstalować kocioł gazowy kondensacyjny i tutaj moje pytanie. Jakich producentów kotły wy posiadacie i jak wygląda dostęp do autoryzowanych serwisów na terenie i w okolicach Jasła? Pozdrawiam
Mecenas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 219
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 19:11

Re: Kotły gazowe

Post autor: Mecenas »

Buderus 24 kW
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Kotły gazowe

Post autor: _WHISKEY_ »

jungle-is-massive pisze:Witam,licahc
W nowym domu mamy zamiar zainstalować kocioł gazowy kondensacyjny i tutaj moje pytanie. Jakich producentów kotły wy posiadacie i jak wygląda dostęp do autoryzowanych serwisów na terenie i w okolicach Jasła? Pozdrawiam

Murator.pl
U mnie Vaillant tradycyjny, stojące żeliwo, pracuje 13 lat, bez problemu.
Nie korzystałem z serwisu.
BUDMAX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 listopada 2015, 18:45

Re: Kotły gazowe

Post autor: BUDMAX »

DIE DIETRICH dedietrich.pl/ polecam najlepsze bardzo drogie ale bardzo dobra jakość polecam super piece kocioły!!
Awatar użytkownika
wirgin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 282
Rejestracja: 17 września 2010, 12:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Kotły gazowe

Post autor: wirgin »

Do ogrzania powierzchni ok 200 m2 wystarczy spokojnie (z zapasem) Buderus GB 062 14KW.
Bardzo udany i mega oszczędny piec. Jak do domu to proponuję wziąć go z zasobnikiem wody i regulatorem RC300. Oszczędność i wygoda na lata. Nie słyszałem by ktokolwiek był niezadowolony z tego połączenia pieca i zasobnika.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Kotły gazowe

Post autor: _WHISKEY_ »

Myślę, ze 14 kW może być do 200 m zbyt mały, zwłaszcza, jeżeli mamy w domu "pdłogówkę".
Generalnie przyjmuje się 1 kW na 10 m2.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Kotły gazowe

Post autor: panterablue »

#_WHISKEY_ taki sposób obliczania przyjmuje się dla starych, raczej kiepsko docieplonych domów.
Jeżeli chcemy policzyć "spod dużego palca" zapotrzebowanie na ciepło w nowym domu trzeba skorzystać z dwóch metod:
1) Q= powierzchnia * 80 W/m2
2) Q= kubatura * 28 W/m3


Wzór drugi jest znacznie dokładniejszy, ponieważ uwzględnia wysokość pomieszczeń.
W przypadku kolegi trzeba przyjąć jednak sporo uproszczeń:
- nie mamy informacji, jak docieplił swój dom, aczkolwiek znając trend, można przypuszczać, że bardzo dobrze,
- brakuje informacji o sposobie wentylacji (przy wentylacji mechanicznej straty są znacznie mniejsze) - mimo to, zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna,
- istotne informacje to również: orientacyjny stosunek przeszklenia ścian zewnętrznych i stropu, oraz np. ulokowanie garażu/ wiaty na działce.

Q= 200m2 * 2,5m * 28W/m3 = 14 000 W

Dobór kotła, wentylacji w budynku jest bardzo istotny z punktu widzenia komfortu w budynku, ale też i ekonomicznego. Polecam głębiej pochylić się nad tym tematem przy budowie domu.
szlapt
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 29 listopada 2006, 21:56
Lokalizacja: rzeszow

Re: Kotły gazowe

Post autor: szlapt »

panterablue pisze:#
- brakuje informacji o sposobie wentylacji (przy wentylacji mechanicznej straty są znacznie mniejsze) - mimo to, zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna,
i z tym się nie zgodzę bo jak jest zimno to ludzie zazwyczaj zatykają kratki (czyt. nie ucieka ciepło) i żyją w smrodzie. W przypadku rekuperatora jednak jest stała wymiana powietrza które mimo nie wiadomo jakich odzysków jest chłodniejsze niż to wewnątrz. Tak że jeśli chodzi o mniejsze straty ciepła przy rekuperatorze jest to dla mit co nie zmienia faktu że komfort mieszkania jest nieporównywalnie większy.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Kotły gazowe

Post autor: panterablue »

szlapt pisze:
panterablue pisze:#
- brakuje informacji o sposobie wentylacji (przy wentylacji mechanicznej straty są znacznie mniejsze) - mimo to, zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna,
i z tym się nie zgodzę bo jak jest zimno to ludzie zazwyczaj zatykają kratki (czyt. nie ucieka ciepło) i żyją w smrodzie. W przypadku rekuperatora jednak jest stała wymiana powietrza które mimo nie wiadomo jakich odzysków jest chłodniejsze niż to wewnątrz. Tak że jeśli chodzi o mniejsze straty ciepła przy rekuperatorze jest to dla mit co nie zmienia faktu że komfort mieszkania jest nieporównywalnie większy.
Zgadza się, ale budując nowy dom, nie można (nie powinno się) zakładać, że zaraz będziemy kratki zamykać.
Zgodzę się również, że powietrze z centrali wentylacyjnej jest chłodniejsze, niż to wewnątrz, ale taką centralą można też sterować, a nawet ją wyłączyć (w przypadku siarczystych mrozów).
Przy założeniu, że dla wentylacji grawitacyjnej- kratki pozostawiamy otwarte na zimę, a dla wentylacji mechanicznej- dobrze ustawimy regulator, moje stwierdzenie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
Dixel
Guru
Guru
Posty: 171
Rejestracja: 30 marca 2006, 16:07
Lokalizacja: Wolica city

Re: Kotły gazowe

Post autor: Dixel »

Ja na 200mkw mam piec Viessmanna 24 kw drogie cholerstwo, ale ma dobre sterowniki i elektronikę i co jest ważne długą gwarancje. Kotły Valianta też są dobre. Panie budmax przy dzisiejszych cenach węgla chcesz kokoś postawić na minie z kotłami węglowymi i to jeszcze na ekogroszek, no chyba że je sprzedajesz i boisz się że nie zejdą ci kotły 5 generacji. Co do rekuperacji powietrze wyciągane z pomieszczeń typu kuchnia, łazienki i kotłownia ogrzewa powietrze napływające.
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:26

Re: Kotły gazowe

Post autor: jungle-is-massive »

Dzięki za informacje, a czy miał ktoś z was kontakt z kotłami firmy Beretta? Kilku sprzedawców je zachwalało, ale to zdanie sprzedawców. Trzeba to porównać z opiniami użytkowników.
jungle-is-massive
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:26

Re: Kotły gazowe

Post autor: jungle-is-massive »

Mecenas pisze:Buderus 24 kW
Witam, jak obliczyłeś moc kotła nie mając żadnych danych? Kilka osób sugeruje 14 KW . Mnie przede wszystkim chodzi o producenta. Opinia użytkownika, sprzedaż i autoryzowany serwis w Okolicach Jasła.
Mario12
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 14 czerwca 2018, 13:53

Re: Kotły gazowe

Post autor: Mario12 »

Ja posiadam De Dietrich i faktycznie w tym wypadku, wiesz za co płacisz. Najwyższa jakość produktów i bezkonkurencyjne wykonanie, polecam :ok:
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Kotły gazowe

Post autor: _WHISKEY_ »

Szukam konkretnego serwisanta do Vaillanta.
Nie takiego co przedmucha, tylko kogoś, kto zrobi przegląd od A do Zet.

Na stronie Vaillanta znalazłem kilku, ale jeżeli macie „kogoś” to....
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Kotły gazowe

Post autor: asterka »

jungle-is-massive pisze: 22 stycznia 2018, 11:04 Witam,licahc
W nowym domu mamy zamiar zainstalować kocioł gazowy kondensacyjny i tutaj moje pytanie. Jakich producentów kotły wy posiadacie i jak wygląda dostęp do autoryzowanych serwisów na terenie i w okolicach Jasła? Pozdrawiam
beretta minute .
ODPOWIEDZ