PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:żródło: złotousta Beata Kempa https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 43167.html Jest też koszt działalności komisji p. Macierewicza za rok 2016, źródło MON. Koszty za rok 2017 i planowane na 2018 http://www.defence24.pl/budzet-podkomis ... 7-i-2018-r Raport https://www.tvp.info/35530611/na-roczni ... podkomisji czyli z gęby cholewa.
przeczytałem i aż się dziwie bo w żadnym nie ma konkretów,
ale z tego co dało się wyłuskać:


1)tvn z dnia: 12 maja 2016, 18:52 (tak że nie wiadomo jak zamknięto 2016 i 2017)
To słynny zespół (Macieja - red.) Laska, jak państwo pamiętacie. Łącznie ten zespół kosztował Skarb Państwa 265 tysięcy złotych - mówiła w środę w Sejmie szefowa KPRM Beata Kempa.
3 558 287 zł - koszt nowej podkomisji Po wyborach parlamentarnych i przejęciu resortu obrony Antoni Macierewicz powołał na początku lutego nową podkomisję. Miała ona ponownie zbadać przyczyny katastrofy smoleńskiej. Na jej czele stanął dr. inż. Wacław Berczyński. Z informacji MON, którą otrzymało radio TOK FM wynika, że budżet podkomisji na rok 2016 to ponad 3,5 miliona złotych
(nie ma nic o Komisji Millera, nie wiem dlaczego może jest jakaś prawidłowość)



2)defence24 z dnia: 8 listopada 2017, 15:52 (tak że nie wiadomo jak zamknięto 2017)
Budżet podkomisji smoleńskiej: po 6 mln zł w 2017 i 2018 r.
W lutym MON poinformowało także, że budżet podkomisji na 2016 r. miał wynosić 4 mln zł, ale wydatki faktycznie wyniosły nieco ponad 1,4 mln zł.


3) tvp info 09.01.2018, 07:20
– Na rocznicę katastrofy TU154M z 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem gotowy będzie raport techniczny podkomisji badającej to zdarzenie, dotyczący podstawowych przyczyn tej katastrofy – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

===================
wnioski:
Twoje wyliczenia 6-10mln są nie potwierdzone. Być może takie są, lecz nie można tego potwierdzić z tych linków. Tak myślę. Może doszłaś na podstawie tych artykułów do takich wniosków ale to powinnaś powiedzieć bo to też nie jest pewne. Ja bardzo chętnie się tego dowiem. Linki o kosztach są przed zakończeniem 2016/2017, więc myślę że nie można na ich podstawie mówić konkretów; to jaki jest budżet jeszcze nie znaczy ile zostało wydane.

i..
Powiem szczerze że aż się dziwie że do tej pory nie ma w sieci dokładnego zestawienia ile wydała tzw komisja Macierewicza za 2016 i 2017r
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

grzeh pisze:
grzeh pisze:I jeszcze raz ponownie proszę o rozszerzenie Twojej wypowiedzi dotyczącej mnie:
o.. to coś nowego u Ciebie.
Dlaczego insynuujesz że jestem "gorszego sortu". Masz do tego jakieś podstawy? Może rozwiniesz tę swoją wypowiedź?
Widzę dragoness że potrafisz oczerniać innych nie mając do tego żadnych podstaw,
a pytana o konkrety udajesz że tego nie widzisz. Zapamiętamy.
Tagi: dragoness pomówienie
Bo po raz kolejny stwierdzam, że nie umiesz czytać. Przecież p. kaczyński nie nazywa gorszym sortem swoich zwolennikow, tylko wprost przeciwnie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.
Powinnaś czytać tak długo aż zrozumiesz te słowa!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.
Powinnaś czytać tak długo aż zrozumiesz te słowa!
Wysłuchuję i czytam p. Kaczyńskiego uważnie. Dla niego "gorszy sort" to każdy kto się z nim nie zgadza.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Czytaj dalej...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Czytaj dalej...
Nie zamierzam. Przeczytałam już dość.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

To teraz spróbuj przeczytać ze zrozumieniem...
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

gara pisze:Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.
Kiedyś naiwnie uważałam, że politycy pracują dla obywateli. Po rozmowie z "uszczęśliwionymi" wolną niedzielą pracownicami Biedronki, zmieniłam zdanie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Dziwne, bo też rozmawiałem z pracownicą Biedronki i jakoś nie była załamana faktem, że nie musi przyjść w niedzielę do pracy... Podobnie, jak i panie z innych sklepów nie były tym faktem załamane... Ale, jak tak bardzo chcesz pracować w niedzielę, to zaproponuj, by w szkołach nauczyciele pełnili dyżury, bo a nuż jakiś uczeń będzie potrzebował pomocy w odrobieniu zadania domowego... Przy okazji, to wszelkiego rodzaju urzędy też mogłyby w niedzielę być czynne, bo ludzie, którzy pracują przez cały tydzień nie mają kiedy załatwiać spraw urzędowych. Można jeszcze wprowadzić niedzielne dyżury posłów Platformy... Jak się bawić, to sie bawić!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Dziwne, bo też rozmawiałem z pracownicą Biedronki i jakoś nie była załamana faktem, że nie musi przyjść w niedzielę do pracy... Podobnie, jak i panie z innych sklepów nie były tym faktem załamane... Ale, jak tak bardzo chcesz pracować w niedzielę, to zaproponuj, by w szkołach nauczyciele pełnili dyżury, bo a nuż jakiś uczeń będzie potrzebował pomocy w odrobieniu zadania domowego... Przy okazji, to wszelkiego rodzaju urzędy też mogłyby w niedzielę być czynne, bo ludzie, którzy pracują przez cały tydzień nie mają kiedy załatwiać spraw urzędowych. Można jeszcze wprowadzić niedzielne dyżury posłów Platformy... Jak się bawić, to sie bawić!
Zapytałeś o której wróciła do domu w sobotę i o której musiała przyjść w poniedziałek? Nie chrzań, bo jesteś żałosny. Rozmawiałeś z pracownicą Biedronki tak samo, jak Duda z Błaszczakiem wprowadzali nas do NATO. Wirtualnie. :rotfl:
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?
Zapytaj wlaścicieli marketów. Pani, z którą rozmawiałam, musiała wstać przed trzecią rano.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

To akurat dla mnie nie pierwszyzna. Też wstaję o parę minut po trzeciej nad ranem. Tylko zastanawia mnie sens tego. Płacić za wstanie rano i przyjście do sklepu, w którym nie ma klientów. Rozumiem w sobotę po godzinach zamknięcia. Trzeba przygotować sklep na mastępny dzień pracy, ale to chyba nie ma żadnego zwiăzku z niedzielą. Inna sprawa, że każda praca ma swoje wady i zalety. Nieraz ludzie narażają życie w pracy. Nieraz wcześnie wstają. Nieraz się skaleczą. Życie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pani, z którą rozmawiałam, musiała wstać przed trzecią rano.
Wstała w poniedziałek! W poniedziałek! Zakładam w przypływie optymizmu, że absolwentka wyższej uczelni rozróżnia niedzielę od poniedziałku. Rozróżniasz? Pytam, bo w Twoim przypadku to nie jest takie oczywiste...
ODPOWIEDZ