PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Pani, z którą rozmawiałam, musiała wstać przed trzecią rano.
Wstała w poniedziałek! W poniedziałek! Zakładam w przypływie optymizmu, że absolwentka wyższej uczelni rozróżnia niedzielę od poniedziałku. Rozróżniasz? Pytam, bo w Twoim przypadku to nie jest takie oczywiste...
Rozumiem. Ponieważ nie ma argumentu, czepiamy się szczegółów. Typowe dla osobnika, ktory szczyci się wykształceniem podstawowym, ściemniając, jak to ma w zwyczaju. Rozumiem, że taki szczegół, jak pan Duda z Błaszczakiem wprowadzający Polskę do NATO również nie umknął uwadze, prawda?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Kolejny odcinek z cyklu "Trudne pytania".... :hyhy: :hyhy: :hyhy:


Obrazek
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

człowiek z lasu pisze:Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?
kolejny ignorant, dla którego praca w sklepie to tylko sprzedawanie....ech... :padam:
Symyrdn
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 12 marca 2018, 21:44

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Symyrdn »

dragoness pisze:
gara pisze:Kiedyś naiwnie uważałem, że nauczyciel powinien posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Byłem w błędzie.
Kiedyś naiwnie uważałam, że politycy pracują dla obywateli. Po rozmowie z "uszczęśliwionymi" wolną niedzielą pracownicami Biedronki, zmieniłam zdanie.
Moja znajoma pracuje w Biedronce i też jakoś nie narzekała, po co uogólniać? Sobotę miała wolną a w poniedziałek przyszła na 1 do pracy wykładać towar i była zadowolona jak najbardziej z wolnej niedzieli. Czasem wypadnie dyżur w sobotę do 23 (o ile do 23 będzie otwarta biedronka a nie wszystkie tak są otwarte) i w poniedziałek trzeba będzie iść na tą 1-2 (też nie wszędzie), ale ogólnie nie widzi w tym nic złego że niedziela jest wolna, a wręcz przeciwnie w końcu może w każdą niedzielę posiedzieć z dziećmi i rodziną. Pani widzi tylko 1 koniec kija? Mi tam wisi czy w niedzielę sklepy otwarte czy nie, zrobię zakupy w sobotę i tez będzie, kwestia przyzwyczajenia.
Polecam się wybrać na wakacje do Hiszpanii (Andaluzja), zobaczy Pani jak tam funkcjonują sklepy, co prawda wielkopowierzchniowe już nie mają siesty, ale te małe zamykają i otwierają kiedy chcą, żadnej kartki nawet, a w niedzielę wszystkie sklepy zamknięte czy to markety czy te małe, no chyba że za ladą stoi właściciel (najczęściej Azjaci otwierają w niedziele sklepy) i nikt nie robi z tego problemu. Także inne kraje jak Luksemburg, Belgia, Wielka Brytania mają różne obostrzenia i nikt nie protestuje.
Jedni będą narzekać inni się cieszyć jak ze wszystkim, a robienie z tego problemu jest śmieszne. Ciekawie tez ktoś napisał jakby Pani w niedzielę kazali iść do szkoły czy byłaby Pani zadowolona.
Snookie
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 października 2010, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Snookie »

Ale po co Ty dyskutujesz z tą zarozumiałą babą?
Jedyne wakacje jakie ona może spędzić to te tu na forum.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Snookie pisze:Ale po co Ty dyskutujesz z tą zarozumiałą babą?
Jedyne wakacje jakie ona może spędzić to te tu na forum.
Masz coś do powiedzenia w temacie, dziecko? Jeśli nie, idź brudzić do innej piaskownicy.
a robienie z tego problemu jest śmieszne. Ciekawie tez ktoś napisał jakby Pani w niedzielę kazali iść do szkoły czy byłaby Pani zadowolona.
Taaa... cieszę się z merytorycznego podejścia do tematu. Chodzi mi o obchodzenie przepisów, które najwyraźniej rządowi nie przeszkadza. Forumowym "ekspertom" jak widać także nie.
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Jozin.1 pisze:Kolejny odcinek z cyklu "Trudne pytania".... :hyhy: :hyhy: :hyhy:


Obrazek
Od 1991 roku Morawiecki pracował zawodowo. Swoje studia w Niemczech i USA robił po 1995 roku, więc jego ojciec nie musiał ich opłacać.
Pani Czuma zrobiła z siebie idiotkę, a Jozin jest bezmyślnym wklejaczem-idiotą nadal. Podsumowując - nie się nie zmieniło.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

To teraz wytłumacz nam, ciemnemu ludowi, dlaczego tak wstydzi się swojego majątku i w pospiechu poprzepisywał go na żonę ? Nowak dostał po tyłku za głupi zegarek....
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Zrobił to w sposób legalny, klarowny i zgodny z prawem.
Kasę zarobił również uczciwie.

Jedni przepisują majątek rodzinie, drudzy nim szastają a jeszcze inni przewalają w kasynach. Morawiecki postanowił przepisać część na żonę. Nie widzę w tym nic złego.

Ale rozumiem, że dla Tomasza Lisa, który regularnie bił swoją żonę może być to dziwne. Nie dziwi mnie więc, że jego gazeta zrobiła z tego aferę.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

gara pisze: Tomasza Lisa, który regularnie bił swoją żonę może być to dziwne. Nie dziwi mnie więc, że jego gazeta zrobiła z tego aferę.
To poważne oskarżenia. mam nadzieję, że masz na to jakieś dowody ?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

No właśnie hipciu ;)
Symyrdn
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 12 marca 2018, 21:44

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Symyrdn »

dragoness pisze:
Snookie pisze:
a robienie z tego problemu jest śmieszne. Ciekawie tez ktoś napisał jakby Pani w niedzielę kazali iść do szkoły czy byłaby Pani zadowolona.
Taaa... cieszę się z merytorycznego podejścia do tematu. Chodzi mi o obchodzenie przepisów, które najwyraźniej rządowi nie przeszkadza. Forumowym "ekspertom" jak widać także nie.
Przepisy obchodzą, bo ustawa jest niesprecyzowana jak często bywa zresztą w Polsce czy to za rządów PiS, PO, SLD czy LPR. To też domena Polaków obchodzić przepisy. Po co taka złośliwość typu forumowy "ekspert"?
Czy ja Panią obrażam, zdałem normalne pytania, pokazałem swój punkt widzenia, a Pani wyjeżdża z takim tekstem. Przeszkadza mi obchodzenie prawa przez sklepy typu biedronka na dworcu która może być otwarta. Tak samo ostatnio Biedronka obeszła przepis z reklamówkami gdzie zrobiła minimalne grubszą i ominęła podatek i tak przeszkadza mi to, ale z drugiej strony trudno, są mądrzejsi niż elity z sejmu (bez wyjątku czy to PiS czy PO, bo zaraz będzie że jestem za PiS-em) i za to należy bić im brawo. Zacytowała Pani jeden fragment mojego tekstu, nie liczę na odpowiedź, choć wiem że ją dostanę, odnoszę wrażenie, że ma Pani tylko i wyłącznie swój punkt widzenia i brnie w to, czy słusznie czy nie, ale to tylko moje zdanie "forumowego eksperta".
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Jozin.1 pisze:
człowiek z lasu pisze:Jaki ma to sens i związek z wolną niedzielą? Złaszcza jaki to ma sens, by płacić nocne nadgodziny w zemście za wolną niedzielę?
kolejny ignorant, dla którego praca w sklepie to tylko sprzedawanie....ech... :padam:
podejmę się próby wyjaśnienia kilku zagadek, po których jasna stanie się zasadność mojego pytania. Do niedawna, ostarnim dniem pracy w dzikim, niewolniczym kapitalizmie była niedziela, zaś pierwszym poniedziałek we wczesnych godzinach porannych. Prace, których nie można było wykonać w poniedziałek rano, wykonywano w niedzielę wieczorem. Moje pytanie. Co stoi na przeszkodzie, by dalej wykonywać je w ostatnim dniu tygodnia, czyli w sobotę.
PS
Skoro PISiory znowu zrobiły źle, to zapewne niedługo odbędzie się protest za przywróceniem handlu w niedzielę zorganizowany przez pracowników Biedronki. Protest biedronkowy obali mit o potrzebie wolnej niedzieli.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Osobiście mam gdzieś robienie zakupów w niedzielę, wolę spokojnie w domu posiedzieć, albo gdzieś wyjechać. Wkurza mnie przedstawianie niedopracowanej ustawy, pełnej dziur i wyjątków, jako prezent dla uciśnionych pracowników. Żadna łaska, żaden prezent. Przedtem, w dobrze zarządzanym sklepie, pracownik miał dwie niedziele wolne i nie musiał w PONIEDZIAŁEK (bo zaraz przeczytam, o wykształceniu), przychodzić do pracy kilka godzin wcześniej, a w sobotę kończyć później za takie same pieniadze. Może ciemny lud, ktory ani nie pracuje w sklepach, ani nie interesuje się pracą innych ludzi, kupił ten kit. Jeśli tak, współczuję.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

akutrat nie przypominam sobie abyś wcześniej tak walczyła o prawa pracowników, teraz już sam nie wiem czego Ty chcesz?

Chcesz powrócić do pracujących Niedziel?
Chcesz zmienić tą ustawę? A jeśli tak to jak?
Chcesz wolnych Niedziel?

A może jeszcze czegoś innego? Proszę o prostą, krótką odpowiedź, nie w stylu zielonego.
ODPOWIEDZ