U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: rondo »

Haha, z braku forum w Krośnie ruszyłeś swoje 4 litery na jaslo4u. A jednak jest cos co przyciąga do Jasła. A moze w swoim rodzinnym miescie nikt nie chce z tobą gadać? Nie dziwię sie, bo jesli robisz tak jak w innych miejscach w sieci gdzie wklejasz cudze zdjęcia i nie podpisujesz kto jest ich autorem to pewno nikt z tobą nie gada.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: serjtankian »

bl0ndas pisze:
serjtankian pisze:
bl0ndas pisze:
O krośnieński zachwalacz miasta mlekiem i miodem płynącego. bl0ondas byłeś w każdym z wymienionych lokali w Jaśle, że tak twierdzisz?
Wystarczyło mi być w kilku niby najlepszych w Jaśle. I mam oto porównanie. Wspomniałem o Krośnie bo jest blisko ale również możesz jechać do Rzeszowa a zobaczysz o czym piszę Ja i moi poprzednicy na forum. Nie ma w Jaśle porządnej restauracji. Jest jedna która ja przypomina czyli u Schabińskiej. Ale niestety mnie kolorowy wystrój do niej nie przekonuje.
Również nie muszę Ci tłumaczyć ofertę rozrywkowa Jasła. Jest żenująca czyli zerowa. brak imprez klubów, knajpek, konkretnego kina czy nowoczesnego teatru, w Jaśle nawet nie ma konkretnego hotelu. A 3 czy 4 gwiazdkowe hotele ze spa, basenem itp. jak są to mnie oświeć bo ja nie znam.
bl0ndas Taki patriota krośnieński, a byłeś w Jaśle? Konkrety, gdzie dokładnie byłeś, w których hotelach, restauracjach, klubach, cukierniach, lodziarniach, pizzeriach byłeś (bo takie rzeczy wymieniłeś)? W Krośnie jest nowoczesny teatr?
Jak pewnie również potrafisz czytać to nie pisałem że Jasło ma świetną ofertę, ale wolę to dodać, bo kto wie.
Zastanawia mnie zawsze co Tobą kieruje żeby zwalać się na fora sąsiednich miast i pisać jakie to Twoje Krosno jest najlepsze i jechać miasta sąsiednie. Leczysz kompleksy? Polecam psychologa.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: piotrek »

A ja nie wiem o co chodzi z tymi dobrymi restauracjami ... a byłem w wielu. Jak dla mnie, jedzenie jest porównywalne, o ile jest świeże. Surowiec obecnie jest ten sam, przyprawy i sposób przyrządzania najlepiej zna woojek gooogle. Czego, tak naprawdę oczekujecie? ja: ceny, czasu podania, i temperatury. Smak jak dla mnie porównywalny, no chyba że ktoś zwraca uwagę jaką łyżką je zupę - to się zdarza :) A fakt, czy ktoś coś reklamuje tym bardziej mnie zniechęca - w życiu nie poszedłbym do restauracji gdzie tłusta kudłata baba rozstawia personel po kątach i bredzi w tefałenie http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Magdalena_Gessler :oczami: . W życiu tam nie poszedłbym - w temacie posta, nigdy nie byłem w tym zacnym lokalu, właśnie z powodu jak opisałem. :rotfl:
BodeineBrazy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 64
Rejestracja: 21 lutego 2015, 17:15

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: BodeineBrazy »

piotrek pisze:A ja nie wiem o co chodzi z tymi dobrymi restauracjami ... a byłem w wielu. Jak dla mnie, jedzenie jest porównywalne, o ile jest świeże. Surowiec obecnie jest ten sam, przyprawy i sposób przyrządzania najlepiej zna woojek gooogle. Czego, tak naprawdę oczekujecie? ja: ceny, czasu podania, i temperatury. Smak jak dla mnie porównywalny, no chyba że ktoś zwraca uwagę jaką łyżką je zupę - to się zdarza :) A fakt, czy ktoś coś reklamuje tym bardziej mnie zniechęca - w życiu nie poszedłbym do restauracji gdzie tłusta kudłata baba rozstawia personel po kątach i bredzi w tefałenie http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Magdalena_Gessler :oczami: . W życiu tam nie poszedłbym - w temacie posta, nigdy nie byłem w tym zacnym lokalu, właśnie z powodu jak opisałem. :rotfl:
W życiu większych bzdur nie czytałem.
Jak dla Ciebie surowiec i produkt jest ten sam to odwiedź sobie Kombornie, Wino i Talerzyki lub Posmakuj a pózniej jasielskie lokale.Jeśli nie poczujesz różnicy miedzy 36 miesięcznym parmezanem a wyrobem seropodobnym w większości jasielskich pizzerii lub starannie wyselekcjonowanym mięsem od lokalnych producentów a chabaniną z Lidla to jedz poprostu tam gdzie dają ciepłe, duże porcje w niskiej cenie.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: _WHISKEY_ »

bl0ndas pisze:
serjtankian pisze:
bl0ndas pisze:
O krośnieński zachwalacz miasta mlekiem i miodem płynącego. bl0ondas byłeś w każdym z wymienionych lokali w Jaśle, że tak twierdzisz?
Nie ma w Jaśle porządnej restauracji. Jest jedna która ja przypomina czyli u Schabińskiej. Ale niestety mnie kolorowy wystrój do niej nie przekonuje.
Trudno o głupszy wpis. :rotfl:
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: _WHISKEY_ »

Surowiec ma absolutnie zasadnicze znaczenie.
Kombornia to nie Krosno, Wino i Talerzyki to męka nie jedzenie, paćkanie talerza i łączenie smaków a’la Amaro, Posmakuj - nie znam.

Polecam Romeo & Julia, Toscanię w Jaśle. Zaręczam, że wielu potraw i składników z tych restauracji w Krośnie nie ma, tak, że luzik krośnięta. U Was lubię zjeść w Portiusie.
bl0ndas
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 30 marca 2013, 10:44

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: bl0ndas »

_WHISKEY_ pisze:Surowiec ma absolutnie zasadnicze znaczenie.
Kombornia to nie Krosno, Wino i Talerzyki to męka nie jedzenie, paćkanie talerza i łączenie smaków a’la Amaro, Posmakuj - nie znam.

Polecam Romeo & Julia, Toscanię w Jaśle. Zaręczam, że wielu potraw i składników z tych restauracji w Krośnie nie ma, tak, że luzik krośnięta. U Was lubię zjeść w Portiusie.
Wino i talerzyki to w Krośnie stosunkowo nowa restauracyjka. Ale jeśli ktoś nie wie co to Posmakuj to totalnie nie zna miasta.
bl0ndas
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 30 marca 2013, 10:44

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: bl0ndas »

serjtankian
Nie masz czasem uprzedzeń bo mam w nazwie blondas?
Nie leczę żadnych kompleksów.Równie dobrze mogę być z Jasła? Jaślanie również zabierają swój głos na krośnieńskich portalach.

Jeżeli porównuje się zwłaszcza Jasło z Krosnem to na dzień dobry jest atak na tą osobę. Ja porównuje dlatego że te dwa miasta bardzo dobrze znam. W Jaśle i Krośnie byłem set razy w rożnych miejscach.
Ale widzisz jestem tu po to żeby dokształcać, doinformować bo jeżeli Ty nie wiesz że w Krośnie jest teatr to czy my możemy rozmawiać o restauracjach i hotelach?

Co do twojego pytania. Tak Krosno ma nawet swoje grupy teatralne. W RCKP jest teatr to najnowocześniejszy obiekt tego typu w województwie. Rozwinę skrót: Regionalne Centrum Kultur i Pogranicza. http://www.rckp.krosno.pl

Zgadzam się z Tobą. Przynajmniej Ty masz świadomość kiepskiej oferty kulinarnej Jasła. Za to szacunek bo nie każdy z Jasła przyzna rację.
Ale widzisz jeżeli ofertę porównam z Krosnem które znacznie lepiej wypada to natychmiast jestem atakowany.

Co do hoteli podaj mi przykład prawdziwego Hotelu w Jaśle ze spa, odnowa biologiczna, basenem. restauracja.
A zwracam honor i cofam zdanie.

Co do tematu: restauracji U Schabińskiej restauracja musi mieć smak również w wyglądzie. W środku klimat bardziej weselny i komunijny jak restauracyjny. Co do jedzenia jestem ciekaw czy dalej pracuje tam szef kuchni, który został ściągnięty z restauracji krośnieńskiej i pomógł rozkręcić z Magdą ten lokal?
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: serjtankian »

Twój nick mnie nie obchodzi. Zaglądam też czasem na forum skyscraper drogi bl0ndasie i tam również chodzisz po wątkach Sanoka i Jasła i wszędzie zachwalasz Krosno wywyższając się. Już Ci tam to kilka osób chyba również wypomniało prawda? Chodzi o sposób w jaki piszesz. Myślę, że jesteś inteligenty i zrozumiesz o co chodzi. Jeśli nie to nie ma o czym gadać.

To że macie RCKP to dobrze wiem, ale nie nazywaj tego stricte budynkiem teatru bo tak nie jest. Jasło również ostatnio wyremontowało swój budynek JDK, gdzie znalazł się sprzęt na światowym poziomie, co możesz sobie znaleźć w internecie. Artyści występujący w Jaśle również chwalą obiekt. Również mamy grupy teatralne i recytatorskie. Co roku mamy Spotkania Teatralne gdzie przyjeżdża mnóstwo znanych aktorów teatralnych. To też możesz sobie w internecie znaleźć. Czyli według Twojego rozumowania w Jaśle również jest teatr.

Co do pytania o hotel ze spa? Czy nie jasno wyraziłem się w poprzednim poście na temat oferty Jasła czy dalej masz problemy z czytaniem?
I dalej nie wymieniłeś mi lokali i hoteli w których byłeś w Jaśle. Może się doczekam.

Mógłbym porównać takie rzeczy w których Jasło jest lepsze od Krosna. Sam dobrze wiesz, że są takie, ale ich nie przytoczysz, bo nie pasowałoby Ci to do koncepcji. Mógłbym też zarejestrować się na Waszych forach i takie rzeczy wypisywać? Ale po co? Żeby stwarzać u Was napinki na forum? Proszę Cię. To jest dziecinne.

Kończę bo jest to wątek o Restauracji U Schabińskiej, a nie piaskownica do przepychanek.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: piotrek »

BodeineBrazy pisze:
piotrek pisze:A ja nie wiem o co chodzi z tymi dobrymi restauracjami ... a byłem w wielu. Jak dla mnie, jedzenie jest porównywalne, o ile jest świeże. Surowiec obecnie jest ten sam, przyprawy i sposób przyrządzania najlepiej zna woojek gooogle. Czego, tak naprawdę oczekujecie? ja: ceny, czasu podania, i temperatury. Smak jak dla mnie porównywalny, no chyba że ktoś zwraca uwagę jaką łyżką je zupę - to się zdarza :) A fakt, czy ktoś coś reklamuje tym bardziej mnie zniechęca - w życiu nie poszedłbym do restauracji gdzie tłusta kudłata baba rozstawia personel po kątach i bredzi w tefałenie http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Magdalena_Gessler :oczami: . W życiu tam nie poszedłbym - w temacie posta, nigdy nie byłem w tym zacnym lokalu, właśnie z powodu jak opisałem. :rotfl:
W życiu większych bzdur nie czytałem.
Jak dla Ciebie surowiec i produkt jest ten sam to odwiedź sobie Kombornie, Wino i Talerzyki lub Posmakuj a pózniej jasielskie lokale.Jeśli nie poczujesz różnicy miedzy 36 miesięcznym parmezanem a wyrobem seropodobnym w większości jasielskich pizzerii lub starannie wyselekcjonowanym mięsem od lokalnych producentów a chabaniną z Lidla to jedz poprostu tam gdzie dają ciepłe, duże porcje w niskiej cenie.
Nie byłem w Jaśle w restauracji, ale jeżdżąc sporo po hotelach w Polsce, zapewniam że ciężko jest znaleźć żarcie trudne do zjedzenia. A tu piszą że wszystkie lokale w Jaśle. WTF? Z tym mięsem od lokalnych producentów to nieźle poniosło - zapewniam że oni bardziej liczą koszty.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: _WHISKEY_ »

bl0ndas pisze:
_WHISKEY_ pisze:Surowiec ma absolutnie zasadnicze znaczenie.
Kombornia to nie Krosno, Wino i Talerzyki to męka nie jedzenie, paćkanie talerza i łączenie smaków a’la Amaro, Posmakuj - nie znam.

Polecam Romeo & Julia, Toscanię w Jaśle. Zaręczam, że wielu potraw i składników z tych restauracji w Krośnie nie ma, tak, że luzik krośnięta. U Was lubię zjeść w Portiusie.
Wino i talerzyki to w Krośnie stosunkowo nowa restauracyjka. Ale jeśli ktoś nie wie co to Posmakuj to totalnie nie zna miasta.
Ależ nie muszę. Żyję w Jaśle i wiem gdzie dobrze zjem w moim mieście.
Do Krosna to mogę ew. po dobre wino wycieczkę zrobić.
Polecać nie będę bo pewnie wiesz... :]
ODPOWIEDZ