Tragedia samolotu

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

Bomba termobaryczna. No bo jak nie ma śladów materiałów wybuchowych... Szkoda, że obrażenia ofiar nie wskazują na podciśnienie. Skoro sobie wyjaśniliśmy, to wróćmy może do olania przez wladzę uroczystości w Smoleńsku.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: człowiek z lasu »

A na jakiej podstawie twierdzi Pani, że coś może wybuchnąć bez materiałów wybuchowych? Taka bomba np? Ja śmiem twierdzić, że nigdy nie poznamy prawdy w tej sprawie, ale też nie stawiam tez naukowych, bo brak mi aparatu badawczego. Bycie ekspertem, to nic nie kosztuje.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Sun Tzu »

Widzisz dragoness... Gdybyś czytała raport i miała jakąkolwiek wiedzę o badaniu katastrof lotniczych, to nie pieprzyłabyś (doceń, że użyłem tej łagodniejszej formy) o "wykopywaniu zwłok bez wyraźnej przyczyny" nazywając to "nekropolityką". Po prostu wiedziałabyś, że rekomendacje ICAO (wiesz co to jest czy Ci tłumaczyć?) wprost mówią, że autopsja to nie jakaś fanaberia, tylko kluczowa część w procesie badania przyczyn katastrofy lotniczej. To właśnie sekcje zwłok mogą dostarczyć kluczowego materiału dowodowego co do skutków, przebiegu i efektów katastrofy. Co więcej, wytyczne ICAO stwierdzają, że badania ciał pasażerów może być główną metodą wykazania, że przyczyną wypadku był sabotaż. W raporcie na str. 55 są zawarte następujące stwierdzenia: "Wybuch przestrzenny (zarówno termobaryczny jak i paliwowo-powietrzny) musi spowodować powstanie pewnej ilości odłamków i mikroodłamków z pojemnika, w którym znajduje się ładunek, bądź z przypadkowych przedmiotów w jego otoczeniu. Odłamki te mogą mieć charakter metaliczny bądź nie. W tym drugim przypadku nie będą widoczne ani na zdjęciach RTG, ani w tomografii komputerowej. Odłamki takie powodują charakterystyczne uszkodzenia układu kostnego (ze stożkowaniem, ang. bevelling), ale – co niezmiernie istotne – są one praktycznie niemożliwe do zauważenia podczas rutynowo przeprowadzonej sekcji zwłok, nawet z tomografią komputerową. Aby uwidocznić takie uszkodzenia (mało spektakularne w stosunku do innych w takich okolicznościach), konieczne jest wypreparowanie odłamków kostnych (czasem z wycięciem odpowiedniego fragmentu) i ich analiza po sklejeniu w pozycji anatomicznej. Bez sklejenia znalezienie tego typu zmian jest bliskie zeru. Dotychczas wykonane sekcje zwłok (zarówno rosyjskie jak i polskie po ekshumacjach) pomijały te kwestie, nie dając możliwości znalezienia śladów tego rodzaju wybuchu". Rozumiem, że ci, którzy mają coś na sumieniu mogą się bać ponownej sekcji zwłok. A Ty? Pożyteczne pudło rezonansowe czy użyteczna idiotka?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: człowiek z lasu »

Bardzo duża część znanego nam świata jest potencjalnie wybuchowa, dlatego stwierdzanie występowania bądź nie materiałów wybuchowych, w bardzo skomplikowanym urządzeniu technicznym jest z założenia kontrowersyjne i dość naiwne.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:A na jakiej podstawie twierdzi Pani, że coś może wybuchnąć bez materiałów wybuchowych? Taka bomba np? Ja śmiem twierdzić, że nigdy nie poznamy prawdy w tej sprawie, ale też nie stawiam tez naukowych, bo brak mi aparatu badawczego. Bycie ekspertem, to nic nie kosztuje.
Czy w raporcie jest o tym JEDNO slowo? Raport czytałam i gdyby znaleziono NAJMNIEJSZY ślad ładunku, czy pojemnika, to wrzask podniósłby się pod niebiosa. Podobnie w przypadku ekshumacji. Doceniam wyjaśnienie w rapporcie rzeczy oczywistej, tzn, że brzoza nie miała z tym nic wspólnego, natomiast przyczyny wybuchu mie ma nadal. Tylko spekulacje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

https://wiadomosci.wp.pl/binienda-domys ... 894530689a Taaa... czyżby ktoś zwrócił uwagę na to samo, co ja? Nota bene, Rosjanie strzelali niemieckimi pociskami w Katyniu? Po jakich on jest lekach? Przecież pociski były do Rosji masowo eksportowane właśnie z Niemiec.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Sun Tzu »

Nota bene, Rosjanie strzelali niemieckimi pociskami w Katyniu? Po jakich on jest lekach? Przecież pociski były do Rosji masowo eksportowane właśnie z Niemiec.
Hmm... Czy mogłabyś przetłumaczyć na język polski to co napisałaś? Bo mimo usilnych prób nie potrafiłem zrozumieć...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:
dlaczego kłamiesz? to nie jest ani mój prezes ani mój wódz.
dowartościowujesz się tu na forum publicznie kłamiąc?
dlaczego piszesz mi przez "wy"? widzisz mnie podwójnie?
Widzisz cudzysłów, geniuszu? To jest CYTAT. Wygoglaj sobie, poszerz horyzonty. Czy p. Kaczyński powiedział, ze końcowego raportu, który wczesniej obiecywał, nie bedzie? Powiedział. http://wyborcza.pl/7,75968,22495212,kac ... i-nie.html Niefajnie, co? Co do wykopywania zwłok bez wyraźnej przyczyny i zgody rodziny, cóż, to że takie jest prawo, nie znaczy że jest dobre. Wprost przeciwnie. To zwykła nekropolityka i mydlenie oczu. Co do raportu, owszem , czytałam, nic nowego się nie dowiedziałam, niestety. CBDU.
dragoness, Twój "CYTAT" widziałem
i jak wolisz to mogę napisać w cudzysłowie: "sugerujesz nieprawde"

Czy p. Kaczyński powiedział, ze końcowego raportu, który wczesniej obiecywał, nie bedzie? Powiedział. http://wyborcza.pl/7,75968,22495212,kac ... i-nie.html
Zanim się wypowiem to proszę skopiuj całość na forum
bo ja mam coś takiego: To jeden z tekstów, do których dostęp mają tylko nasi stali Czytelnicy
Co do wykopywania zwłok bez wyraźnej przyczyny i zgody rodziny, cóż, to że takie jest prawo, nie znaczy że jest dobre. Wprost przeciwnie. To zwykła nekropolityka i mydlenie oczu.
bełkot
to tak jakbyś twierdziła że prokuratura nie ma nic do badania zwłok wypadku czy morderstwa
bo rodzina już pochowała ciało. Nawet gdyby rodzina była podejrzana. gratulacje
Co do raportu, owszem , czytałam, nic nowego się nie dowiedziałam, niestety.
ja także, oprócz potwierdzeń niektórych rzeczy co wcześniej wiedziałem.
Nie oczekiwałem niczego więcej.
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2018, 23:38 przez grzeh, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:O faktycznym stanie umysłu naszej "władzuchny" i potrzebie uczczenia ofiar, tych katyńskich i tych smoleńskich świadczy fakt, że w miejscu, gdzie faktycznie obie katastrofy się zdarzyły, byl obecny jedynie ambasador RP. Reszta wierchuszki miała W DOOPIE.
O faktycznym stanie umysłu naszej "władzuchny" i potrzebie uczczenia ofiar, tych katyńskich i tych smoleńskich świadczy fakt, że w miejscu, gdzie faktycznie obie katastrofy się zdarzyły, byl obecny jedynie ambasador RP.
obecnie jest to jak najbardziej uzasadnione
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2018, 23:35 przez grzeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Bomba termobaryczna. No bo jak nie ma śladów materiałów wybuchowych... Szkoda, że obrażenia ofiar nie wskazują na podciśnienie. Skoro sobie wyjaśniliśmy, to wróćmy może do olania przez wladzę uroczystości w Smoleńsku.
Jednak naprawdę nie czytałaś tego raportu
a nawet chyba niewiele interesujesz się katastrofą

str 43 (raport)
Na 175 częściach foteli eksperci prokuratury polskiej, przy pomocy specjalistycznych urządzeń w 2012 r.,
ujawnili liczne ślady materiałów wybuchowych.
Źródło: CLKP E-CHE-0/2 p.32


kilka lat temu..

Prokuratorzy przyznali trzy razy "Wykryto trotyl"

https://www.youtube.com/watch?v=bdFBFg6ToZY
Opublikowany 5 gru 2012

Smoleńsk - CLKP przyznaje, że zastosowało nieskuteczne metody badania próbek
https://www.youtube.com/watch?v=cwDUTda1FtI
Opublikowany 11 sty 2015
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

przy okazji..
Fakty Smoleńsk 2010, zespoły ratownicze cd. 15.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=CC7-8mKbMV8
Fakty Smoleńsk 2010, przebieg katastrofy jest już ustalony 22.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=I9CK2o51xws

część było wykorzystane w raporcie

oraz
Smoleńsk w Warto rozmawiać 09.04.2018 Cenckiewicz o Hermaszewskim
https://www.youtube.com/watch?v=0Xbf81COhgo
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:
człowiek z lasu pisze:A na jakiej podstawie twierdzi Pani, że coś może wybuchnąć bez materiałów wybuchowych? Taka bomba np? Ja śmiem twierdzić, że nigdy nie poznamy prawdy w tej sprawie, ale też nie stawiam tez naukowych, bo brak mi aparatu badawczego. Bycie ekspertem, to nic nie kosztuje.
Czy w raporcie jest o tym JEDNO slowo? Raport czytałam i gdyby znaleziono NAJMNIEJSZY ślad ładunku, czy pojemnika, to wrzask podniósłby się pod niebiosa. Podobnie w przypadku ekshumacji. Doceniam wyjaśnienie w rapporcie rzeczy oczywistej, tzn, że brzoza nie miała z tym nic wspólnego, natomiast przyczyny wybuchu mie ma nadal. Tylko spekulacje.
Raport czytałam i gdyby znaleziono NAJMNIEJSZY ślad ładunku, czy pojemnika, to wrzask podniósłby się pod niebiosa.
Raport wskazuje jak to mogło się odbyć. Nie wprost.

Myślę że gdyby nawet w materiałach pod/komisji były dowody na "ślad ładunku czy pojemnik"
to i tak niekoniecznie mogą to teraz chcieć upubliczniać, szczególnie przed zakończeniem wszystkich badań.

Doceniam wyjaśnienie w rapporcie rzeczy oczywistej, tzn, że brzoza nie miała z tym nic wspólnego, natomiast przyczyny wybuchu mie ma nadal. Tylko spekulacje.
To już postęp. To znaczy że poprzednia komisja powinna powinna odpowiedzieć za swój nierzetelny raport.
Co do przyczyn wybuchu, to raport techniczny niektóre wersje eliminuje a niektóre uprawdopodobnia, wystarczy czytać
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Tragedia samolotu

Post autor: Jozin.1 »

Rozmowa z ekspertem smoleńskim. ( Tylko dla widzów o mocnych nerwach - oglądasz na własną odpowiedzialność)

http://memnews.pl/img/45352/tego-sie-ni ... olenskim-/
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Tragedia samolotu

Post autor: grzeh »

KChT 054 - reprise (prawie)
https://www.youtube.com/watch?v=dXaUp9dekKs

TU 154M i wyniki brytyjskich badań, czyli brakujący element mojej układanki

https://www.youtube.com/watch?v=_SFQ2JarvB4
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Tragedia samolotu

Post autor: dragoness »

Taaa, materiały wybuchowe. NIE one zostały odnalezione na wraku, tylko składowe, na przykład: guma guar - składnik potraw, mocznik - składnik kosmetyków, nadmanganian potasu - środek dezynfekujący, antracen - konserwacja drewna, czerwień żelazowa - składnik farb, stearyna - świeczki, tiomocznik - produkcja barwników, tworzyw sztucznych, urotropina - konserwant do żywności, glejta ołowiowa - produkcja farb, wyrób kitu. Ja wiem, że zbliża się rocznica, potrzebne jest jakieś paliwo dla zbliżających się wyborów, ale naprawdę to już manipulacja na całego
ODPOWIEDZ