trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: aleczka »

okazało się że u mojego czterolatka stwierdzono powiększony trzeci migdał nie wiem co teraz czy lepiej byłoby wyciąć czy leczyć inaczej.mieliście takie przypadki ?? podzielcie się swoimi doświadczeniami. :padam:
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: lenkamii »

Awatar użytkownika
Akasha
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 3 listopada 2009, 10:12

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: Akasha »

Moja córkam miała trzeciego migdałka + dwa gardłowe jak balony. Ciagłe choroby, antybiotyki, przeziebienia + chrapanie i oddychanie buzią. Przez zatkany nos nabawiłam się obecnie ciągłych wizyt u ortodony i logopedy. W koncu zdecydowałam się na wycięcie trzeciego i przycięcie dwóch gardłowych migdałów. Zabieg szybki i nieskomplikowany (waidomo trochę nerwów było, bo jakże by inaczej) ale od tego czasu jak ręką odjął. Zero chorób, zero chrapania, na szczęscie na tyle wczesnie zaczęłysmy leczenie ortodontyczne że wszystko wraca do normy.
Ja polecam zabieg, szkoda Twojej męczarni i malucha.
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: aleczka »

a jak wygląda taki zabieg ? odbywa się w szpitalu ,pod jakimś znieczuleniem czy narkozą ? ja pierwszy raz z tym mam do czynienia więc jestem " zielona"
Awatar użytkownika
Akasha
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 3 listopada 2009, 10:12

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: Akasha »

Zabieg wykonywany jest w szpitalu pod narkozą. Pierwszy dizeń badania, drugi zabieg, na trzeci dzień wychodzicie. Dzieciak nawet nie wie co się z nim dzieje podczas zabiegu, ciężkie bywaja dwie godz po zabiegu bo maluch jest jeszcze pod wpływem znieczulenia, nie wolno mu pić - a bardzo mu się chce, no i odczuwa trochę ból. Ale mimo wszystko ja twierdzę że warto.
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: walentyna »

mnie też czeka zabieg usunięcia migdała u dziecka i z tego co się orientowałam i poza Jasłem bo byłam na konsultacji w Rzeszowie to nie ma innego sposobu na usuniecie 3 migdała chyba że sam zaniknie bo takie przypadki też się zdarzają. Ja muszę z dzieckiem tylko czekać do 4 roku życia. Też chciałabym uniknąć ale nikt nie umie poradzić co robić.
dreamtheater
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 14 listopada 2009, 21:48

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: dreamtheater »

Absolutnie nie wycinać, leczyć.
Tylko w JAsle są "fachowcy" którzy po jednej, dwóch wizytach diagnozują wycięcie. Tak najłatwiej, a dla dziecka cierpienie i trauma.
Proszę sobie poszukać w necie jak taki zabieg wygląda. Krwawa masakra.

Polecam doktora Jurczaka w Krośnie. Znakomity fachowiec laryngolog dla dzieci i dorosłych.
Namiary znajdziecie w internecie.
Kaka.12
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 18 lutego 2013, 21:39

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: Kaka.12 »

Po dwóch latach chodzenia do laryngologa, leczenia syropkami i anginami raz w miesiącu zdecydowaliśmy się na zabieg, syn miał usunięty trzeci i przycięty jeden boczny. Zabieg trwał 20 minut, na salę wrócił całkiem przytomny . Robiliśmy w Rzeszowie na Szopena, rano na 8 do szpitala, od razu badania i zabieg, następnego dnia o 9 rano wyszliśmy, tak że w szpitalu spędziliśmy dobę. Żałuję że tak długo zwlekałam, bo teraz to widzę same plusy wycięcia, skończyły się ciągłe choroby i chrapanie właściwie od razu. Moje dziecko dzielnie to zniosło, nie narzekał że boli po zabiegu, jadł normalnie więc chyba faktycznie go nic nie bolało, przez tydz jest dieta płynna.
goriotka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 6 stycznia 2015, 00:06

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: goriotka »

mój syn również ma problem z migdałami. lecze na kropelkach syropkach juz ponad rok i co? byłam kilka razy prywatnie u laryngologa, za kazdym razem mówi ze dziecko za male na usuniecie migdalow, ciezko mu oddychac,strasznie chrapie,katar,infekcje.przy jedzeniu musi odpoczywac caly czas. dziecko ma 4 latka.
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: muaha »

U nas wszystkie migdałki zostały wycięte, i u syna i u córki, wreszcie choroby się skończyły. Usuwaliśmy prywatnie w Orthosie w Komorowicach.
Halik
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:18

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: Halik »

muaha pisze:U nas wszystkie migdałki zostały wycięte, i u syna i u córki, wreszcie choroby się skończyły. Usuwaliśmy prywatnie w Orthosie w Komorowicach.
Też właśnie zastanawiamy się nad Orthos ponieważ polecili nam go nasi znajomi. Widziałem, że terminy są bardzo przystępne ale powiedz mi u kogo konkretnie byliście?
agnetta
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:51

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: agnetta »

Bratankowi usunęli. Od razu przestał tak często chorować i lepiej idzie mu nauka mówienia.
Halik
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:18

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: Halik »

agnetta pisze:Bratankowi usunęli. Od razu przestał tak często chorować i lepiej idzie mu nauka mówienia.
Ale usuwali właśnie w Orthos czy w innej placówce?
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: muaha »

Halik, konkretnie to u Masalskiego byliśmy, ale jest jeszcze dwóch innych. Tak naprawdę to na kogo byś nie trafił to i tak będzie dobrze ;)
Halik
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2018, 15:18

Re: trzeci migdał u dziecka wycinać czy leczyć inaczej

Post autor: Halik »

muaha pisze:Halik, konkretnie to u Masalskiego byliśmy, ale jest jeszcze dwóch innych. Tak naprawdę to na kogo byś nie trafił to i tak będzie dobrze ;)
Dzięki - dowiem się wobec tego nieco więcej o tym lekarzu. Problem polega na tym, że wybraliśmy Orthos z polecenia tak jak pisałem wcześniej ponieważ do tej pory spotykaliśmy wielu różnych lekarzy z totalnie różnym podejściem... wielu eksperymentowało, wielu strzelało lub przepisywało jedynie silne sterydy. Ręce opadają.. przecież tu chodzi o kilkuletnie dziecko :(
ODPOWIEDZ