Nowy Styl - światowa firma - opinie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Użyłeś liczby pojedynczej, więc generalizujesz na podstawie pojedynczego przypadku.
Nie sądzę, żeby proporcjonalnie, względem swej populacji, to właśnie "cygany" stanowiły większość podopiecznych.
dlatego użyłam sformułowania "i mopsy plus".
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Mosznicki »

Tyle prawdy jest w pijacych/kradnacych Polakach, co niepracujących Romach. A jak jest, to da sie wytłumaczyć (że nie wszyscy, ze komuna zmusila do kombinatorstwa itp.). I okej. Tylko jak chodzi już o Polaków- Romów te zadady przestają obowiązywać. Taki był sens mojej generalizacji jako odpowiedzi na "pokaz mi cygana, który chce pracować " (czy jakoś tak).
Kategorie "mopsy plus" (też mało elegancka i nacechowana) i "Cyganie" mogą się zazabiać.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

http://msap.uek.krakow.pl/doki/publ/kx_Romowie_nrp2.pdf Strona 31, 32, 33, ... do końca rozdziału. I wtedy porozmawiamy o stereotypach i generalizacjach, ok?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Mosznicki »

Jak czytamy, kwestia jest złożona i nie sprowadza się do wyuczonej, kulkulturowej, bezradności i bierności.
Ale winę zawsze wygodniej widzieć tylko po drugiej stronie.
http://www.errc.org/roma-rights-journal ... employment

"(...) Recent research by ERRC, based on field research in Bulgaria, Czech Republic, Hungary, Romania and Slovakia, offers new information that augments and helps to fill some of the gaps in the knowledge base about Roma in the labour market. It reveals a number of key facts about the patterns of employment and unemployment in the Romani working age population and provides evidence that refutes most of the commonly held prejudiced opinions about the attitudes and commitment of Roma to work.(...)".

"(...) Given the opportunity, and like the majority of the working age population, Roma will keep the same job for a considerable length of time. Almost 50% of working age Roma reported periods of continuous employment which lasted five years or more. About two-thirds have had continuous employment of periods exceeding one year. These results contradict, and go some way to dispel the negative and prejudiced view that Roma are unreliable and do not keep steady jobs. (...)".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Almost 50% of working age Roma reported periods of continuous employment which lasted five years or more. About two-thirds have had continuous employment of periods exceeding one year.
Faktycznie. Sukces....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Mosznicki »

Najpierw, że nieroby, a jak już wiadomo, że niekoniecznie, to znowu okres zatrudnienia za krótki... A przecież nigdzie ich nie dyskryminuja! :zakrecony:
No i w ogóle co to za dane, skoro ja mam swoją prywatna autopsje!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Zalecam przeprowadzkę do Zaborova na Słowacji. Tam będzie i możliwość autopsji i wykazania się. 90% mieszkańców to Romowie.
It’s because of the Romani culture and their lifestyle; they do not fit with the discipline of work. Roma do not have the motivation to work; they are unreliable, lazy and prefer to live on social assistance than earn a living.3
z tego samego źródła :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Mosznicki »

Tak, z tego samego... Tylko wyjęte z kontekstu.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

poszukiwana pisze:przypominam,że 13.70 to najniższa krajowa. To nawaliła ta światowa firma po 5 latach pracy..jest się czym szczycić :wstyd: Odlicz sobie jeszcze stójki, gdzie musisz iść na bezpłatny albo chorobowe zsumuj cały rok i podziel przez 12 miesięcy ile Ci wyjdzie ;)
Stojki wcale nie są bezpłatne czy chorobowe jak sobie kto zapracowal tak ma to jest urlop fakt mój własny urlop 5 dni ale wiesz o nim 2-3miesiace wcześniej i możesz go sobie zaplanować. Wiadomo, że jak ktoś chodzi na urlop często to i do stojki mu braknie, ale są tacy co sobie dobierają i mają 2czy 3 tyg w lipcu do wykorzystania. Wcale nie jest tak źle i co do zmian ja pracuje 5 dni w tyg po 8 h i wychodzę, weekendy wolne raz na ruski rok wpadnie sobota (od czerwca płatna) można sobie za nią wybrać odsiadke (również płatna normalna dniowke)
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Zaznaczam że jak zaczynałam pracę to było 8 zł, więc teraz nie jest źle. Ciekawe skąd ponad 100 osób przyjęli do nas na dwie hale jak by nie chcieli to za te 11zl by nie szli. Miałam wypłatę 1600zl a teraz mam 700-800 zł więcej i nie narzekam. Miesiąc szybko leci i kasa jest. Ale powtarzam najlepiej pierdziec w stołek i narzekać. Ludzie jeżdżą i z Brzozowa i z okolic Sanoka i robią, gdyby się nie opłacało to by nie jeździli tylko szukali pracy bliżej domu. Nikt nikogo nie zmusza, nie bije i nie stoi nad tobą, robisz swoje i idziesz do domu czy skończyles czy nie.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: T135 »

w którym roku zaczynalas za 8zł? Bo ja też pracowałem kiedys za 5zł za godz. Ale paliwo kosztowało 2.80zł, a chleb 0.90gr ;) Teraz zarobisz 2000 a i tak masz mniej niż wtedy :wstyd:
ps na jakim dzile sie tak zarabia?
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

T135 pisze:w którym roku zaczynalas za 8zł? Bo ja też pracowałem kiedys za 5zł za godz. Ale paliwo kosztowało 2.80zł, a chleb 0.90gr ;) Teraz zarobisz 2000 a i tak masz mniej niż wtedy :wstyd:
ps na jakim dzile sie tak zarabia?
W 2013 pracuje w Zakładzie produkcji foteli i krzesel w tej chwili praca na dwie zmiany od początku
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Może nie są to zarobki światowe, ale są dodatki, premie teraz są płatne soboty, płatne odsiadki nie narzekam mam blisko dobry dojazd. Jakoś się specjalnie nie przemeczam, znam pracę i w sklepie na kasie i na sklepie uwierz żałuję, że wcześniej nie poszłam do stylu. Mam problemy z kręgosłupem od pracy w sklepie szczegół że 8 h stoję, ale nie noszę ciężarów nie przewalam towarów nikt mnie nie opieprza za byle [...]. Są normy, które trzeba wyrobić, ale na spokojnie nie trzeba biegać.. Nie mam na głowie towarów, inwentaryzacji odpowiedzialności za towar za ludzi - znam to aż za dobrze. Mój mąż pracuje ponad 15 lat w Stylu razem mamy ponad 5tys na miesiąc na luzie, bez spiny za 160h na miesiąc. Nie mam rodzinnego, nie mam 500 + da się wyżyć. Trzeba chcieć. Teraz od lipca praktycznie może wcześniej ponad 100 osób przyjęli umowy maja na rok (ja miałam 1 na 3 miesiące oni po miesiącu maja na rok) chyba nie jest źle skoro tylu ludzi przyszło do pracy, wiadomo moze mało, może źle ale z czegoś trzeba żyć..
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: sstory99 »

jjaa18+ pisze:Może nie są to zarobki światowe, ale są dodatki, premie teraz są płatne soboty, płatne odsiadki nie narzekam mam blisko dobry dojazd. Jakoś się specjalnie nie przemeczam, znam pracę i w sklepie na kasie i na sklepie uwierz żałuję, że wcześniej nie poszłam do stylu. Mam problemy z kręgosłupem od pracy w sklepie szczegół że 8 h stoję, ale nie noszę ciężarów nie przewalam towarów nikt mnie nie opieprza za byle [...]. Są normy, które trzeba wyrobić, ale na spokojnie nie trzeba biegać.. Nie mam na głowie towarów, inwentaryzacji odpowiedzialności za towar za ludzi - znam to aż za dobrze. Mój mąż pracuje ponad 15 lat w Stylu razem mamy ponad 5tys na miesiąc na luzie, bez spiny za 160h na miesiąc. Nie mam rodzinnego, nie mam 500 + da się wyżyć. Trzeba chcieć. Teraz od lipca praktycznie może wcześniej ponad 100 osób przyjęli umowy maja na rok (ja miałam 1 na 3 miesiące oni po miesiącu maja na rok) chyba nie jest źle skoro tylu ludzi przyszło do pracy, wiadomo moze mało, może źle ale z czegoś trzeba żyć..
Grunt to być zadowolony z życia :)
Takich ludzi w stylu potrzeba jak najwięcej :padam:
jacekjac
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 31 lipca 2018, 22:16

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jacekjac »

jjaa18+ pisze:. Mój mąż pracuje ponad 15 lat w Stylu razem mamy ponad 5tys na miesiąc na luzie, bez spiny za 160h na miesiąc.
ja mam 19 lat, od 3 miesięcy jestem na szkoleniu w kronospanie w Strzelcach (to moja pierwsza praca) zarabiam 4000-4500zł na miesiąc. jeśli razem z mężem, który tyra 15 lat w ns macie 5 tys... to sory, ale szału ni ma. :/ Zdaje sobie sprawe z tego, że w Jaśle nie bede tak dobrze zarabiać, ale tu za samo to ze sie pracuje w systemie zmianowym jest prawie 1000zł dodatku do wypłaty. W ns sie robi na 3-4 zmiany i nie ma za to nic.
ODPOWIEDZ