Nowy Styl - światowa firma - opinie

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Tarzanie kochany, gdzie widzisz tę pogardę? Kompleksy jakieś? Najwyraźniej, bo pogarda dla "white collars" przebija z twojego każdego slowa. Nie wiem, z czego wynika, pewnie z traumatycznych szkolnych przeżyć, ale, sorry, nie zamierzam być chłopcem do bicia dla każdego niespełnionego noblisty. Żadna praca nie hańbi, ale myślenie, że każda jest jednakowa i powinna być jednakowo wynagradzana, to podejrzanie śmierdzi mi komuną, zwłaszcza, że w czasach obecnych, przy automatyzacji produkcji i pracy na taśmie, idiotyczne jest porownywanie przykręcania do defibrylatora jednej śrubki, a opracowanie modelu tegoż. Aha, inteligentny czlowiek jest sobie w stanie poradzić bez komputera i Internetu. To się nazywa encyklopedia.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: człowiek z lasu »

Nie, nie odczuwam pogardy do białych kołnierzyków. Znowu nie zrozumieliście mnie, wraz z Jozinem, choć pisałem prostym robotniczym językiem. Powtórzę zatem. Wszystko można ośmieszyć, sprowadzić do absurdu, jeśli tego nie rozumiemy. Też kiedyś byłem białym kołnierzykiem i nie odpowiadało mi bezproduktywne życie i ciągłe przekonywanie się, że te papierki są bardzo ważne i bez nich świat byłby uboższy. Sedno mojej wypowiedzi nie dotyczyło jednak roztrząsanego przez Was zagadnienia. Pisałem o tym, że do tego by być bardzi wysoko wykwalifikowanym człowiekiem, niekonieczne jest ukończenie studiów, a wręcz możliwe jest przeskoczenie w poziomie wykwalifikowania absolwenta uczelni wyższej, nie przekraczając progów żadnej z nich. Mi to osobiście jest obojetne, bo mam prawo szczycić się dyplomami, gdybym miał ochotę lub innymi kwalifikacjami, ale uważam to za małość, podobnie jak podawanie wysokości zarobków innym ludziom, których to nie dotyczy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

pracę nie polegającą na gadaniu od dzwonka do dzwonka
gadanie na czas
mówić na czas te same rzeczy i udawać zmęczonych
umęczeni intelektualiści z biur, szkół i przedszkoli?
Cóż... jeśli to nie jest pogarda, to nie wiem, co nią jest. Bo w moim wpisie pogardy nie było, jedynie oczywiste oczywistości.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
pracę nie polegającą na gadaniu od dzwonka do dzwonka
gadanie na czas
mówić na czas te same rzeczy i udawać zmęczonych
umęczeni intelektualiści z biur, szkół i przedszkoli?
Cóż... jeśli to nie jest pogarda, to nie wiem, co nią jest. Bo w moim wpisie pogardy nie było, jedynie oczywiste oczywistości.
Powyższe fragmenty moich wypowiedzi odnosiły się do rzekomej nieprzydatności mojego wykształcenia w kontekście pracy "na produkcji" . W reakcji pokazałem, że wszystko da się ośmieszyć, również pracę nauczyciela. Zwłaszcza, gdy nauczycielowi wydaje się, że na produkcji człowiek, jak automat, wkręca swoją jedną śrubkę, zanim taśma przesunie produkowany element do następnego człowieko-automatu. Cóż. Tak jak w innych zawodach, na produkcji również, występują specjalizacje oraz umiejętności wymagające często ogromnej wiedzy i talentu oraz doświadczenia, czasem bywa, że do spawanie niektórych elementów dopuszcza się starannie wyselekcjonowanych ludzi, którzy otaczani są ogromnym szacunkiem w swojej branży, ponieważ na 50 osób szkolonych, ta jedna konkretna wykonuje pewne zadania na odpowiednim poziomie.
Ja akurat pracuję w specyficznym zawodzie, jestem dumny, że zostałem wyselekcjonowany jako fachowiec z bardzo dużej grupy osób. W kraju, w którym pracuję wymaga się od ludzi wszechstronności, więc często wykorzystywane są przez pracodawcę moje umiejętności językowe w kontaktach z klientami. Ktoś uznał, że w ramach mojego osobistego rozwoju powinienem uzupełnić wykształcenie o zawód, który w Polsce nie występuje, związany z moją pracą i nikomu nie przyszło do głowy zadawać mi pytania, czy uważam, že kolejny kierunek, opłacony przez pracodawcę, uczyni ze mnie jeszcze większego przegrywa życiowego. Takie pytania, jakie zadaje Pani lub Jozin nie mają racji bytu w świecie ludzi na pewnym poziomie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Odnosiliśmy się do konkretnego przypadku, o ile pamiętam. Nie mitycznego twórcy Bugatti od a do z.
Pracuje fizycznie na produkcji foteli pistoletem tapicerskim strzelam 8h pięć dni w tygodniu
Co tu jest, kurde, niejasne? Jakie kwalifikacje są potrzebne i jaka się za to należy zapłata?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: Jozin.1 »

człowiek z lasu pisze: Ja akurat pracuję w specyficznym zawodzie, jestem dumny, że zostałem wyselekcjonowany jako fachowiec z bardzo dużej grupy osób. W kraju, w którym pracuję wymaga się od ludzi wszechstronności, więc często wykorzystywane są przez pracodawcę moje umiejętności językowe w kontaktach z klientami. Ktoś uznał, że w ramach mojego osobistego rozwoju powinienem uzupełnić wykształcenie o zawód, który w Polsce nie występuje, związany z moją pracą i nikomu nie przyszło do głowy zadawać mi pytania, czy uważam, že kolejny kierunek, opłacony przez pracodawcę, uczyni ze mnie jeszcze większego przegrywa życiowego. Takie pytania, jakie zadaje Pani lub Jozin nie mają racji bytu w świecie ludzi na pewnym poziomie.
Taaaa, słyszałem, że podobno zarząd Nowego Stylu rozważa wysłanie pracowników produkcji na studia z zakresu ekonomii. Ma to pomóc im zrozumieć zależność wydajności ich pracy na dochody właściciela zakładu...
Obecnie operatorzy wózków widłowych biorą udział w przyspieszonych kursach trzeciego języka obcego by sprostać wymaganiom pracodawcy...
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

dragoness pisze:Odnosiliśmy się do konkretnego przypadku, o ile pamiętam. Nie mitycznego twórcy Bugatti od a do z.
Pracuje fizycznie na produkcji foteli pistoletem tapicerskim strzelam 8h pięć dni w tygodniu
Co tu jest, kurde, niejasne? Jakie kwalifikacje są potrzebne i jaka się za to należy zapłata?
Zdziwiła by się Pani jakie kwalifikacje są potrzebne do strzelania pistoletem, łatwo się mówi ale gorzej już zrobić niestety nie każdy się nadaje nawet do takiej pracy... Są szkolenia bhp, takim pistoletem bardzo łatwo zrobić sobie albo innemu krzywdę..szkoda że tak późno temat wyszedł dla zainteresowanych jutro są Dni Otwarte na zakładzie Metalowym ale trzeba mieć wejściówki...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

jakie kwalifikacje są potrzebne do strzelania pistoletem
Jakie?
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Trzeba to widzieć tego się nie da wytłumaczyć nie zrobi się kursu w UP na pistolet tapicerski niestety. A już nie wspomnę o automatycznych pistoletach ja na takich nie robię są specjalne stanowiska szubienice do tapicerowania. Pistolet waży ok 2kg codziennie się robi ok 60-70 szt na os siedzeń albo oparc do krzesel to nie jest takir łatwe jak się wydaje. Wiadomo, że człowiek z czasem dochodzi do wprawy, ale to trwa parę miesięcy. To trzeba zobaczyć jak to wygląda nie potrafię tego opisać
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Proszę sobie zobaczyć na internecie siedzenia marki Grammer Office albo Rhode Grall to jest wszystko ręcznie robione od klejenia gąbki, poprzez tapicerkę aż do montażu takie krzesła kosztują ponad 1000zl to nie jest badziew za 200zl w każdej poczekalni w przychodni są krzesła ISO one są najtańsze i idą ich tysiące dziennie a u mnie na dziale skór robią po 5-6szt dziennie, jest ponad 17 elementów samej gąbki na obicie do na klejenia już nie mówiąc o ubraniu tego czy o użyciu. Ktoś kto nie widział nie jest w stanie tego sobie wyobrazić takie krzesła kosztują po 2-3 tys wypasione do biur dla prezesów
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Dziękuję za informację. Uściślam pytanie, bo może się nie zrozumieliśmy https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwalifikacje_zawodowe
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

W NS zdobywa się kwalifikacje zawodowe w zakładzie podczas pracy nie patrzy się czy ktoś coś umie jak przyjmują do pracy (wyjątkiem są szwaczki, które muszą umieć szyć) każdy pracownik uczy się na miejscu i to potem wpływa na jego zarobki, ma podnoszone umiejętności i kwalifikacje w trakcie stażu pracy. Im masz więcej umiejętności z innych działów czy też cięższa praca wpływa na zarobki.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Na moim dziale pracują zarówno mężczyźni jak i kobiety (jest nas mniej) jaka kto ma stawkę podstawowa zależy od stażu pracy (są tacy co pracują ponad 20 lat) premie i dodatki do wypłaty a co za tym idzie do stawki podstawowej są uzależnione od tego co kto umie i z czego (z innych działów). Każdy ma inną wypłatę i co miesiąc każdy dostaje inne pieniądze. Mimo tego, że wszyscy robimy mniej więcej to samo. Wiadomo, że kobiety tych najcięższych rzeczy nie robią tylko faceci. Mam nadzieję, że moja odpowiedź zadowoli Panią.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18357
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: dragoness »

Tak, jak najbardziej. Czyli wynika z tego, że przyuczenie do zawodu następuje w trakcie zatrudnienia i nikt rozpoczynający taką pracę nie powinien spodziewać się "kokosów" i limuzyny z szoferem.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Nowy Styl - światowa firma - opinie

Post autor: jjaa18+ »

Dokładnie tak! Każdy zaczyna od najniższej stawki ma najniższe premie i cała resztę. Będzie zarabial mało do czasu aż sobie zapracuje (jak będzie chciał) na wyższe zarobki. Zależy to tylko i wyłącznie od pracownika czy Chce więcej zarabiać (to się trzeba starać) czy nie chce, wtedy robi mało i nikt mu za to nie dołoży.
ODPOWIEDZ